Saturday, June 15, 2019

Çaji i zi lufton diabetin

Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, sidomos nga pijet e ëmbla, tregon se janë rritur vlerat e sheqerit në gjak dhe rrezikun e...

A i takoni personave që ecin shpejtë? – studimi konfirmon se mund të jetoni...

Në lidhje me këtë, hulumtuesit analizuan të dhënat për 474, 919 njerëz me një moshë mesatate prej 52 vjeçarësh në Britaninë e Madhe mes...

Ja kur vendoset përfundimisht për ҫmimin e kafesë në Kosovë dhe Maqedoni

Pronarët e kafeneve të Prishtinës pritet që sot të takohen për t’u koordinuar në lidhje me shtrenjtimin e kafeve.Insajderi ka mësuar se sot rreth...

Kjo është femra që kënaq në marrëdhënie intime çdo mashkull

Sipas një hulumtimi nga psikologu Gert Stulp i Universitetit të Groningenit, burrat preferojnë gratë e shkurtra, jo për një çështje të thjeshtë shijeje, arsyet...

A e dini se po të hani këto ushqime, e “digjni” partnerin?

Sipas mjekes Laurie Steelsmith, autore e librit “Great Seex, Naturally” (Seeks i mrekullueshëm, natyrshëm), keto 5 lloje ushqimesh na duhen për një dëshirë seeksualee...

Mjekët janë surprizuar me efektin që ka kjo barishte si ilaç!

Plantainështë një bimë që të gjithë e kemi në kopsht ose mund ta shohim shumë thjeshtë në rrugë kur kalojmë. Gjithsesi studimet më të...

Para se të bëheni bionde ndiqni këto këshilla

Vera është më në fund është pranë, ndryshimi i ngjyrës së flokëve është një mendim që i vjen të gjithëve pasi të qenit bionde...

Duke bërë çdo natë këtë veprim përfundoi me kancer në sy dhe vdiq! Mos...

Po ju tregojmë historinë e një 40-vjeçari, i cili u diagnostikua me kancer në syrin e tij. Ka shumë studime shkencore që tregojnë se...

Qumështi çudibërës, ja si ndikon konsumimi i tij në lëkurë dhe shëndet

Për shkak të vetive të tij ushqyese qumështi, konsiderohet si një vakt i plotë. Ai përmban një numër të konsiderueshëm vitaminash për të cilat...

Ja pse meshkujt duhet të konsumojnë patjetër fruta të thata

Konsumimi i një grusht arra, bajame dhe lajthi çdo ditë rrit prodhimin e spermës, sugjeron një studim i ri. Vetëm 60 gramë me këto...

Lajmet e Fundit!

Dikur zëvendëskryeministër i Qeverisë së Kosovës, tani me post të lartë në Qeverinë e...

Ish-zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviq është emëruar sekretar i Përhershëm në Ministrinë e Ekonomisë së Serbisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë...

A po shkon Ballkani drejt një konflikti të ri?

Gadishulli Ballkanik është një vatër mjaft diskutabile sa i përket mundësisë për luftërave të reja në mes popujve. Shikuar edhe nga aspekti historik, në...

Shpërthen vullkani, 75 të vdekur

Të paktën 75 njerëz vdiqën dhe 192 të tjerë u zhdukën si pasojë e shpërthimit të vullkanit Fuego në Guatemalë, thanë zyrtarët. Fshatrat në shpatet...

Nëse jeni me grip këto ushqime mos bëni gabim t’i fusni në gojë

Karamelet dhe ëmbëlsirat: Sheqeri dobëson rruzat e bardha të gjakur të cilat janë çelësi për luftimin e infeksioneve. Mos i konsumoni ato dhe gjithashtu...

Piu mjaltë, limon dhe ujë të nxehtë çdo mëngjes për 1 vit. Ja çfarë...

Pije e nxehtë, e përgatitur me mjaltë, limon dhe ujë është pak për të thënë e mrekullueshme. Dikush e piu atë për një vit...

Më të shikuara!