Sunday, April 21, 2019

Kartat SD do të mbajnë deri në 128 TB

Kartat SD do të mbajnë së shpejti një kapacitet prej 128 terabyte dhe do të lejojnë një transferim të dhënash deri në 985 megabyte...

Mazda, eleganca merr forma të reja

Ka diçka shumë të bukur te Mazda, diçka shumë “japoneze” dhe kjo është sensualiteti i dizajnit të saj. Format e kësaj makine reflektojnë dritat në...

Krijohet ‘airbagu’ që mbron telefonin në rast të rrëzimit (Video)

Të gjithëve na ka ndodhur, që për një moment mos të jemi të pavëmendshëm dhe telefoni i 500 eurove, apo edhe më i shtrenjtë,...

Segway prezanton e-patinat vet-balancues

Këto janë të ashtuquajturat e-patina: bordet e vetëbalancuara me një rrotë për këmbë. Segway-Ninebot së shpejti do të ofrojë një produkt përkatës. Ajo quhet Segway...

Manteli i padukshmërisë, më pranë se kurrë

Duket se është fantazi e pastër, por manteli që Harry Potter përdorte për t’u bërë i padukshëm është tashmë një hap më pranë realitetit. Shkencëtarët...

Kalashnikov prezanton makinat e reja për policinë

Kalashnikov Concern zbuloi makinat e reja të teknologjisë së lartë dhe motoçikletat e dizenjuara për policinë rrugore të Moskës. Automjetet elektrike u futën në...

5 fakte mbi teknologjinë

Në epokën në të cilën jetojmë është gjithnjë e më e rëndësishme të jemi të informuar rreth teknologjisë. Më poshtë janë listuar 5 fakte...

LG X5 2018 vjen me bateri 4500 mAH

LG në heshtje prezantoi telefonin e ri LG X5 (2018), i cili është një pajisje me çip Mediatek MT6750, procesor tetë-bërthama 1.5GHz dhe ekran...

Fotot e para të Audit të ri A1

Audi ka publikuar fotot e para zyrtare të makinës së saj të re A1, që do të dalë në shitje muajin e ardhshëm. Makina më...

5G pritet të debutojë këtë vit

Rrjetet 5G janë brezi i ardhshëm i lidhjes mobile në internet, duke ofruar shpejtësi më të shpejta dhe lidhje më të besueshme në telefonat...

Lajmet e Fundit!

Me cilat para djali i Ivanovit ka blerë dy banesa, ja kush pyet?!

Nga partia në pushtet LSDM, para kabinetit të presidentit Gjorgje Ivanov kërkojnë sqarime për blerjen e dy banesave nga ana e djalit të Ivanovit. “Djali...

Trump zgjedh lojtarin më të mirë në botë dhe presidentin e ardhshëm

Deklaratat e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, janë gjithmonë kontradiktore dhe dhurojnë lajm. Këtë herë, i pari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës foli...

Bashkatdhetarët në Suedi, ndihmojnë Spitalet e Kosovës dhe Hendikosin

Bashkatdhetarët tanë në Suedi, pos përkujdesjes ndaj familjeve të tyre, gjejnë mundësi të përkrahin edhe institucionet e shtetit të Kosovës dhe familjet në nevojë....

Enca del me një person të famshëm

Ajo është munduar gjithmonë të mbajë larg syrit të njërëzve jetën e saj private, duke preferuar të komentohet vetëm për anën profesionale dhe aftësitë...

Çfarë ha një person që prej vitesh nuk preket nga gripi, alergjitë dhe virozat...

Të kemi shëndetin, se të tjerat rregullohen”. Ky është një urim i zakonshëm i shqiptarëve, i përdorur gjerësisht nga shumë popuj të tjerë të...

Më të shikuara!