Sunday, April 21, 2019

Çfarë duhet t’i mësojë një i rritur një adoleshenti?

Gjëja e parë, që i duhet mësuar adoleshentit, është: pse është bukur të jesh djalë, apo vajzë dhe çfarë është ajo karakteristikë vetëm e...

Kardiologu i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per zemren dhe kancerin

Receta per ta bëre trupin gjithnje e me te shendetshem duke, pastruar enet e gjakut, mjekuar zemren, permireson imunitetin, pastron melgine e zeze, permireson...

Shkencëtari i njohur kishte paralajmëruar: Këto janë 3 pjesë të trupit që do të...

Në kapitullin e parë të librit The Descent of Man (Prejardhja e njeriut), shkencëtari i njohur Charles Darwin kishte identifikuar disa pjesë të trupit...

Si ta dallojmë gripin nga ftohja

Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohim simptomat e gripit që të...

Historia: Kapa gruan duke më tradhëtuar me një adoleshent por gjërat ishin edhe më...

Një 44 vjeçar ka mbetur i shokuar kur është kthyer në shtëpi dhe ka gjetur në shtrat djalin e tij adoleshent me gruan e...

Diabeti 2: Apetiti i tepërt nënkupton se mund të vuani nga kjo sëmundje

Simptomat e tipit 2 të diabetit zakonisht shfaqen vonë në jetë, pasi që kjo është mosha kur priret të zhvillohet kjo sëmundje. Mbipesha, kequshqyerja dhe...

Po bëhen manaferrat, çfarë duhet të dini për frutin magjik veror dhe pse i...

Të paktë janë njerëzit që njerëzit që njohin vlerat e tyre të shëndetshme, por të shumtë janë ata që edhe do të gërvishteshin në...

Hummus një produkt jo vetëm i shijshëm por lufton edhe gripërat dhe sëmundjet kardiake

Hummus nga Noa është një kremë, kryesisht e bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë...

Receta për ata që gërhasin në gjumë

Nëse keni një partner që gërhet, atëherë e dini mirë se çfarë sikleti është. Një ndër shkaqet e këtij problemi janë sekrecionet e tepërta në...

Harroni ilaçet dhe mjekun, ja pijet që shkatërrojnë thartirën në lukth

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. Nëse shpesh vuani nga thartira...

Lajmet e Fundit!

Dhuna në futboll, UEFA kërkon dënime shembullore

Dhuna e shfaqur në 15 ditët e fundit në Greqi, Francë, Angli, e Spanjë nuk i ka lënë aspak indiferente UEFA-n e FIFA-n, të...

Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër uron të gjithë besimtarët me rastin e...

URIM Të nderuar vëllezër dhe motra, pjestarë të komunitetit musliman shqiptar që jetoni dhe veproni në Zvicër, dhe gjithandej në diasporë dhe në vendlindje, si...

PAMJET TË RËNDA QË KENI PARË NGA DRIDHJET E TOKËS (VIDEO)

Janë pamjet më të rënda të regjistruara që paraqesin pasojat e dridhjeve të tokës. Kanë ndodhur papritur, prandaj edhe njerëzit janë munduar në çdo formë...

Loja “vrasëse”, ja si i “gllabëron” fëmijët Balena blu (VIDEO)

Specialistët e sigurisë dhe privatësisë japin alarmin për lundrimin e fëmijëve në internet jashtë kontrollit të prindërve, duke u bërë kështu pre e lojërave...

Deskovska për terroristët e amnistuar maqedonas: Ua falëm, por nuk ua harrojmë!

Pasojat nga çdo ligj për amnisti janë të njëjta, edhe nga ai i vitit 2001 edhe nga ky tani – falni, lironi nga dënimi,...

Më të shikuara!