Wednesday, August 21, 2019

7 arsyet përse femrat duhet ta lindin fëmijën e tyre të parë përpara të...

Planifikimi familjar është një çështje që i përket sa nënës po aq dhe babait, por sipas specialistëve duket se shtatzënia ka një moshë ideale....

Lulet toksike që nuk duhet t’i keni në shtëpi/ Ja rreziku që vjen prej...

Nëse disa lule janë “bombula oksigjeni” dhe kanë aftësinë të pastrojnë ajrin, disa lule të tjera janë toksike për ne. Kontakti me lulet që do...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani mandarina çdo ditë

A ju ka marrë malli për Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës? Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe kërkuar në treg gjatë stinës në...

Gripi sezonal në Tetovë, rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë

Rritet numri I pacientëve që kërkojnë ndihmë mjekësore në shtëpinë e shëndetit në Tetovë. Simptomat më të shpeshta që ankohen pacientët, janë ato të gripit...

Një kastravec në ditë, mësoni përfitimet që ka trupi juaj

Konsumimi i kastravecit ju sjell shumë përfitime shëndetësore që ndoshta nuk i kini dëgjuar më parë. Mësoni disa nga përfitimet që merrni nëse konsumoni...

Frutat dhe perimet që luftojnë infeksionet

Konsiderohen superushqime sepse me konsumimin e tyre trupi ynë furnizohet me vitamina dhe minerale të domosdoshme. Shumica prej tyre janë burimi i mirë i...

Këto janë 4 perimet tretëse të yndyrës, për një dietë perfekte

Në këtë artikull ju paraqesim perimet që duhet të konsumoni për të humbur peshë e për t’u përgatitur për verën e 2019-s. Harroni dietat me...

Vuani nga diabeti? Ja çfarë frutash duhet të konsumoni

Për më tepër, jo të gjitha frutat kanë të njëjtën përmbajtje në sheqer: disa kanë më shumë sheqer, disa të tjerë kanë më shumë...

Ky sheqer kuron kancerin

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se një lloj sheqeri, mund të kurojë kancerin. Sipas shkencëtarëve sheqeri i manjonit, ngadalëson tumorin dhe rrit efektet e...

Kamomili, ilaç për dhimbjet e barkut

Kamomili njihet për shumë të mira shëndetësore, përveç shijes së tij të mirë si çaj. Ndër të mirat më të mëdha nga përdorimi i...

Lajmet e Fundit!

Sinan Hoxha Drejt Palma De Majorkas Me Avion Privat Për Në Dasmën e Miliarderit

Miliarderi shqiptar Bashkim Osmani dhe bashkëshortja e tij Sandra, këtë të shtunë kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë me një dasmë super luksoze. Ajo...

Pitajka, simboli më i dashur i Ramazanit

Në qytetin historik të Kosovës, në Prizren muaji i shenjtë i Ramazanit vazhdon të ruajë traditën e tij ndërsa atmosfera që sjell ky muaj...

Raporti pozitiv, Ahmeti: Gjysmëfinalen e kaluam me sukses, për finale kemi akoma punë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, pranoi raportin e Progresit nga eurokomisonari Johanes Han, njofton Zhurnal. Ahmeti me këtë rast u shprehë...

Në zi për ngjarjen tragjike të shqiptarit 22 vjeçarë!

Sot duhet të ishte dita që do të merrte nënshtetësinë italiane, por një aksident fatal i preu jetën në moshë fare të re. Humbja tragjike...

Abrashi drejt Borussia Dortmund

Po, është e vërtetë, gjigantët e Bundesligës interesohen për Amir Abrashin, shtatshkurtërin kosovar të Kombëtares shqiptare. E përditshmja gjermane “Bild” bën të ditur se...

Më të shikuara!