Monday, August 19, 2019

Si ta përgatitni vet qumështin e kondensuar

A e dini që ju mund ta bëni qumështin e kondensuar në shtëpi? Tani nuk keni nevojë të shkoni në dyqan për të, sepse...

Sallata më e mirë e mbrëmjes që rregullon kolesterolin dhe ul presionin e lartë...

Mos-aktiviteti fizik, dieta e dobët dhe stresi janë një nga faktorët më të zakonshëm që rrisin rrezikun e zhvillimit të presionit të lartë të...

Supë alkaline e cila rregullon thartirën e trupit dhe pengon 17 sëmundje!

Trupat tanë mund të jenë alkalikë apo të thartë. Për të qenë të shëndetshëm, për t’u ndier mirë dhe për t’i kryer me lehtësi punët...

Sallatë ruse pa majonezë dhe proshutë: Shtojca më e shëndetshme për drekë solemne

Në vend të majonezës përdoret jogurti, i cili jep shije të përsosur, freskuese. Përbërësit: ▪ 200 g karotë, ▪ 200 g bizele, ▪ 200 g kastravecë të vegjël...

Pite sarajevase me suxhuk: Pite shumë e shijshme me patate!

Përvilni mëngët dhe gatuajeni – do t’ju kënaqë. Përbërësit: – 300 g miell, – 400 suxhuk, – 1 kg patate të qëruara, – 200 g miell misri, – 2 lugë...

Tri erëzat më të shijshme që duhet t’i keni në kuzhinë

Të gjithë e dinë se një dietë e pasur me pemë dhe perime sjell efekte të mira në shëndet, e gjithashtu edhe konsumimi i...

Kjo është arsyeja pse duhet të hani banane të zeza

Herën tjetër kur të blini banane, mos mendoni se ato me shenja të zeza janë të këqija dhe se nuk duhet t’i merrni, duke...

Ëmbëlsirë me qershi

Përderisa ende kemi mundësinë t’i shijojmë, le të shfrytëzojmë kohën e tyre e të gatuajmë një ëmbëlsirë të jashtëzakonshme me qershi. Pregatitja: ½ gotë vaj kokosi  ...

ELIKSIR TIBETIAN PËR JETË TË GJATË: Kjo recetë për jetë të gjatë dhe të...

Kjo recetë për këtë eliksir të lashtë është gjetur në një manastir të vjetër tibetian, i shkruar në pllaka gline. Supozohet që është shkruar para...

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të...

Në pak vaj shkurtimisht fërgojeni karotën e grirë. Shtoni ujë të nxehtë dhe xhenxhefil të grirë dhe zieni rreth tre minuta. Kripa dhe piperi...

Lajmet e Fundit!

Zyra që “ua udhëheq shqip” kontabilitetin tuaj në Zvicër

“FO Finance Office GmbH”, pronë e të riut Faton Shkodra është një zyrë kontabiliteti në Dübendorf ZH. Shkodra flet për specifikat e punës së...

Pacientët nuk do të paguajnë participim për trajtimin e sëmundjeve malinje

Ministria e Shëndetësisë i ka hedhur poshtë spekulimet për gjoja pagesa të kontrollit në repartin e Onkologjisë. Ministria sqaron se në programin për participim, ku...

Kjo bukuroshe e PDK-së mori më së shumti vota në Prishtinë

Pas publikimit të rezultateve zyrtare të KQZ-së për asambleistë nëpër komuna, Florida Canolli e PDK-së del që është kandidatja më e votuar femër e...

Ambasada njofton se kur dalin rezultatet e Lotarisë Amerikane

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm ditën e sotme lidhur me Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata që kanë aplikuar për Lotarinë Amerikanë do...

Xheni provokon nga shtrati, po Benardi ku është?

Xheni dhe Benardi vazhdojnë të mbeten një nga çiftet e preferuar të publikut që kanë bërë për vete shumë fansa. Deri tani duket se...

Më të shikuara!