Friday, August 23, 2019

Zbuloni vlerat çudibërëse të 1 luge vaj ulliri në mëngjes esëll

Një lugë Vaj Ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigurisht mirëqenien. Është padyshim një nga dhuratat...

Gabimet që bëhen me gjuhën e trupit

Mënyra se si ne lëvizim trupin tonë, bën që të shprehim diçka që, ndoshta ne e mendojmë ndryshe kur bëjmë atë veprim. Por mesazhi që...

Vitamina C është mrekulli për zemrën: I parandalon sëmundjet e artereve dhe i forcon...

Shumë njerëz mendojnë se vitamina C është nutrient i parëndësishëm, por asgjë nuk mund të jetë më e pavërtetë se ky deklarim. Vitamina C, ndryshe...

Çfarë duhet t’i mësojë një i rritur një adoleshenti?

Gjëja e parë, që i duhet mësuar adoleshentit, është: pse është bukur të jesh djalë, apo vajzë dhe çfarë është ajo karakteristikë vetëm e...

Rastet e Anemisë Tek Shqiptarët Sa Vijnë Dhe Shtohen, Këto Këshilla Duhet T’i Lexoni

Anemia është sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së hemoglobinës. Së fundmi është kthyer...

Kjo i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni një limon në ditë

Lëngun nga limoni duhet ta pini në mëngjes para ushqimit, sepse në këtë mënyrë do ta nxitni metabolizmin, ndërsa kaloritë nuk do të pozicionohen...

Ja Vetitë Kuruese Të Ftoit!

Farat e ftoit kanë efekt më të lehtë, por njihen edhe si laksativ dhe luftojnë inflamacionin. Nëse i vendosni në ujë, atëherë farat do...

Mënyrat më të mira natyrale për të përballuar shtatzëninë gjatë verës

Duket se kjo verë do të jetë vërtet e nxehtë, dhe kjo ndihet më shumë nëse gruaja është shtatzënë. Duke qenë kështu ekspertët këshillojnë nënat...

Arsyet pse ju sulmojnë mushkonjat

Vera erdhi, bashkë me të edhe mushkonja. Pavarësisht ilaçeve të ndryshme të përdorura, prapë vështirë të gjendet shpëtim. Por, a e keni vënë re...

Ilaçet e ndryshme mund të shkaktojnë trashje

Nëse merrni pilula kontraceptive dhe terapitë hormonale, ilaçe kundër depresionit, hipertensionit, artritit reumatid, migrenës, e deri tek ilaçet për sëmundje të zemrës, mos u...

Lajmet e Fundit!

“Atletja Më e Bukur Në Botë”

E re, e fortë, e talentuar dhe shumë tërheqëse. Kjo është Alica Schmidt, atletja gjermane, e cila është cilësuar si atletja më e bukur...

Haradinaj: Flamuri i Kosovës hiq nuk më ka pëlqyer, ky është flamuri im (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, për herë të parë ka komentuar flamurin e Kosovës, duke thënë se aspak nuk i ka pëlqyer. Këtë deklarata kryeministri...

Ja si qeveria do të pastrojë paratë me rrugën e Arbrit

Operacioni i ndërlikuar i partneritetit publik privat të projektit të Rrugës së Arbërit po nxjerr në dritë ngadalë metodat tipike të qeverisë Rama. Pas një...

Gruevski: Nuk kam organizuar sulmin e 27 prillit në Kuvend

Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski ka reaguar në profilin e tij në Facebook pasi prokuroria po dyshon tek ai dhe 4 persona të tjerë...

E qëlluan turqit? Dalin detajet tronditëse nga rrëzimi i avionit grek (video)

Rrëzimi i avionit luftarak "Mirage 2000-5" të flotës ajrore greke ka ngritur në këmbë ushtrinë helene në Egje, të cilët po kërkojnë për trupin...

Më të shikuara!