Thursday, February 21, 2019

Harroni kilogramët e tepërt me këtë pije

Është i pasur me vitaminë C, vitamin A, B, D, E, kalcium, fosfor, magnez, mangan, zink, bakër dhe hekur. Pija e mëposhtme që përmban...

Zbulohet sekreti, ja çfarë mendojnë femrat e virgjëra pak para se të bëjnë seks

Shumica e vajzave mendohen mirë përpara marrëdhënies së tyre të parë seksuale me një djalë. Disa e konsiderojnë të shenjtë virgjërinë, dhe nuk është...

Ja si t’i shpëtoni dhimbjes së kurrizit pas orëve të gjata pune

Jeta moderne e qytetit përbëhet kryesisht nga puna e zyrës qëndrimi për orë të tëra në të njëjtin pozicion përpara ekraneve të kompjuterave. Në pamje...

Farat e kungullit, përveç se të shijshme, janë edhe të mbushura me plot vlera...

Një ndër frutat i cili karakterizon këtë stinë përmban farat të cilat shumica prej nesh i konsumojmë Farat e kungullit janë mjaft ushqyese, dhe të...

Kombinoni ujin me rrushin e thatë dhe këto probleme shëndetësore

Mëlçia është një organ i madh në trupin tonë të vendosur në pjesën e sipërme të barkut në anën e djathtë. Ka shumë funksione të...

Këto Ushqime Mbahen Si Dietike Por Kanë Kalori Sa Produktet e Zakonshme

Shumica besojnë se janë duke u ushqyer shëndetshëm, mirëpo disa artikuj ushqimorë që i konsiderojmë dietalë, shpesh kanë më shumë kalori se saqë mendojmë....

Hurmat ulin tensionin e gjakut, pengojnë atakun kardiak të trurit

Hurmat kanë një spektër vlerash shëndetësore e nutritive dhe për këtë arsye thuhet se është pema më e shëndetshme e planetit. Thuaja s’ka sëmundje në...

Këto 3 femra i mbani larg, ja pse

Për disa meshkuj, pothuajse secila vajzë është e mirë deri kur të ndahen nga ato, por me disa pjesëtare të gjinisë së bukur është...

Lista e barnave që dëmtojnë fort trurin dhe kujtesën, bëni kujdes dhe mundohuni t’i...

Numri i njerëzve që pësojnë efekte anësore dhe komplikime të shkaktuara nga barnat dhe ilaçet është tronditës. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetit...

Kështu funksionon dieta metabolike

Ekzistojnë shumë teori të ndryshme rreth metabolizmit. Duke filluar nga termi se cfarë është metabolizimi, mënyrat se si mund ta nxisim atë dhe çfarë zgjedhjesh...

Lajmet e Fundit!

Emina e ‘Kall’ Me Këngën ‘Hatixhe’ Në Miami !

Modelja shqiptare me famë botërore asnjëherë nuk ka harruar se nga vjen.  Pavarësisht faktit që ka arritur të bëhet shumë e suksesshme jashtë vendit nuk...

Aksident në Elbasan-Librazhd, dy të plagosur

Dy mjete janë përplasur në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, ku janë plagosur dy persona. Sipas burimeve zyrtare, ngjarja ka ndodhur në fshatin Mengël Elbasan. Automjeti tip...

Fotoja e vetme dhe historike e Ismail Qemalit

Padyshim se kjo foto konsiderohet si foto e vetme e Plakut të Vlorës që del nga rrethimi grek i hipur në jahtin e Dukës...

I lindi binjakët dhe i hodhi në tualet, 23-vjeçarja serbe trondit Zvicrën

Një vajzë 23-vjeçare me origjinë serbe akuzohet për vrasjen e dy fëmijëve të saj binjakë. Gjykata e Luzernës nuk i ka besuar asaj aspak...

Nga e hëna reshje të reja të borës në Maqedoninë e Veriut

Drejtoria për punë sipas parashikimeve të saja njofton se do të ketë reshje të reja të borës nga e hënë ndërsa Komiteti drejtues për...

Më të shikuara!