Wednesday, August 21, 2019

Misër të thekur dhe sallatë pule

Përbërësit: ▪ 2 lugë çaji vaj bimor ▪ 75 gram kokrra misri ▪ 2 lugë çaji krem qumësht ▪ 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë ▪...

Shtojca më e shijshme në tryezën kreshmore: Sallata e larme me oriz dhe mish...

Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me shije të mrekullueshme Përbërësit: – 900 g oriz të zier, – 400 g mish toni, – 200...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Shpejt dhe lehtë: bukë e shijshme misri

Njëra nga përparësitë e kësaj recete për bukë misri është përgatitja e thjeshtë Përbërësit: ▪ 150 g miell misri ▪ 600 g miell të butë të thjeshtë ▪...

Brumëra (makarona, jufka) me proshutë dhe kërpudha

Përbërësit: – 2 lugë vaj ulliri – ½ qepe – 1 thelb hudhre, – 450 g proshutë, – 450 g kërpudha të freskëta, – 1 domate, – ½ gote verë të...

Recetë një-minutëshe: Picë në tigan

Ka mijëra lloje të picave, dhe kjo është një nga arsyet se përse i duam picat kaq shumë! Shpeshherë ndoshta ju ka rastisur të keni...

BISKOTA YLBERI: Recetë e thjeshtë dhe e shijshme për fëmijët tuaj

Përveç faktit se të gatuarit bashkë me fëmijë është proces argëtues, gjithashtu edhe mund t’i mësoni fëmijët se si të bëhen të pavarur dhe...

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Lajmet e Fundit!

Zëvendëskryeministri Osmani do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9

Zëvendëskryeministri i Çështjeve Evropiane Bujar Osmani sot do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9. Prezantimi është në prag të publikimit të Raportit...

Shqipëria kundër Trump, voton rezolutën që dënon njohjen e Jeruzalemit

“Këtë nuk kemi për ta harruar”. Ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley, iu kthye kërcënimeve në votimin e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të...

Qytetarët e Kosovës që porositën armë me postë nga Tajvani e Hong Kongu

Tash online porositet gjithçka, e malli nga gjithë bota vjen me postë. Por, dikush provoi që në këtë mënyrë të blejë diçka të paligjshme. Me dy...

Nëse merrni kredi të re bankare në Maqedoni, tani një kusht i ri?

Nga viti i ardhshëm, qytetarët do të marrin vlerësim personal për kredi. Ai do t’iu ndihmojë më lehtë të marrin kredi, nëse kërkojnë, ndërsa...

Drejtori i kompanisë “Durmo Tours” : Autobusi nuk ka qenë me shpejtësi më të...

Drejtuesit e kompanisë “Durmo Tours” me dhimbje të madhe ka pranuar lajmin e kobshëm për aksidentin tragjik të dy ditëve më parë, gjatë të...

Më të shikuara!