Thursday, April 18, 2019

Kjo është arsyeja pse duhet të hani banane të zeza

Herën tjetër kur të blini banane, mos mendoni se ato me shenja të zeza janë të këqija dhe se nuk duhet t’i merrni, duke...

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

BISKOTA YLBERI: Recetë e thjeshtë dhe e shijshme për fëmijët tuaj

Përveç faktit se të gatuarit bashkë me fëmijë është proces argëtues, gjithashtu edhe mund t’i mësoni fëmijët se si të bëhen të pavarur dhe...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të...

Në pak vaj shkurtimisht fërgojeni karotën e grirë. Shtoni ujë të nxehtë dhe xhenxhefil të grirë dhe zieni rreth tre minuta. Kripa dhe piperi...

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

Super të shijshme! Ja si ti gatuani makaronat me mish pule

Këto janë një ndër pastat më të shijshme që keni provuar ndonjëherë sepse janë tejet të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur! Përbërësit: 2 feta...

Misër të thekur dhe sallatë pule

Përbërësit: ▪ 2 lugë çaji vaj bimor ▪ 75 gram kokrra misri ▪ 2 lugë çaji krem qumësht ▪ 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë ▪...

Ushqimi i ndaluar, të cilin guxoni ta hani

Shumë ushqime gjithmonë janë në zë të keq kur flitet për shëndetin. Ushqyerja e shëndetshme dhe e balancuar duhet të përmbajë ushqime nga të...

Lajmet e Fundit!

A është bë Mijallkov bashkëpunëtor i PSP-së kundër Gruevskit?

A është bërë ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, bashkëpunëtor i organeve shtetërore dhe gjyqësore, kundër qeevrisë së kaluar? Dilemat janë paraqitur në opinion, pas...

Milan Kërkon Këtë Sulmues “Vrasës”

Milani nuk po njeh limite në merkato pasi kërkon suksesin jo vetëm në Itali por edhe në arenën ndërkombëtare. Edinson Cavani mund të bëhet blerja...

Ja si vepron qytetari kur merimanga ia merr makinën (VIDEO)

Kur makinën tuaj e merr ‘merimanga’, ikja nuk është opsioni më i mirë. Këtij rusi kjo as që i ka shkuar ndërmend, ai ka...

Dënohet shtetasi i Shqipërisë që tentoi t’i japë ryshfet policit kosovar

Shtetasi i Shqipërisë, Jetmir Ajazi, i akuzuar se deshi t’i jepte ryshfet një polici të Kosovës për të mos i shqiptuar një gjobë për...

ESHS: Në Maqedoni vjet janë lindur 2651 fëmijë jashtë martese

Në Maqedoni, sipas të dhënave zyrtare të Entit Shtetëror të Statistikës (ESHS), rreth 12% nga numri i përgjithshëm i fëmijëve të lindur janë jashtë...

Më të shikuara!