Monday, May 20, 2019

Kinezja e konvertuar në Islam, i drejtohet me letër prekëse terro.ristit që ekzzekutoi 50...

Në rrjetet sociale është duke çarkulluar një letër e hapur të cilën e ka shkruar kinezja Jinghan Naan e konvertuar në Islam. Letra përmban mesazhe...

Gara me makina kthehet në tragjedi – mbyvtet një person (VIDEO)

Një person humbi jetën dje pasdite në Shtedim të Podujevës, kur u godit nga një makinë e cila doli me shpejtësi nga rruga. Dëshmitarët thonë...

E shiti fëmijën për para, kërkohet parbaaaburgihiim për babain

Prokuroria për këtë rast, ka filluar hetimet edhe ndaj të dyshuarës R.A, pasi që dyshohet se në bashkëveprim me të dyshuarin R.F., ka kryer...

Lajm i fundit: Kapen dy kuadro të BDI-së nga Shkupi ?

Dy të punësuar në qytetin e Shkupit, J.S. dhe E.S. që janë priivuar nga liria sot në mëngjes janë kuadro të BDI-së, transmeton Gazeta...

Humb jetën një i ri nga Tetova në vend të punës

Sot rreth orës 15 nga burimet policore është raportuar për një person që ka humbur jeten në vend të punës në rrugën “Londonska” në...

Të dielën starton gjysmësezoni pranveror, u.d. presidenti Sejdini uron klubet të kenë sukses

Ndeshjet nisin në orën 14:00, ndërsa dyshet e xhiros së 19-të janë Shkëndija-Vardari, Akademia Pandev-Makedonija Gj.P., Pobeda-Bellasica, Rabotnçki-Renova dhe Sileksi-Shkupi. Në vigjilie të pjesës pranverore...

Në mesin e personave që humbën jetën është edhe i riu Ajdin Ismaili

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik është edhe i riu Ajdin Ismaili (Aydın Ismaili), njofton Gostivari Sot. Edhe Onur Sadiku është 19 vjeçari që...

Privohet nga liria një shtetas serb në Kumanovë

Me 11.02.2019 në ora 04.30 në vendkalimin kufitar në Tabanoc, gjatë kontrollit të pasaportës është konstatuar se J.J.(57) nga Pancevë, Republika e Serbisë, gjendet...

Angela Merkel, gruaja më e fuqishme e botës duke u vetëshërbyer në market –...

Në listën e grave më të fuqishme në botë, e cila përmbante 100 emra të grave të suksesshme në mbarë botën, revista “Forbes” ka...

Aksident në Vushtrri, dy persona të lënduar

Në pasditen e sotme në Vushtrri, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni, si pasojë e ndeshjes së pesë veturave. Mësohet se nga aksidenti ka...

Lajmet e Fundit!

Kjo është këngëtarja shqiptare e preferuara e Rita Orës

Rita Ora padyshim gëzon famën më të madhe botërore nga këngëtaret shqiptare Por, ajo ka një të preferuar nga shqiptaret tjera që popo korrin...

Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë...

Prokuroria nis procedurë parahetimore për Ivanovin

Prokuroria e Përgjithshme Publike filloi me procedurën parahetimore lidhur me mos nënshkrimin e Ligjit të gjuhëve dhe Marrëveshjes së Prespës nga ana e presidentit...

Lëvizja e parave nga grupet kriminale, kërcënim për sistemin financiar të BE

Lëvizja e parave të paligjshme në kufijtë e jashtëm të tij e ka vënë në lëvizje BE-në. Shumat “kesh” që qarkullojnë prej grupeve kriminale paraqesin...

Nisin sanskionet e SHBA-së ndaj Ramush Haradinajt për taksën ndaj Serbisë, i refuzohet viza...

Al Jazeera ka raportuar para pak minutash se kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, iu refuzua viza amerikane për shkak të taksës ndaj Serbisë dhe...

Më të shikuara!