Thursday, July 18, 2019

Misër të thekur dhe sallatë pule

Përbërësit: ▪ 2 lugë çaji vaj bimor ▪ 75 gram kokrra misri ▪ 2 lugë çaji krem qumësht ▪ 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë ▪...

Shtojca më e shijshme në tryezën kreshmore: Sallata e larme me oriz dhe mish...

Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me shije të mrekullueshme Përbërësit: – 900 g oriz të zier, – 400 g mish toni, – 200...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Shpejt dhe lehtë: bukë e shijshme misri

Njëra nga përparësitë e kësaj recete për bukë misri është përgatitja e thjeshtë Përbërësit: ▪ 150 g miell misri ▪ 600 g miell të butë të thjeshtë ▪...

Brumëra (makarona, jufka) me proshutë dhe kërpudha

Përbërësit: – 2 lugë vaj ulliri – ½ qepe – 1 thelb hudhre, – 450 g proshutë, – 450 g kërpudha të freskëta, – 1 domate, – ½ gote verë të...

Recetë një-minutëshe: Picë në tigan

Ka mijëra lloje të picave, dhe kjo është një nga arsyet se përse i duam picat kaq shumë! Shpeshherë ndoshta ju ka rastisur të keni...

BISKOTA YLBERI: Recetë e thjeshtë dhe e shijshme për fëmijët tuaj

Përveç faktit se të gatuarit bashkë me fëmijë është proces argëtues, gjithashtu edhe mund t’i mësoni fëmijët se si të bëhen të pavarur dhe...

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Lajmet e Fundit!

Zaimina duket mbresëlënëse në pozat e reja

Kanë kaluar vetëm tre muaj prej se është bërë nënë, ndërsa Zaimina Vasjari duket për mrekulli. Këngëtarja e shndërruar në sipërmarrëse, në fund të muajit...

“Bija e Kusherina” vjen nga gjashtë motrat Mustafa

Motrat Mustafa janë këngëtare shumë të kërkuara në dasma dhe ahengje të tjera familjare. Jemi mësuar që t’i shohim aktive më shumë Sahiden dhe Safeten,...

Plas gallata në rrjetet sociale, rojet ngatërrojnë presidentin kinez me një nga zyrtarët

Po mbahet në Argjentinë mbledhja me krerët më të lartë botërorë, G20. Të gjithë krerët e lartë po priten me ceremoni nga vendi pritës, teksa...

Nesër Priten Dorëheqje Të Mëdha Në Barcelonë

Barcelona dështoi që në fund të afatit kalimtar të verës ta transferojë ndonjë lojtarë cilësor. Flitej se Philippe Coutinho ose Angel Di Maria priten të...

Urbani Përplas Qytetarin Me Biçikletë

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Tiranë, ku një autobus i linjave të brendshme të transportit publik ka përplasur...

Më të shikuara!