Monday, July 22, 2019

BMW X5 2019 do të jetë kështu

BMW X5 është brezi i katërt i një prej SUV-ëve më luksozë të historisë. Modeli i vitit 2019 do të jetë më i madh dhe...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Ferrari më i fuqishëm ndonjëherë del në shitje, ky është çmimi

I bërë për nder të shefit të shtëpisë së dizajnit Pininfarina dhe djalit të krijuesit i cili ka vdekur në 2012-ën, Ferrari Sergio është...

Makina sportive e jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë

Dizenjuesi i famshëm, i cili ka nxjerrë modele si Ferrari Enzo, pas Kode 57 që zotërohet nga Floyd Mayweather, tashmë do të sjellë Kode...

KosICT: Blockchain – teknologjia për zgjidhjen e problemeve botërore

Njerëzit thonë se Bitcoin dhe monedhat e tjera digjitale janë e ardhmja e parave. Sipas disa të dhënave paratë që përdorim sot shumë shpejtë...

ME IOS 11, KURRË MË S’DO TË KENI NEVOJË TË PYESNI MIQTË TUAJ PËR...

Fjalëkalimet e wireless’it zakonisht janë të vështirë për t’u mbajtur mend dhe zakonisht janë të gjatë e kompleks për t’i treguar ndokujt. Apple më në...

Arrin Volkswagen Polo për 2018, çmim interesant !

  Pa befasi të mëdha kur bëhet fjalë për dukjen e jashtme, Polo i ri ka shënuar ngritje në krahasim me pararendësin e tij, por...

Mercedes ndërton fabrikë në Rusi

Kompania Daimler, në pronësi të të cilës gjendet brendi Mercedes, ka nisur ndërtimin e fabrikës për prodhim në vlerë 250 milionë euro, në të...

Mësohet çmimi i Ford Focus RS 2018

Modeli më i ri Ford Focus RS 2018 do të kushtojë pesë mijë dollarë më shtrenjtë se sa modeli i kaluar, por vetura ia...

Huawei prezanton modelin e ri – Honor 9

Linja e telefonave Huawei Honor e ka zbuluar modelin më të ri të telefonit të saj në Kinë. Honor 9 do të debutojë për shitje...

Lajmet e Fundit!

Thënie nga Whitney Houston

“Kur vendosa të bëhesha një këngëtare, mamaja ime më paralajmëroi se do të qëndroja e vetme për mjaft kohë. Praktikisht, ne të gjithë jemi...

36 Vjeçarja Nxjerr Këmbët Dhe Gjoksin Seksi!

Ajo ka shkaktuar stuhi me paraqitjet e saj në pista të modës. Dhe të enjten mbrëma Alessandra Ambrosio dëshmoi pse është ndër modelet më të...

Grekët protestojnë në Munih kundër Maqedonisë të Veriut

Derisa zhvillohej konferenca e Sigurisë në Munih ky ishin pjesëmarrës përfaqësues të shumë shteteve, dhjetra grek kanë protestuar në shenjë revolte për marrëveshjen e...

Prindërit braktisin foshnjën e lindur pa këmbë, por askush nuk e priste atë që...

Kjo zonjë e re, e lindur pa këmbë dhe e braktisur qe në lindje,përkundër gjendjes së saj fizike, ajo e shijon sfidën e stërvitjes...

Profesorët dhe nxënësit Anti-Shqiptarë dalin në protestë: Nuk duam drejtor Shqiptarë

Racizëm i profesorëve dhe nxënësve maqedonas në shkollën e mesme kimike “Marija Kiri-Sklodovska”. Pas emërimit nga Qyteti i Shkupit për ushtrues detyre drejtor të...

Më të shikuara!