Monday, April 22, 2019

Habiten dentistët, e pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja nëna fëmijës së saj...

Kjo nuk është diçka që mund ta shikoni çdo ditë. Ajo që ka ndodhur është shumë e thjeshtë, edhe pse disi e pështirë. Ky djalë...

Kafshimi i thonjve, i rrezikshëm për shëndetin

Jo vetëm që kafshimi i thonjve është një zakon i keq, por ai gjithashtu është shumë i rrezikshëm për shëndetin tuaj. Çdo herë që kafshojmë...

Gratë kanë trurin më të ri se meshkujt e të njëjtës moshë

Truri i grave duket se është mesatarisht disa vjet më i ri se truri i meshkujve në të njëjtën moshë, ka zbuluar një studim...

Lamtumirë kancerit, diabetit dhe obezitetit vetëm përmes limonit të ngrirë

Limonët e ngrirë përmirësojnë shëndetin tuaj dhe mund të trajtojnë edhe sëmundje të rënda, siç janë diabeti ose obeziteti. Ajo që shumë njerëz nuk e...

Lista e barnave që dëmtojnë fort trurin dhe kujtesën, bëni kujdes dhe mundohuni t’i...

Numri i njerëzve që pësojnë efekte anësore dhe komplikime të shkaktuara nga barnat dhe ilaçet është tronditës. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetit...

U paraqit për të fashuar dorën, por në fund të bisedës doktoresha mezi i...

Shënim i një doktoreshe… Ishte ora 08:30 e mëngjesit kur një zotëri 80-vjeçar erdhi për të hequr penjtë nga gishti i dorës. Më tha se...

E konfirmuar: “Fëmijët kanë nevojë për mikrobe, jo për antibiotikë”

Sigurisht që larja e duarve është shumë e rëndësishme. Por problemi i madh, të paktën në perëndim është se prindërit e kanë marrë shumë...

Kardiologu: Pse duhet të mbani gjithnjë aspirinë afër shtratit

Nuk e dija! E pyeta mjekun tim përse njerëzit shkojnë shpesh në banjë gjatë natës. Mjeku më tha se graviteti i zemrës mban ujë në pjesën...

Si ta dallojmë gripin nga ftohja

Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohim simptomat e gripit që të...

Përse një mashkull i vërtetë asnjëherë nuk e tradhton gruan që e dashuron

Disa njerëz besojnë se çdo mashkull tradhton në lidhje. Kjo mund të jetë e vërtetë për disa meshkuj, por nuk bën të bëhet ky...

Lajmet e Fundit!

SHOQATA VEPRA ME NJË AKTIVITET TË VEÇANTË SHËNON DITËN E ALFABETIT

Në kuadër të aktiviteteve vjetore në sferën e kulturës, Shoqata “Vepra” organizoi projektin Kongresi I Alfabetit”.Me këtë rast, janë vendosur korniza me thënie nga...

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për të marrë ekranin më...

Çmenduri në Francë, shikoni sa kushton një biletë për të parë ndeshjen PSG-Real Madrid

Nuk kanë fund çmenduritë për ndeshjen mes PSG-së dhe Realit, e cila do të luhet ditën e sotme në “Parc des Princes”. Biletat për këtë...

Xheni dhe Benardi i thyejnë zemrën fansave me këtë deklaratë

Xheni dhe Benardi janë padyshim një ndër çiftet më të pëlqyera të këtij edicioni në Big Brother. Ata kanë fituar pëlqimin e shumë fansave...

Kim Mehmeti: Edi Ramës duhet me ligj t’i ndalohet të merret me politikë!

Nga Kim Mehmeti “Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si...

Më të shikuara!