Wednesday, August 21, 2019

Brumëra (makarona, jufka) me proshutë dhe kërpudha

Përbërësit: – 2 lugë vaj ulliri – ½ qepe – 1 thelb hudhre, – 450 g proshutë, – 450 g kërpudha të freskëta, – 1 domate, – ½ gote verë të...

Hummus një produkt jo vetëm i shijshëm por lufton edhe gripërat dhe sëmundjet kardiake

Hummus nga Noa është një kremë, kryesisht e bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë...

Ushqimi i ndaluar, të cilin guxoni ta hani

Shumë ushqime gjithmonë janë në zë të keq kur flitet për shëndetin. Ushqyerja e shëndetshme dhe e balancuar duhet të përmbajë ushqime nga të...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur...

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Ëmbëlsirë e shijshme çokollate me kokrra tërshëre të bluara trashë, kikirikë dhe bajame – nuk është e domosdoshme të piqet, ndërkaq shija është e...

Sallata më e mirë e mbrëmjes që rregullon kolesterolin dhe ul presionin e lartë...

Mos-aktiviteti fizik, dieta e dobët dhe stresi janë një nga faktorët më të zakonshëm që rrisin rrezikun e zhvillimit të presionit të lartë të...

Kurat që rekomandojnë mjekët popullorë

Hudhra është një prej produkteve më të pasura me vitamina, karbohidrate dhe vitaminë C. Hudhra e thatë përmban rreth 58 për qind insulinë. Një...

Pite sarajevase me suxhuk: Pite shumë e shijshme me patate!

Përvilni mëngët dhe gatuajeni – do t’ju kënaqë. Përbërësit: – 300 g miell, – 400 suxhuk, – 1 kg patate të qëruara, – 200 g miell misri, – 2 lugë...

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Në mjekësinë popullore konsiderohet edhe si ilaç për mëlçi dhe zorrë, ndërsa në industrinë kozmetike qëmoti është i njohur ndikimi i tij i mirë...

Lajmet e Fundit!

Nga mesnata shtrenjtohen derivatet e naftës

Komisioni rregullator për energjetikë sot publikoi vendimin, dy javë pas masës së fundit me çka derivatet u shtrenjtuan për gjysmë denari për litër. Dizeli shtrenjtohet...

POLICIA DISIPLINON BALLISTËT DHE VOJVODËT

Në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, sot u organizuan, gjegjësisht u mbajtën dy takimr të veçanta, të grupeve të tifozëve ,,Vojvodët,, dhe ,,Ballistët,,. Në...

Në Tetovë policia merr masa kundër parkimit paralel

Me qëllim të përmirësimit të gjendjes së parkimeve, sidomos në pjesën qendrore të qytetit të Tetovës, kanë filluar aktivitete të përforcuara për zbulimin dhe...

Arsenali bën çmenduri për Mbappen, mbi 100 milionë euro dhe një lojtar

Kylian Mbappe mbetet lojtari më i kërkuar në afatin kalimtarë të transferimeve për futbollistë.  Sulmuesi i talentuar francez, ka shkëlqyer me Monacon në edicionin...

Shokon Marina Fara, shikoni si ka dal rrugës kësaj here…

Vajza e këngëtares shqiptare tashmë njihet për ekstravagancën e saj, por këtë herë duket se i ka kaluar limitet. Marina Fara ka veshur një fustan...

Më të shikuara!