Sunday, June 16, 2019

Kurrë mos i mbani gazrat, këto janë problemet që i shkaktojnë

Ndonëse eshte një proces mëse normal dhe tregues i mirëqenies sonë, shumë njerëz përpiqen të parandalojnë gazrat e trupit duke i mbajtur. Lëshimi i gazrave...

Si të largosh lythat nga duart

Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion virale specifikisht nga virus i(virusi human papilloma). Ato janë një lezion i lëkurës, të cilat...

Shenjat dha shkaktarët e osteoporozes, si ta parandalojmë që në moshë të re

Ndërgjegjësimi për osteoporozën duhet të fillojë që në moshë të re, me qëllim që të ndërmerren masa për ta parandaluar atë”. Deklarata vjen nga...

Katër arsye se përse ecja është një nga ushtrimet më të mira

Ecja ju mundëson të gëzoni një shëndet më të mirë dhe njëkohësisht nuk shkakton edhe shumë lodhje. Prandaj, më poshtë ju sjellë katër arsye...

Kjo vitaminë e VRET KANCERIN, por është ILEGALE në SHBA!

Personat e prekur nga kanceri e gjejnë veten duke u ballafaquar me sfidën më të rëndë në jetët e tyre. Shumë ekspertë shëndetësorë janë...

JU KA GJETUR BELAJA: Zgjimi i hershëm nuk është i shëndetshëm

Zgjimi i hershëm ka ndikim negativ në psikën njerëzore dhe mund të çojë deri te problemet serioze mendore. Shkencëtarët e Universitetit të Teksasit kanë ardhur...

Vetmia mund të shpie në shumë net pa gjumë

Një raport i hulumtuesve britanikë thotë se vetmia mund të jetë shkaktari i pagjumësisë suaj. Në studimin e tyre, i cili ka përfshirë më...

Kjo është koha më e keqe për të ngrënë bukë gjatë ditës

Të gjithë ndjehemi paksa fajtor kur nuk mund t’i rezistojmë dëshirave për të ngrënë gjatë mesnatës, por ndoshta më mirë është të kthehemi në...

Mbipesha, diabeti dhe sëmundjet e zemrës paracaktohen në barkun e nënës

Sipas studimit të ri të bërë nga Fakulteti i Mjekësisë në Warwick, rreziku për zhvillimin e diabetit, obezitetit (mbipeshës) dhe sëmundjeve të zemrës pjesërisht...

Burrat me mbipeshë, kanë mundësi më të mëdha të ngjizin djem

Studimi i bërë nga Universiteti Peking, ka zbuluar se meshkujt me mbipeshë dhe obez, kanë mundësi më të mëdha, të bëhen me djem. Në hulumtimin...

Lajmet e Fundit!

Këshilltare bukuroshe si kjo e Haradinajt sun gjen askund (FOTO)

Diellza Hoti, këshilltarja e Kryeministri të Kosovës, Ramush Haradinaj është shfaqur shumë seksi në imazhet e fundit. Aty e shohim të përgatitur për ndonjë ndej...

Banorët e Haraçinës tre muaj pa ujë!

Banori i fshatit Haraçinë, Selver Ramadani, shpreh haptazi pakënaqësi nga puna e kryetares së komunës, Milikije Halimi. Ai thotë se Halimi dhe LSDM nuk...

Policia e Tetovës, lule për shoferet femra

Edhe Sektori i punëve të brendshme i Tetovës, i është bashkuar festës së grave, duke kryer kështu aksione nëpër qytet për ndalimin e makinave,...

Dua Lipa koncert në Prishtinë në 10 gusht

Këngëtarja Dua Lipa u përfol shumë për mos pjesëmarrjen e saj në koncertin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Pati spekulime se Dua Lipa...

‘Nuk i besoj Kadri Veselit, derisa të shoh qëndrimin zyrtar të PDK-së për Specialen’

Deputeti i Aletrnativës, Ilir Deda, e ka parë me shqetësim vizitën që dy emisarët nga Bashkimi Evropian do t’i bëjnë Kosovës gjatë ditës së...

Më të shikuara!