Monday, April 22, 2019

Ndjeni shtrëngime në stomak? Kujdes, ja çfarë rrezikoni

Dhimbjet e kokës, diarreja, të vjella dhe shenja të tjera klasike të gripit të stomakut sjellin shqetësime serioze. Çfarë duhet të konsumoni? Nuk është e lehtë...

Ky përbërës heq yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

Trupi ynë ka nevojë për yndyrë, por në një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut. Yndyra e tepërt...

Si ta kapni “mat” një femër tradhëtare! Mjafton vetëm ky veprim i saji në...

Kur një person është i dashuruar, mbi të gjitha gratë janë në përgjithësi më sentimentale dhe ekspresive. Por në fakt, edhe kur një grua...

Pini një gotë ujë çdo natë përpara se të flini!

Nëse bëni pjesë në kategorinë e njerëzve që përpara se të shtriheni për të fjetur nuk konsumoni ujë, ka ardhur koha që ta ndryshoni...

Nëse jeni sëmurë, mos pini ilaçe

Probleme të tjera shëndetësore. Supa me trumzë, qepë të kuqe dhe hudhër do të ju ndihmojë që të përballoni ftohjet dhe gripet ashtu si...

Nëse nuk do që burri të shkojë te “tjetra”, këto 3 gjëra duhet t’i...

Shumë herë e kemi pyetur veten se cilat janë gjërat që çiftet me të vërtetë të lumtura bëjnë. Padyshim që shumë nga gjërat që e...

Duhani dëmton shëndetin por edhe ‘xhepin’, ja vendi më çmimin më të lartë të...

Që duhani dëmton rëndë shëndetin këtë e dimë të gjithë. Përveç dëmit shëndetsor që sigurisht është më i rëndësishmi, një tjetër dëm është dhe...

Thuaji Stop dhimbjes së fytit me xhenxhefil, kjo është receta në kushtet e shtëpisë

Xhenxhefili është një mjet shumë efikas i cili forcon sistemin imunitar, stimulon qarkullimin e gjakut, liron dhimbjet dhe hollon gjakun e ngjizur. Pasi tash janë...

KJo Është Mosha Qe Femrat Kanë Më Shumë Nevojë Për Seks!

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja që janë rreth të 20-tave, por jo! Zbulime të...

Nëse nuk po përdorni biçikleta më mirë për ju!

Shpesh kemi dëgjuar se të ngasësh biçikletën është një veprim i rrezikshëm për gjenitalet, sidomos ato të meshkujve. Thuhet se biçikleta dëmton pjesët intime...

Lajmet e Fundit!

Fuqia e natyrës, fenomeni “Tsunami i akullit” në Kanada që nuk e po e...

Kanadaja është ndër vendet më të ftohta në botë. Atje shpeshherë lumi i ‘Niagaras’ ngrihet. Kështu ka ndodhur edhe këtë vit. Por nuk ka mjaftuar...

Jo vetëm përmbytje, ja sa tërmete kanë rënë ditët e fundit në Shqipëri

Shqipëria nuk është prekur vetëm nga përmbytjet këto ditë, por edhe nga tërmetet. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën të ditur se tërmetet...

Çmenduri në “Anfield” sulmuesi i Liverpoolit shënon gol në minutën e 95, Klopp futet...

Liverpool ka fituar derbin e madh përballë Everton me një gol të shënuar në minutën e 95 të takimit Ishte zëvendësuesi Divock Origi, ai i...

Hiqni urgjent nga shtëpia këto sende, janë kancerogjene

Më shumë mundësi sendet që do të rendisin më poshtë i kemi të gjithë në shtëpi, por nuk e dinim se ato janë shumë...

Xhaka Largohet Nga Kombëtarja

Për ndeshjen e radhës ndaj Italisë, që do të luhet të hënën në stadiumin “Loro Boriçi”, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Panuçi nuk do të...

Më të shikuara!