Sunday, April 21, 2019

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani mandarina çdo ditë

A ju ka marrë malli për Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës? Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe kërkuar në treg gjatë stinës në...

Gripi sezonal në Tetovë, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë

Rritet numri I pacientëve që kërkojnë ndihmë mjekësore në shtëpinë e shëndetit në Tetovë. Simptomat më të shpeshta që ankohen pacientët, janë ato të gripit...

Një kastravec në ditë, mësoni përfitimet që ka trupi juaj

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni...

Frutat dhe perimet që luftojnë infeksionet

Konsiderohen superushqime sepse me konsumimin e tyre trupi ynë furnizohet me vitamina dhe minerale të domosdoshme. Shumica prej tyre janë burimi i mirë i...

Këto janë 4 perimet tretëse të yndyrës, për një dietë perfekte

Në këtë artikull ju paraqesim perimet që duhet të konsumoni për të humbur peshë e për t’u përgatitur për verën e 2019-s. Harroni dietat me...

Vuani nga diabeti? Ja çfarë frutash duhet të konsumoni

Për më tepër, jo të gjitha frutat kanë të njëjtën përmbajtje në sheqer: disa kanë më shumë sheqer, disa të tjerë kanë më shumë...

Ky sheqer kuron kancerin

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se një lloj sheqeri, mund të kurojë kancerin. Sipas shkencëtarëve sheqeri i manjonit, ngadalëson tumorin dhe rrit efektet e...

Kamomili, ilaç për dhimbjet e barkut

Kamomili njihet për shumë të mira shëndetësore, përveç shijes së tij të mirë si çaj. Ndër të mirat më të mëdha nga përdorimi i...

Tre ushqime që pastrojnë rrënjësisht mushkëritë

Ruajtja e shëndetit të mushkërive dhe funksioneve të tyre është thelbësore. Mushkëritë e shëndetshme garantojnë që i gjithë organizmi të ushqehet siç duhet me oksigjen. Ushqimet...

Çfarë ha një person që prej vitesh nuk preket nga gripi, alergjitë dhe virozat...

Të kemi shëndetin, se të tjerat rregullohen”. Ky është një urim i zakonshëm i shqiptarëve, i përdorur gjerësisht nga shumë popuj të tjerë të...

Lajmet e Fundit!

FSHATI PIROK PROBLEM ME MBETURINAT

Mosgrumbullimi i mbeturinave në fshatin Pirok vazhdon me ditË tëra. Banorët ankohen se me muaj nuk është bërë grumbullimi i tyre. Banorët shqetësohen me mos...

A ka ndryshuar qëndrimi i Haradinajt për taksën ndaj Serbisë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish ka folur për taksën e vendosur nga Kosova ndaj shtetit serb. Ai tha se ka filluar një fushatë kundër...

Audi zbulon modelin spektakolar A8 (Foto)

Kjo ka ndodhur të mërkurën, gjatë premierës së filmit “Spider-man: Homecoming”, në Hollywood. Audi ka qenë shumë i heshtur në lidhje me publikimin e detajeve...

Negociatat Shqipëri – Greqi, Meta pret në zyrë ish-presidentin Moisiu

Kreu i shtetit Ilir Meta para se të kthejë përgjigje ministrit të Punëve të Jashtme për plotfuqishmërinë e negociatave mes Shqipërisë dhe Greqisë ka...

Detaje nga shpërthimi i mbrëmshëm në Mitrovicë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmë në orët e vona në Mitrovicë. Shpërthimi ka ndodhur afër një shtëpie në rrugën “Car Dushani”. Lajmin për këtë...

Më të shikuara!