Saturday, June 15, 2019

Kartat SD do të mbajnë deri në 128 TB

Kartat SD do të mbajnë së shpejti një kapacitet prej 128 terabyte dhe do të lejojnë një transferim të dhënash deri në 985 megabyte...

Mazda, eleganca merr forma të reja

Ka diçka shumë të bukur te Mazda, diçka shumë “japoneze” dhe kjo është sensualiteti i dizajnit të saj. Format e kësaj makine reflektojnë dritat në...

Krijohet ‘airbagu’ që mbron telefonin në rast të rrëzimit (Video)

Të gjithëve na ka ndodhur, që për një moment mos të jemi të pavëmendshëm dhe telefoni i 500 eurove, apo edhe më i shtrenjtë,...

Segway prezanton e-patinat vet-balancues

Këto janë të ashtuquajturat e-patina: bordet e vetëbalancuara me një rrotë për këmbë. Segway-Ninebot së shpejti do të ofrojë një produkt përkatës. Ajo quhet Segway...

Manteli i padukshmërisë, më pranë se kurrë

Duket se është fantazi e pastër, por manteli që Harry Potter përdorte për t’u bërë i padukshëm është tashmë një hap më pranë realitetit. Shkencëtarët...

Kalashnikov prezanton makinat e reja për policinë

Kalashnikov Concern zbuloi makinat e reja të teknologjisë së lartë dhe motoçikletat e dizenjuara për policinë rrugore të Moskës. Automjetet elektrike u futën në...

5 fakte mbi teknologjinë

Në epokën në të cilën jetojmë është gjithnjë e më e rëndësishme të jemi të informuar rreth teknologjisë. Më poshtë janë listuar 5 fakte...

LG X5 2018 vjen me bateri 4500 mAH

LG në heshtje prezantoi telefonin e ri LG X5 (2018), i cili është një pajisje me çip Mediatek MT6750, procesor tetë-bërthama 1.5GHz dhe ekran...

Fotot e para të Audit të ri A1

Audi ka publikuar fotot e para zyrtare të makinës së saj të re A1, që do të dalë në shitje muajin e ardhshëm. Makina më...

5G pritet të debutojë këtë vit

Rrjetet 5G janë brezi i ardhshëm i lidhjes mobile në internet, duke ofruar shpejtësi më të shpejta dhe lidhje më të besueshme në telefonat...

Lajmet e Fundit!

Vërshimet në Deçan e Junik, rrugët u ngjajnë lumenjve

Nga të reshurat e shumta të shiut janë shkaktuar vërshime në komunat e Deçanit dhe Junikut. Kryetari i Deçanit Bashkim Ramosaj tha se bashkë me...

Pas një shkëputje të gjatë, këngëtarja e famshme shqiptare i rikthehet muzikës

Tuna një nga këngëtaret më të mira të estradës shqiptare, kishte disa kohë e shkëputur nga bota e muzikës dhe mund të themi me...

Xavi vazhdon edhe dy vite me Al Sadd

Ish ylli i Barcelonës dhe Spanjës ka zgjedhur që të zgjat kontratën edhe dy vite me skuadrën nga Katari, që i bie se ai...

Merkel: I dua të gjithë shqipëtarët, sepse janë shumë të sjellshëm. E vërtetojnë këta...

Zonja e parë e Gjermanisë flet për shqipëtarët, ku thotë që i dua të gjithë shqipëtarët, sepse janë të sjellshëm. E vërtetojnë këta që...

Nissan kalon në ekstrem, ndërron gomat me ski (video)

Nissan ka zbuluar konceptet e makinave të reja, 370Zki dhe Armada Snoë Patrol, disa ditë përpara Panairit të Çikagos. Mjetet janë menduar për terrene me...

Më të shikuara!