Thursday, February 21, 2019

Receta popullore për shërimin e thembrave të çara

Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të çara. Soda e bukës është...

Kujdes! Mos i jepni antibiotikë fëmijës sa herë që sëmuret

Shumica e infeksioneve që shfaqen tek fëmijët lidhen me viruset dhe në këto raste, përdorimi i antibiotikëve nuk është i nevojshëm. Në ditët e ftohta...

Jeni shtatzënë? – Ja cilat ushqime s’duhet t’i konsumoni

Zakonisht gjatë shtatzanisë femrat konsumojnë çdo lloj ushqimi, këshilluar edhe nga mjeku. Pasi bien shtatzënë, të gjitha gratë duken se fitojnë një liri të tejskajshme,...

Të mirat që trupi merr nga molla

Dihet se molla ndikon pozitivisht në mirëmbajtjen e shëndetit apo përmirësimin e tij. Ajo përmban minerale të kaliumit, kalciumit, fosforit dhe hekurit. Molla zakonisht hahet...

Tri karakteristikat e çifteve të lumtura

Për fatin tuaj të keq, por edhe tonin së bashku, nuk ekziston asnjë recetë që garanton lumturinë e përjetshme, megjithatë disa sjellje apo parime...

Çaji nga lëvorja e hollë e arrës – pastrues i fuqishëm i artereve

Kur përgatitet në këtë mënyrë, pastron arteriet, eliminon dhimbjen e gjoksit dhe rregullon presionin e gjakut. Çaji prej lëvores së hollë që ndan pjesën e...

Këshilla për luftimin e pagjumësisë

Gjumi është ushqimi i trurit dhe trupit njëkohësisht, madje shumë i rëndësishëm. Për të pasur mundësinë që të bëni gjumë sa më të mirë dhe...

Këto ushqime ndihmojnë në uljen e kolesterolit

Trupi juaj natyrisht krijon kolesterol dhe ju keni nevojë për atë për të ndërtuar qeliza, tresni ushqimin, prodhoni hormone dhe gjeneroni Vitaminën D. Problemi është...

Hani më shumë shalqin për të parandaluar astmën

Reduktimi i ashpërsisë dhe frekuenca e sulmeve të astmës Hulumtimi i ri interesant po tregon se ekziston një lidhje mes vitaminës C dhe astmës. Hulumtimet...

Pirja e çajit jeshil mund t’iu bëjë më efektiv dhe më të mençur

Përbërësit në çaj jeshil mund të përmirësojnë funksionin e trurit dhe të bëjnë më të mençur Përbërësi kyç është kafeina, e cila është një stimulues...

Lajmet e Fundit!

Fshihnin 6 kg kanabis në tapicerinë e makinës, arrestohen 2 të rinj në aksin...

Policia e Vlorës ka arrestuar 2 të rinj në rrugën nacionale Gjirokastër-Sarandë, pasi ka zbuluar se ata kishin fshehur 6 kg kanabis në tapicerinë...

Enca Promovon ‘Shpirtin e Lirë’,Vëmendjen e Merr Gjoksi i Saj

Enca Haxhia sërish është kujdesur që të vë në plan të parë pjesën më të njohur të trupit të saj – gjoksin. Megjithëse, mesazhi që...

Momenti kur vrasësi i New York-ut kapet nga policia [Video]

Tetë persona mbetën të vrarë e rreth 15 të tjerë të lënduar pasi një person ka sulmuar me kamionin e tij disa çiklistë në...

Kreshnik Spahiu kritikon Ismail Qemalin: Flamuri s’duhej të ngrihej në Vlorë por në Shkup...

Për fat të keq gjithëmonë e më shumë po flitet pak për çështjen kombëtare dhe për të korrigjuar gabimet e historisë. Themeluesi i Aleancës...

Gjermanët kapin sasi rekord kanabisi ‘made in Albania’

Një sasi e konsiderueshme kanabis sativa, që kishte ardhur nga Shqipëria. Në pranga janë vendosur tre persona, të gjithë shqiptarë nga Kosova. Siç shkruan...

Më të shikuara!