Friday, April 19, 2019

Arsyet pse ju sulmojnë mushkonjat

Vera erdhi, bashkë me të edhe mushkonja. Pavarësisht ilaçeve të ndryshme të përdorura, prapë vështirë të gjendet shpëtim. Por, a e keni vënë re...

KUR NUK DO TË KEMI NEVOJË PËR ILAÇE?!

Mesatarja & Arti i ekuilibruar: Është vështirë të identifikohet, preferohet apo përcaktohet moderimi në apetitet dhe dëshirat për ushqim, mardhënie intime apo pasionet tjera, për...

Uji i ngrohtë ose uji i ftohtë – Cili është më i mirë për...

Si e nisni ditën tuaj? A pini një gotë ujë të ftohtë, ose ndoshta një filxhan çaj të ngrohtë apo kafe të nxehtë? Pirja...

Spinaqi është i shkëlqyeshëm, por nëse e bëni këtë gjë, ai mund t’jua shkaktojë...

Spinaqi është ushqimi i preferuar i Popajit, pasi që e bën të fortë dhe të pamposhtur, por në jetën reale, pavarësisht se është i...

Gabimet që bëhen me gjuhën e trupit

Mënyra se si ne lëvizim trupin tonë, bën që të shprehim diçka që, ndoshta ne e mendojmë ndryshe kur bëjmë atë veprim. Por mesazhi që...

Shpreheni mllefin, dhe jetoni më gjatë

Fshehja apo mbajtja në vete e emocioneve negative mundet të ketë pasoja të rrezikshme për shëndetin, pohojnë ekspertët nga universiteti gjerman, në të cilin...

Studim: STRESI e shkakton KANCERIN!

Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta të stresit janë më...

MJEKËT TËRHEQIN VËREJTJEN: Ndërpriteni përdorimin e folies së aluminit në gatimin e ushqimit ose...

Trupi i njeriut mund të përballet në mënyrë efikase me sasi të vogla të metaleve, mirëpo problemi është që shumica e njerëzve do të...

Kanceri – parandalimi i sëmundjes duke ndryshuar stilin e jetesës

Kanceri nuk zhvillohet brenda nate. Ka disa ushqime dhe stile jetese që do t’ju shtojnë gjasat që të mos prekeni nga ky rrezik që...

Trupi është në nivelin më të ulët të forcës, organet nuk punojnë si duhet:...

Nëse nuk urinoni së paku 7-8 herë në ditë, kjo do të thotë që trupi juaj nuk i nxjerr jashtë helmet, sepse është i...

Lajmet e Fundit!

Amerika ia bën të qartë Jeremiqit: Kosova është shtet dhe kjo nuk do të...

Kryetari i Partisë Popullore dhe kryesuesi i Lëvizjes për Serbi, Vuk Jeremiq, deklaroi sot në Uashington se shumica e popullit serb nuk do të...

Kryhet autopsia e tre pacientëve që vdiqën gjatë operacioneve në QKUK

Ka përfunduar autopsia e tre pacientëve që kanë ndërruar jetë në sallat e operacionit në QKUK. Arsim Gërxhaliu, drejtor i Institutit të Mjekësisë Ligjore ka...

Bejli i jep karton të verdh Zaevit dhe gjyqësorit në Maqedoni

Çfarëdo qoftë sugjerimi se SHBA-ja dëshiron të drejtojë ndonjë zgjidhje gjyqësore është i rremë, thotë mes tjerash ambaseadori amerikan Xhes Bejli në letrën, të...

Kush është drejtuesi i njësisë Task-Forcë në Policinë e Shtetit

Zbardhen emrat e kupolës drejtuese të njësisë Task-Force në Policinë e Shtetit. Burimet nga policia i thanë Ora News se posti i shefit të njësisë...

Shkurti i zi, deri më tani 14 të vdekur nga aksidentet në vetëm 21...

Në vetëm 21 ditët e para të muajit Shkurt kanë humbur jetën nga aksidentet rrugore 14 persona. Ky numër është më i lartë se...

Më të shikuara!