Monday, April 22, 2019

Vjen telefoni me kamerën 24MP për selfie

Pas V7 +, vivo ka dorëzuar versionin e telefonit të saj Clearer Selfie. Pajisja quhet vivo V7 dhe vjen me një kamerë 24 MP...

Nissan kalon në ekstrem, ndërron gomat me ski (video)

Nissan ka zbuluar konceptet e makinave të reja, 370Zki dhe Armada Snoë Patrol, disa ditë përpara Panairit të Çikagos. Mjetet janë menduar për terrene me...

Tani mund të kërkoni para nga miqtë tuaj në WhatsApp

WhatsApp shtoi aftësinë për të transferuar para brenda aplikacionit të saj të mesazheve vitin e kaluar. Funksioni aktualisht kufizohet vetëm në Indi, një nga tregjet...

iPhone 8 do të detyrojë përdoruesit të ndryshojnë shprehitë e tyre

Ekspertët shprehin besimin se Apple për vetëm disa javë do të prezantojë versionin e ri iPhone dhe duket se përdoruesit do të duhet të...

Samsung Galaxy S9 prezantohet në shkurt

Samsung konfirmon se modeli i ardhshëm i Galaxy S do të dalë muajin e ardhshëm. Dj Koh, presidenti i divizionit mobile të kompanisë, konfirmon se...

Porsche sjell Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo

Porsche më i fuqishëm i prodhuar për rrugë normale është bërë hibrid. Vetura është e modelit Panamera Turbo S E-Hybrid i cili ka 680 kuaj...

Mercedes-Benz CLS i ri, teknologjia i shtohet elegancës

Mercedes-Benz CLS i vitit 2003 i hapi rrugën makinave pa “çati” dhe tani, pothuajse 15 vjet më pas, ka nxjerrë një brez të ri...

Apple dëmshpërblehet me 539 mln dollarë nga Samsung

Një gjykatë amerikane ka urdhëruar “Samsung Electronics” t’i paguajë “Apple”-it plot 539 milionë dollarë dëmshpërblim për kopjimin e karakteristikave të “iPhone”-it të saj origjinal. Vendimi...

Traktori më i shpejtë në botë (video)

Ky traktor mban rekordin Guinness si traktori më i shpejtë në botë. Kampioni i katërfishtë i garave Rally, Juha Kankkunen ka vendosur rekordin botërorë Guinness...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Lajmet e Fundit!

Ja çka thotë policia për krismat në Tetovë

Sot rreth 10 e 35 minuta, është denoncuar se, në afërsi të udhëkryqit në mes të rrugëve ,,Blagoja Toska,, dhe ,,Lubo Bozhinovski,, në Tetovë,...

Meta: Duhet bashkëpunim intensiv shkollë-familje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka zgjedhur shkollën “Fan Noli” në kryeqytet, ku ka përfunduar studimet dhe vetë, për të uruar festën e mësuesit. Ai...

AKSIDENTOHET PËR VDEKJE 65 VJEÇARJA NË GOSTIVAR

Sot (20-dhjetor) rrethë orës 13 e 40 minuta, në lagjen ,,Maljardi,, në Gostivar, kamion ,,Mercedes,, me rimorkio me targa të Gostivarit, të cilën e...

Talat Xhaferi: E kemi ditur se më 27 prill qytetarët do futen në Parlament,...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi e ka pranuar që BDI e ka ditur se më 27 prill qytetarët do të futen në...

Nuk do ta besoni, Kjo është pasuria e Medës

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare, i njohur me emrin ‘Meda’, jo vetëm gëzon një famë të konsiderushme te mbarë shqiptarët, por ka edhe...

Më të shikuara!