Thursday, August 22, 2019

Doni Ta Çoni Femrën Në “Qiellin e Shtatë”?!

Shumë gra thonë se nganjëherë ndjehen sikur janë peng i ciklit të tyre menstrual, por lajmi i mirë është se shkencëtarët kanë zbuluar një...

Gjërat Që Duhet Të Bëni Patjetër Menjëherë Pasi Të Kryeni Seks

Vendi më i përshtatshëm që infeksionet të zhvillohen janë pjesët intime dhe për këtë dihet edhe arsyeja. Por një vëmendje të veçantë i duhet...

Përzieni këto 2 përbërës dhe i thoni lamtumirë sinusitit, gripit, ftohjes dhe rinititit

Ftohja, gripi, sinusiti, gëlbaza dhe rinititi janë shqetësime që shkaktohen nga bakteret dhe infeksionety virale. Kur sinuset tuaja skuqen për shkak të ndonjë infeksioni,...

Kafja apo çaji: Cila është më e shëndetshme

Organizata Botërore e Shëndetësisë së fundmi e ka hequr kafenë nga lista e produkteve të dyshuara si kancerozë, e gjithashtu disa hulumtime të reja...

Gruaja zbulon kurën për reumatizmën

Reumatizma është padyshim një nga shqetësimet prej së cilës shumë njerëz janë të prekur. Kjo grua vuante prej 10 vitesh nga kjo sëmundje. Mpirje duarsh,...

Zbulohet ilaçi kundër kancerit të mushkërive

Shkencëtarë kanadezë kanë zbuluar ilaçin kundër kancerit të mushkërive. Ai do të jetë në qarkullim brenda gjashtë deri dymbëdhjetë muajsh. Kështu ka paralajmëruar Igor...

Kjo është arsyeja përse djersa është e dobishme gjatë verës

Djersitja është një bezdi për disa njerëz, por sipas sipas ekspertëve është një pjesë e natyrshme e mbajtjes së trupit tuaj të shëndetshëm dhe...

Doktori që i kushtoi jetën gjetjes së kurës së kancerit: Dieta që e kuron...

Rudolf Breuss është një doktor austriak, i cili e ka kaluar të gjithë karrierën e tij në kërkim të një kure për kancerin. Të...

Farat e shalqirit shërojnë sëmundjen më të përhapur të momentit

Shalqiri është një ndër përbërësit më të preferuar gjatë ditëve të nxehta. Nuk është vetëm shijshëm dhe freskues, por është edhe një pastrues shumë...

SHKENCËTARËT KANË ZBULUAR: Përse disa duhanpirës arrijnë moshën njëqindvjeçare!

Të gjithë duhanpirësit e dinë që për shkak të shprehive të tyre shëndeti u rrezikohet dhe që rrezikojnë të vdesin në moshë të re....

Lajmet e Fundit!

AKSIDENTOHET PËR VDEKJE 65 VJEÇARJA NË GOSTIVAR

Sot (20-dhjetor) rrethë orës 13 e 40 minuta, në lagjen ,,Maljardi,, në Gostivar, kamion ,,Mercedes,, me rimorkio me targa të Gostivarit, të cilën e...

Parashikimi i frikshëm! Shqiptarët do të “shuhen”

Shqipëria është nga të paktat vende në Europë që do përjetojë një tranzicion të trishtë të popullisë. Shekulli në të cilin jetojmë do të mbyllet...

Luana si çdo të shtunë, do të “djeg” me pamje!

Luana Vjollca ka publikuar imazhe nga ku shihet se si do të duket ditën e nesërme në emisionin e saj. Ajo shihet me fustanin ngjyrë...

Ilaçi më i fuqishëm natyral që zhduk edhe sëmundjet më të rënda

Këtë recetë shumë njerëz dhe ekspertë e konsiderojnë si ilaç revolucionar, ilaç ky nga i cili janë shëruar me mijëra veta nga kanceri. Në...

Xhaka futbollisti shqiptar më i shtrenjtë në botë, ja vlera e tij e “çmendur”

Granit Xhaka është futbollisti shqiptar më i shtrenjtë në botë momentalisht. Mesfushori që luan me Arsenalin dhe kombëtaren e Zvicrës vlerësohet aktualisht me plot 62,9...

Më të shikuara!