Saturday, June 15, 2019

Çfarë duhet t’i mësojë një i rritur një adoleshenti?

Gjëja e parë, që i duhet mësuar adoleshentit, është: pse është bukur të jesh djalë, apo vajzë dhe çfarë është ajo karakteristikë vetëm e...

Kardiologu i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per zemren dhe kancerin

Receta per ta bëre trupin gjithnje e me te shendetshem duke, pastruar enet e gjakut, mjekuar zemren, permireson imunitetin, pastron melgine e zeze, permireson...

Shkencëtari i njohur kishte paralajmëruar: Këto janë 3 pjesë të trupit që do të...

Në kapitullin e parë të librit The Descent of Man (Prejardhja e njeriut), shkencëtari i njohur Charles Darwin kishte identifikuar disa pjesë të trupit...

Si ta dallojmë gripin nga ftohja

Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohim simptomat e gripit që të...

Historia: Kapa gruan duke më tradhëtuar me një adoleshent por gjërat ishin edhe më...

Një 44 vjeçar ka mbetur i shokuar kur është kthyer në shtëpi dhe ka gjetur në shtrat djalin e tij adoleshent me gruan e...

Diabeti 2: Apetiti i tepërt nënkupton se mund të vuani nga kjo sëmundje

Simptomat e tipit 2 të diabetit zakonisht shfaqen vonë në jetë, pasi që kjo është mosha kur priret të zhvillohet kjo sëmundje. Mbipesha, kequshqyerja dhe...

Po bëhen manaferrat, çfarë duhet të dini për frutin magjik veror dhe pse i...

Të paktë janë njerëzit që njerëzit që njohin vlerat e tyre të shëndetshme, por të shumtë janë ata që edhe do të gërvishteshin në...

Hummus një produkt jo vetëm i shijshëm por lufton edhe gripërat dhe sëmundjet kardiake

Hummus nga Noa është një kremë, kryesisht e bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë...

Receta për ata që gërhasin në gjumë

Nëse keni një partner që gërhet, atëherë e dini mirë se çfarë sikleti është. Një ndër shkaqet e këtij problemi janë sekrecionet e tepërta në...

Harroni ilaçet dhe mjekun, ja pijet që shkatërrojnë thartirën në lukth

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. Nëse shpesh vuani nga thartira...

Lajmet e Fundit!

Lajm Aspak i Mirë Për Tifozët e Barcelonës

Lionel Messi ka frikësuar të gjithë tifozët e Barcelonës. Sulmuesi argjentinas ka vendosur të presë për të parë se cila do të jetë përbërja e...

VIDEO/ Vogëlushi shqiptar mahnit jurinë me performancën e tij në Suedi

Elvin Xhinovci, një 8 vjeçar shqiptar që jeton në Suedi, ka mahnitur jurinë e emisionit për talentë, T*LANG. Vogëlushi tregoi para jurisë aftësitë e tij...

Fondacioni ASR aktivitet për pasojat negative të internetit (Video)

Fondacioni për kulturë, arsim, shkencë dhe humanizëm ASR-Tetovë në qendër të qytetit ka shfaqur një shfaqje teatrale me titull “ Ndikimi i internetit tek...

Ahmeti dhe Gashi jashtë qeverisë, Kasami e Sela do qeverisin me shqiptarët!?

Kasami dhe Sela janë shënjestuar nga kryeministri Zaev për një koalicion të mundshëm qeveritarë siç paralajmëron Gazeta Fokus e afërt me politikat e majta. Në...

Vrasje në Wil, shtetasi nga Maqedonia vret bashkëshorten

Pasditen e së premtes, pak para orës 15:00, një shtetas 46-vjeçar nga Maqedonia i ka komunikuar Policisë Kantonale të St. Gallenit se gjatë një...

Më të shikuara!