2 ditë para zgjedhjeve lokale, Rudina Hajdari flet në emër të BE dhe SHBA: 30 qershori të jetë i qetë

0
64

LAJM I FUNDIT/ 2 ditë para zgjedhjeve lokale, Rudina Hajdari bën lëvizjen e papritur“Nga njëra anë kemi një opozitë jashtëparlamentare që dogji mandatet dhe që po pengon rrugës drejt hapjes së negociatatave. Për nga ana tjetër nuk duhet injoruar fakti që qeveria Rama ka lënë Shqipërinë shumë pas vendeve të rajonit. Është e qartë se cili është mendimi i ndërkombëtarëve për situatën politike në vend. Pa patur zgjedhje të lira nuk jemi asgjëkundi. Duhet të shikojmë burimet financiare të ccdo partie. Mungesa e demokracisë brenda tyre ka sjellë përccarje. Bëj thirrjepër distancim nga nxitja e dhunës nga politikanët që shohin interesin e tyre.”

SHARE