Friday, August 23, 2019

Shkaqet e Alergjive Të Syve

Alergjitë e syve zakonisht quhen pezmatim alergjik. Më të shpeshta janë alergjitë sezonale dhe alergjitë akute konjunktivit. Këto lloj alergjish shkaktojnë reagime imunologjike. Thënë thjesht,...

Pse Është Rëndësishme Vitamina B12?

Vitamina B12 kontribuon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut. Gjithashtu vitamina B12 si edhe acidi folik marrin pjesë ne krijimin e qelizave...

Ushqimet Që Zvogëlojnë Rrezikun Nga Kanceri i Zorrës Së Trashë

Hulumtimet kanë treguar se dieta e bazuar në produktet bimore zvogëlon rrezikun e kancerit të zorrës së trashë. Studimi i ri ofron më shumë prova...

Parandaloni Kancerin Duke Konsumuar Këtë Frut Veror

Pjepri, përveçse një frut i shijshëm, përmban një shumëllojshmëri të gjerë të përfitimeve shëndetësore, përfshirë lëkurën dhe sytë, parandalimin e kancerit, mushkëritë e shëndetshme...

Si Të Shtoni Disa Kilogramë Në Mënyrë Të Shëndetshme

Ka shumë arsye mjekësore pse dikush është nënpeshë dhe kjo nuk është me të vërtetë zbavitëse, kur ju jeni përpjekur dëshpërimisht për të vënë...

Ja Cili Është Sekreti i Këtij Fruti Magjik

Si pjesë e një diete të kontrolluar, ky lloj i frutave të thata zvogëlon yndyrën totale dhe dhjamin. Për të mos u shëndoshur dhe për...

4 Rastet Kur Nuk Duhet Të Pini Kurrë Kafe

Mos na keqkuptoni: Ne e duam kafen! E dimë që është provuar shkencërisht se kafja të zgjat jetën. Studime të ndryshme kanë treguar se kjo...

Ky Është Stimulimi Seksual Që Çon Femrat Në “Parajsë”

Rreth 75% e femrave kanë raportuar se ose u nevojitet stimulim direkt gjatë aktit për ta arritur orgazmën ose e preferojnë stimulimin klitoral sepse...

Seksi Dhe Gjumi i Mirë, Janë Rruga Drejt Lumturisë

Nëse doni të jeni të lumtur, duhet të dini dy çelësat e që të çojnë drejt lumturisë i keni në drorën tuaj, madje më...

Dietologët Tregojnë Se a Ddihmon Uthulla e Mollës Për Dobësim

Dietologia e njohur ndërkombëtare Leslie Langevin, në një publikim për “Whole Health Nutrition”, për këtë pikëpyetje thotë se ka qëndrime të ndryshme. Leslie thotë se...

Lajmet e Fundit!

Leonardo DiCaprio i çon ftesë Aurela Hoxhës

E mbani mend takimin e Aurela Hoxhës me Leonardo Di Caprion në Kanë vitin e kaluar? Epo nuk mbaron me kaq. Dyshja mesa duket...

Nuk do ta besoni! Ja çmimi marramendës i unazës së fejesës së Paris Hilton

Ylli i njohur Paris Hilton një ditë më parë informoi të gjithë fansat e saj se dashurinë e saj me Chris Zylka e ka...

Të ndalohen me ligj bastet në Maqedoni

Nga: Alpin Ollogu Bazuar në shembullin e R.Shqipërisë, me miratimin e shtesës dhe ndryshimit në ligjin nr.155/2015, për Lojërat e fatit, ligj në të cilin...

Takim ‘xhentëllmenësh’ për Maqedoninë

Derisa Tirana zyrtare është ‘qortuar’ për ndërhyrje në rajon, krerët e Serbisë, Greqisë dhe Bullgarisë do të zhvillojnë takime të përbashkëta për Maqedoninë. Sipas mediave...

PS rritje historike, ja sa deputetë do të ketë, PD humbje katastrofale

Partia Socialiste është pranë një fitoreje historike, kjo dallohet qartë pas numërimit të mbi 20% të votave. Teksa janë numëruar 1127 nga 5362 kuti në...

Më të shikuara!