Saturday, June 15, 2019

Ja Si Flet Eduardi Për Arbanën

Sonte është duke u zhvilluar puntata e fundit e sezonit të dytë të emisionit ‘Dua të të bëj të lumtur’, i cili pritet të...

Reperi më i ri nga Tetova, Vebi Bajrami, nxjerr këngën e shumë pritur ”RAP...

Fillim i hatashëm për 18 vjeçarin nga Tetova,e çuditshme por e vërtetë nga një reper kaq i ri të dalë një këngë e një...

Aktorja e filmave për të rritur u nxjerr bojën meshkujve

Esperanza Gomez është cilësuar si një prej aktoreve më të mira të filmave për të rritur. Së fundmi në një interviste që ajo ka dhënë...

Kjo është zyrtarja bukuroshe e Ministrisë së Kulturës

Ministria e Kultures Rinisë dhe Sportit është njëra nga ministritë më të sukseshme. E në MKRS ka edhe puntore shumë të bukura dhe me plot...

Kjo është femra që kënaq në marrëdhënie intime çdo mashkull

Sipas një hulumtimi nga psikologu Gert Stulp i Universitetit të Groningenit, burrat preferojnë gratë e shkurtra, jo për një çështje të thjeshtë shijeje, arsyet...

Kenan Murseli fiton titullin e “Mister Swiss Francophone”

Kenan Murseli me origjinë kosovare ka fituar titullin si djaloshi më i bukur në spektaklin e bukurisë ‘Miss&Mister Swiss Francophone’. Konkursi ka pasur një...

Hazall zbulon gjithçka për martesën e saj

Ajo ka thënë se unaza që mban nuk ka asnjë domethënie. Alina Boz, aktorja e njohur si “Hazall” nga seriali “Fate të Kryqëzuara”. Së fundmi,...

Dy maturantet më të komentuara në rrjetet sociale!

Dy prej maturanteve me të komentuara në rrjetet sociale janë këto dy bukuroshe. Nga 1 deri ne 10, me çfarë note e vlerësoni veshjen e...

Në mbrëmjen e maturës në Drenas nxënësit ishin dëshmitarë të një ngjarjeje shumë të...

Gjatë mbrëmjes së maturës të shkollës së mesme teknike të Drenasit, nxënësit ishin prezent të një ngjarjeje shumë të veçantë, shkruan lajmi.net. Këngëtari Arsim Gashi...

Maturantja më e bukur për këtë vit, shikoni dhe vlersoni vet

Maturantët në gjithë Kosovën, këto ditë mbajnë mbrëmjet e fundit të gjimnazit. Edhe në Drenas, këto ditë është mbajtur mbrëmja e maturës së Gjimnazit “Skenderbeu”,...

Lajmet e Fundit!

Ky është sekreti për një gjumë të ‘ëmbël’

Nëse dëshironi të mos keni probleme me gjumin, atëherë duhet ta filloni një aktivitet pas pune. Sipas një studimi të ri, mosgjetja e kohës për...

Çmendet Serbia, Vlora Çitaku ulet afër Trumpit, ambasadori i Serbisë dikun kah fundi i...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. Prezentë në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës...

Çfarë po ndodh në ambasadën gjermane në Tiranë…Si në vitet ’90

Në ambasadat e vendeve perëndimore në Tiranë ka ende radhë pritje njësoj së në vitit ’90. Shqiptarët po ikin nga sytë këmbët për shkak...

Mafiz Rustemi: Sot edhe një amerikan e pranoi Islamin, e tha Shehadetin para meje

Amerikani, thirrës në Islam. Ju kujtohet De’Von?!. Para meje e pranoi Islamin 7 muaj më parë. Por ai nuk u mjaftua me kaq, sepse e...

Sërish vjen marsi – çdo ditë është 8 marsi

Aktivistet dhe aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! më 8 mars në ditën ndërkombëtare të gruas, kanë zhvilluar një aksion simbolik duke shkruar tri parulla afër...

Më të shikuara!