Monday, April 22, 2019

BMW M5, protagoniste në “Mission Impossible: Fallout”

Filmi i gjashtë i sagës “Mission Impossible” do të shfaqet në kinema duke nisur nga 27 korriku i këtij viti. Trailer-i i këtij filmi ka...

Mashtrimet me dizel, Mercedes mund të dënohet me 3.7 miliardë euro

Gjiganti gjerman Daimler ndodhet në qendër të kritikave për shkak të mashtrimit me rastin e emetimit të gazrave të dëmshme në motorët me dizel. Pasi...

Celulari shkakton ndryshime në metabolizmin e trurit, çfarë duhet të bëni për të mbrojtur...

Ne jeten tone te perditeshme, ne ndeshemi me vale te shumllojeshme, ndaj te cilave organizmi reagon ne menyra te ndryshme. Ato më të dëmshmet,...

Apple do ta zbres çmimin e iPhone X?

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të besueshëm...

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë, shitet menjëherë!

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë – ka arritur të godasë një objektivë të financimit në Kickstarter në më pak...

BMW X5 2019 do të jetë kështu

BMW X5 është brezi i katërt i një prej SUV-ëve më luksozë të historisë. Modeli i vitit 2019 do të jetë më i madh dhe...

Audi më në fund e tregon ‘fytyrën’ e modelit Q8

Gjatë serisë prej pesë episodesh, është parë vetëm pjesa e përparme që do ta ketë Q8, si dhe kanë qarkulluar në internet dy ilustrime...

Del nga fabrika Bugatti Chiron i 100-të

Të ndërtosh një makinë është një punë e vështirë, por disa makina janë akoma edhe më të vështira për t’u ndërtuar. Dhe nëse ka...

Apple dëmshpërblehet me 539 mln dollarë nga Samsung

Një gjykatë amerikane ka urdhëruar “Samsung Electronics” t’i paguajë “Apple”-it plot 539 milionë dollarë dëmshpërblim për kopjimin e karakteristikave të “iPhone”-it të saj origjinal. Vendimi...

Në garë me pilotin automatik, kush do të fitojë

E ardhmja do të garantojë në rrugë automjete me autopilot, por më parë ato duhet të mposhtin në garë shpejtësie njerëzit. E teksa teknologjia vijon...

Lajmet e Fundit!

Lekë për shqiptarët që kthehen vullnetarisht nga Gjermania?

Ndryshe nga ç’raportojnë mediat shqiptare, azilkërkuesit me shtetësi shqiptare në Gjermani, të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil, duke nisur nga data 1...

17 vjeçarit i gjendet pistoletë dhe marihuanë

Pjestarët e policisë nga Zyra e jashtme për punë kriminalistike të Gostivarit, më datë 23.07.2018 prej ora 19 e 30 minuta deri ora 21.00,...

Kapet me kokainë dhe armë, pranga shqiptarit

Një 53-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë në Colle Val d’Elsa, Toskana, raportojnë sot mediat lokale. Ai ka qenë me biçikletë dhe menjëherë sapo...

Marina e përfundoi misionin: Drejtuesja surprizë që do e zëvendësojë të dielave

‘C’est la vie’ përfundoi dhe e diela në darkë nuk do të mbetet bosh në “Klan”. Një spektakël i ri po i zë vendin...

Kërcënohet me vdekje këngëtarja e famshme

Kemi dëgjuar shpesh raste kur një fans “fiksohet” pas një këngëtari apo aktori të preferuar, duke u kthyer kështu në një person të rrezikshëm. Një...

Më të shikuara!