Friday, April 19, 2019

Banane dhe ujë i ngrohtë. 5 kg më pak në 7 ditë

Tani më shumë se kurrë njerëzit përpiqen të gjejnë mënyrat më efektive dhe të shpejta për të djegur kilogramët e tepërt. Kjo për faktin se...

Vitamina C është mrekulli për zemrën: I parandalon sëmundjet e artereve dhe i forcon...

Shumë njerëz mendojnë se vitamina C është nutrient i parëndësishëm, por asgjë nuk mund të jetë më e pavërtetë se ky deklarim. Vitamina C, ndryshe...

Vetëm dy muaj stres e zvogëlojnë kualitetin e spermës dhe shanset për të pasur...

Dy muaj të mbushur stres mund të shkaktojnë dëme shumë serioze në spermën e mashkullin dhe mund t’ua zvogëlojnë meshkujve shanset për të pasur...

Kanceri i fytit: Simptomat të cilat nuk duhet t’i anashkaloni

Kanceri i fytit, ndryshe i njohur si kanceri laringal, është më së shpeshti i zakonshëm te personat mbi moshën 60 vjet. Por, gjëja më e...

Fjetja në dhomë me dritën ndezë mund ta shkaktojë diabetin

Hulumtimet e reja sugjerojnë se fjetja në një dhomë të ndritshme mund ta shkaktojë tipin 2 të diabetit duke e parandaluar prodhimin e insulinës. Studimi...

Shkaktarët, simptomat dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për sulmet e zemrës

Sulmi në zemër zakonisht ndodh kur një rrjedhë e gjakut e mbushur me oksigjen drejt një seksioni të muskulit të zemrës papritmas bllokohet dhe...

Ushqimet që nuk duhet të hani kur pini ilaçe

Zakonisht thuhet që shumë ilaçe duhet të merren dhe me ushqime, për të mbrojtur stomakun tuaj. Por a e dini se disa ushqime dhe...

Rrezet e diellit për mendjen dhe trupin tuaj

Përfitimet nga rrezet e diellit janë të shumta,pasi dielli heq stresin, eliminon ankthin dhe nxit kujtime pozitive. Helioterapia është një terapi bazuar në ekspozimin ndaj...

Bima që e quajnë dhuratë nga Zoti, shëron çdo gjë

Bima tëmbëlgjaku ka shumë emra, njihet edhe me emrat si rrënja e syve ose rrënja e artë. Të gjitha këto na flasin se kjo bimë...

Dietë për të reduktuar barkun

Të kesh një bark të sheshtë e të tonifikuar është një ambicie e madhe për ata që ndjekin një plan ushqimi për të humbur...

Lajmet e Fundit!

Kamerat zbulojnë korrupsionin: Si u pagua me 20 mijë euro gjyqtari për ndryshimin e...

Roli i të arrestuarve Kujtim Miri dhe Alban Buçi është zbuluar nga pamjet filmike të kamerave të sigurisë, në një lokal në qytetin e...

E mbani mend të dashurin e Gentës, Milotin?

Muzikanti Milot Binaku, është i njohur për lidhjet e tij të dashurisë me disa këngëtare, Mirëpo, ajo e cila bëri bujë ishte lidhja me...

Të zhveshur po, por kështu se keni parë asnjëherë Luana Vjollcën!

Jo vetëm moderatore, por kohëve të fundit ajo është pëlqyer shumë dhe si këngëtare. Duke qenë pjesa e ekranit, Luana gjithmonë shkëlqen në çdo paraqitje...

Pas 26 viteve i tregon të vërtetën djalit që e kishte kidnapuar, dhe rritur...

Një ish-kujdestare e fëmijëve ka pranuar se kishte rrëmbyer djalin e punëdhënësit të saj, dhe e kishte rritur për plot 26 vite sikur të...

Veprimi i çmendur që bëri fansi për Encën, e ka lënë pa fjalë këngëtaren

Shpesh fansat e këngëtarëve apo artistëve të njohur bëjnë veprime nga më të “çmendurat” për idhujt e tyre. Jemi mësuar tyë shikojmë fansa që bëjnë...

Më të shikuara!