Thursday, February 21, 2019

Harroni ilaçet dhe mjekun, ja pijet që shkatërrojnë thartirën në lukth

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. Nëse shpesh vuani nga thartira...

Pse Femrat Qajnë Pas Aktit Seksual

Një studim tregon se pse femrat pas aktit seksual, ndjejnë një emocioan aq intensive sa mund të shpërthejnjë në lot. Ka moment në jetë,...

Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë...

Metoda më e re e heqjes së qimeve. Përdoreni 2-3 herë në javë për...

Qimet të vendosura në pjesë të ndryshme të trupit janë të rëndësishme sepse mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e jashtme. Por, ato janë shumë të...

Mjeku italian trondit botën: Kanceri mund të shërohet me sodë buke

Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion...

Jam 60 vjeç dhe kjo perime më pastroi mëkcine, largoi yndyrën nga trupi dhe...

Duhet të kujdeseni mirë për trupin tuaj, sepse është i vetmi vend ku duhet të jetoni. Kjo recetë përmban një nga perimet më të...

Kombinimi i limonit me sodën e bukës që mund t’ju shpëtojë jetën

Shumë studime kanë konfirmuar se limoni dhe soda e bukës shkatërrojnë qelizat e kancerit 10 000 herë më shumë se kimioterapia. Ju me të...

Konkludim i pazakonshëm i shkencëtarëve: Femrat që pinë këtë ilaç shpesh lindin djem

Nëse para se të ngelni shtatzënë pini këtë ilaçe të njohur kundër dhembjeve, temperaturës dhe inflamacionit, ekzistojnë shanse që të bëheni nënë e një...

Trupi është në nivelin më të ulët të forcës, organet nuk punojnë si duhet:...

Nëse nuk urinoni së paku 7-8 herë në ditë, kjo do të thotë që trupi juaj nuk i nxjerr jashtë helmet, sepse është i...

Shikoni çfarë tregojnë majat e flokëve për ju!

Pavarësisht se origjina e krijimit të majave të ndara të flokëve mund të jetë e njëjta, pra dëmtimi nga faktorë të jashtëm, kjo nuk...

Lajmet e Fundit!

Deputetja boshnjake feston 28 nëntorin

Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje, u është bashkuar të gjithë shqiptarëve në festën për nderë të 28 nëntorit ‘Ditës së Flamurit’. Në...

I ikën policisë, zbardhen emrat, ja kush janë doganierët që u arratisën në Greqi

Dy doganierë dhe dy shoferë të një kamioni janë arratisur pasi policia ndaloi mjetin. Ngjarja ndodhi në doganën e Qafë Botës, ndërsa policia ka...

PDSH në qeveri, ja cilin post e merr Bardhyl Dauti!?

Kyçja e PDSH-së në Qeverinë e Zaevit thuajse është punë e kryer. Dhe burime nga PDSH, thonë se partisë së Menduh Thaçit do ti...

Itali, privohen nga liria dy shqiptar, ja pse !

Dy shqiptarë kanë përfunduar sot në pranga në Bolzano të Italisë. Sipas mediave italiane, pas kontrolleve të ushtruara, atyre iu gjetën dhe sekuestruan lëndë...

Momenti i nënshkrimit të Ligjit për ndryshime kushtetuese

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, pas miratimit të ndryshmeve kushtetuese, ka publikuar foton e momentit të nënshkrim të Ligjit për ndryshimet kushtetuese. “Çasti...

Më të shikuara!