Monday, September 16, 2019

Mbipesha, diabeti dhe sëmundjet e zemrës paracaktohen në barkun e nënës

Sipas studimit të ri të bërë nga Fakulteti i Mjekësisë në Warwick, rreziku për zhvillimin e diabetit, obezitetit (mbipeshës) dhe sëmundjeve të zemrës pjesërisht...

Burrat me mbipeshë, kanë mundësi më të mëdha të ngjizin djem

Studimi i bërë nga Universiteti Peking, ka zbuluar se meshkujt me mbipeshë dhe obez, kanë mundësi më të mëdha, të bëhen me djem. Në hulumtimin...

​Çaji i Rooibos ndihmon për të rënë në peshë

Rooibos, apo njohur ndryshe si “bush i kuq”, është bimë që përdoret për çaj përmban aspalathin gjë e cila bën uljen e nivelit të...

Lajmet e Fundit!

Modelja superseksi braziliane që i ‘hap dritaren’ Italisë…

Ajo quhet Lilian Leite dhe është mjaft e njohur në Brazil e Portugali, për faktin se ka pushtuar disa herë kopertinat e revistës “Playboy”,...

Zaev: Pajtimi në mes vendeve ndërluftuese është reflektuar në BE

Kryeministri Zoran Zaev në shënimin e tij të urimit për përvjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore, tha se pajtimi i palëve ndërluftuese...

BDI mbështet kandidaturën e Pendarovskit për president të Maqedonisë Veriore

Këshilli i Përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim në mbledhjen e sotme në Tetovë ka diskutuar mbi zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale, themelimin e...

Kaq e Pati Dhe Roza, i Shuan Kureshtjen Fansave!

Moderatorja Roza Lati njihet për provokimet e shpeshta që bën ne media dhe në përditshmëri. Roza së fundmi bëri bujë ne rrjet me aventurat e...

Humbi babanë kur ishte 13 vjeç, vuante nga uria si fëmijë e sot ka...

Mamadou Sakho është një futbollist me zemër të madhe. Mamadou Sakho, tani lojtar i Crystal Palace ka krijuar një shoqatë në Senegal ku...

Më të shikuara!