Monday, August 19, 2019

Si ta përgatitni vet qumështin e kondensuar

A e dini që ju mund ta bëni qumështin e kondensuar në shtëpi? Tani nuk keni nevojë të shkoni në dyqan për të, sepse...

Lajm i hidhur për adhuruesit e Nutellas

Një lajm shumë i hidhur vjen për adhuruesit e Nutella-s. Drejtuesit e kompanisë në Normandi, që është më të madhja e prodhimit të Nutella-s,...

Ushqimet që do ju shpëtojnë gjatë ditëve të ftohta!

Një dietë e shëndetshme dhe mënyra e jetesës luajnë rol të madh në ruajtjen e imunitetit, ushqyes të tillë si hekur, zink dhe selen...

ELIKSIR TIBETIAN PËR JETË TË GJATË: Kjo recetë për jetë të gjatë dhe të...

Kjo recetë për këtë eliksir të lashtë është gjetur në një manastir të vjetër tibetian, i shkruar në pllaka gline. Supozohet që është shkruar para...

Ushqimet e pasura me kalcium që janë të detyrueshme në dietën e fëmijëve

Është shumë e rëndësishme që në fëmijërinë e hershme të kemi mjaft kalcium pasi është e nevojshme për zhvillimin e duhur të sistemit të...

Pite shumë e shijshme me mollë, arra dhe çokollata: Nuk kushton shumë, ndërkaq gatuhet...

Gatuajeni këtë pite të thjeshtë dhe të shijshme. Deserti juaj me siguri do të marrë falënderime, ndërkaq edhe për shije më të mirë të pites...

Këto janë ushqimet e shëndetshme për zemër

Një e katërta e vdekjeve në SHBA janë si shkak i sëmundjeve të zemrës. Pasi që kjo statistikë është vërtetë enorme, është shumë e rëndësishme...

Super të shijshme! Ja si ti gatuani makaronat me mish pule

Këto janë një ndër pastat më të shijshme që keni provuar ndonjëherë sepse janë tejet të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur! Përbërësit: 2 feta...

A i keni provuar palëpetat me fara lulëkuqeje?

Ëmbëlsirë e preferuar për të gjithë në mënyrë krejtësisht ndryshe! Nuk keni kohë për krepa me fara lulëkuqeje? Kjo është zgjidhja për situatë të tillë. Përbërësit: Për...

Ushqimi i ndaluar, të cilin guxoni ta hani

Shumë ushqime gjithmonë janë në zë të keq kur flitet për shëndetin. Ushqyerja e shëndetshme dhe e balancuar duhet të përmbajë ushqime nga të...

Lajmet e Fundit!

Botërori ka fituesin e pare të padiskutueshëm, është VAR

Askush nuk e kishte menduar më parë që sistemi teknologjik që u vjen në ndihmë arbitrave, VAR (Video assistant Seferee), do të kishte këtë...

“Llumi, kurvat, spiunët, hajdutët” në krye të shtetit. Reagimi i i vajzës së Lasgush...

Vajza e poetit të madh, Lasgush Poradeci, Marie Poradeci ka bere nje reagim te forte ndaj atyre qe sot cilesohen opinion berisit publike por...

Eskalon protesta para Kuvendit, ndalohen 25 persona

25 të ndaluar dhe 7 polic të lënduar është bilanci i protestave para Kuvendit. Sipas MPB-së, ndërhyrjes së policisë i ka paraprirë hedhja e...

E bukur si Nora

Arbnora Ademaj padyshim që është nga femrat më seksi të showbizit shqiptar. Ish Miss Kosova e dëshmon me këto foto se është një loqkë...

Zaev: Do shlyhen borxhet e rrymës deri në vitin 2006

Kryeministri Zoran Zaev në Ohër paralajmëroi se Qeveria planifikon të shlyej borxhe të qytetarëve për rrymën elektrike. Bëhet fjalë për fatura që kanë arritur...

Më të shikuara!