Saturday, June 15, 2019

Ndjeni shtrëngime në stomak? Kujdes, ja çfarë rrezikoni

Dhimbjet e kokës, diarreja, të vjella dhe shenja të tjera klasike të gripit të stomakut sjellin shqetësime serioze. Çfarë duhet të konsumoni? Nuk është e lehtë...

Ky përbërës heq yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

Trupi ynë ka nevojë për yndyrë, por në një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut. Yndyra e tepërt...

Si ta kapni “mat” një femër tradhëtare! Mjafton vetëm ky veprim i saji në...

Kur një person është i dashuruar, mbi të gjitha gratë janë në përgjithësi më sentimentale dhe ekspresive. Por në fakt, edhe kur një grua...

Pini një gotë ujë çdo natë përpara se të flini!

Nëse bëni pjesë në kategorinë e njerëzve që përpara se të shtriheni për të fjetur nuk konsumoni ujë, ka ardhur koha që ta ndryshoni...

Nëse jeni sëmurë, mos pini ilaçe

Probleme të tjera shëndetësore. Supa me trumzë, qepë të kuqe dhe hudhër do të ju ndihmojë që të përballoni ftohjet dhe gripet ashtu si...

Duhani dëmton shëndetin por edhe ‘xhepin’, ja vendi më çmimin më të lartë të...

Që duhani dëmton rëndë shëndetin këtë e dimë të gjithë. Përveç dëmit shëndetsor që sigurisht është më i rëndësishmi, një tjetër dëm është dhe...

Nëse nuk do që burri të shkojë te “tjetra”, këto 3 gjëra duhet t’i...

Shumë herë e kemi pyetur veten se cilat janë gjërat që çiftet me të vërtetë të lumtura bëjnë. Padyshim që shumë nga gjërat që e...

Thuaji Stop dhimbjes së fytit me xhenxhefil, kjo është receta në kushtet e shtëpisë

Xhenxhefili është një mjet shumë efikas i cili forcon sistemin imunitar, stimulon qarkullimin e gjakut, liron dhimbjet dhe hollon gjakun e ngjizur. Pasi tash janë...

KJo Është Mosha Qe Femrat Kanë Më Shumë Nevojë Për Seks!

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja që janë rreth të 20-tave, por jo! Zbulime të...

Ja problemet shëndetësore që dallohen vetëm nga sytë!

Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit, ku informacioni që...

Lajmet e Fundit!

PSP-ja e Katicës dhe Fatimes për një vit ka harxhuar 3.2 milionë euro

Prokuroria Publike Speciale ka harxhuar 195.3 milionë denarë apo mbi 3,2 milionë euro gjatë vitit 2018. Kjo nënvizohet në raportin vjetor të këtij institucioni. “Realizimi...

Kontrollet sistematike nxjerrin në pah probleme trupore te nxënësit në Maqedoni

Skolioza, Kifoza dhe shputat e rafshëta janë deformimet më të shpeshta tek fëmijët e moshës gjashtë deri nëntë vjeçare në Maqedoni. Këto të dhëna dalin...

Anna Chernova, tifozja seksi e Rusisë

Anna Chernova, është një prej femrave që e trondit instagramin. Modelja ruse 31-vjeçare, që përdor pseudonimin Anella Miller, është ndër më të ndjekurat kohët...

Lobimi për Rrugën e Arbërit tani kërkon drejtim të ri

Zhurma që filluan të bëjnë partitë kryesore në pranverën e vitit 2013 në lidhje me Rrugën e Arbërit më shtyri të konsultohem me disa...

Policia privon nga liria dy persona nga fshati Dobridoll, ja pse!?

Dje mbrëma (14-janar) rrethë orës 22 e 40 minuta, në afërsi të Shkollës fillore në fshatin Toplicë, janë privuar nga liria personat A.F. 30...

Më të shikuara!