Thursday, February 21, 2019

BMW M5, protagoniste në “Mission Impossible: Fallout”

Filmi i gjashtë i sagës “Mission Impossible” do të shfaqet në kinema duke nisur nga 27 korriku i këtij viti. Trailer-i i këtij filmi ka...

Mashtrimet me dizel, Mercedes mund të dënohet me 3.7 miliardë euro

Gjiganti gjerman Daimler ndodhet në qendër të kritikave për shkak të mashtrimit me rastin e emetimit të gazrave të dëmshme në motorët me dizel. Pasi...

Celulari shkakton ndryshime në metabolizmin e trurit, çfarë duhet të bëni për të mbrojtur...

Ne jeten tone te perditeshme, ne ndeshemi me vale te shumllojeshme, ndaj te cilave organizmi reagon ne menyra te ndryshme. Ato më të dëmshmet,...

Apple do ta zbres çmimin e iPhone X?

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të besueshëm...

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë, shitet menjëherë!

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë – ka arritur të godasë një objektivë të financimit në Kickstarter në më pak...

BMW X5 2019 do të jetë kështu

BMW X5 është brezi i katërt i një prej SUV-ëve më luksozë të historisë. Modeli i vitit 2019 do të jetë më i madh dhe...

Audi më në fund e tregon ‘fytyrën’ e modelit Q8

Gjatë serisë prej pesë episodesh, është parë vetëm pjesa e përparme që do ta ketë Q8, si dhe kanë qarkulluar në internet dy ilustrime...

Del nga fabrika Bugatti Chiron i 100-të

Të ndërtosh një makinë është një punë e vështirë, por disa makina janë akoma edhe më të vështira për t’u ndërtuar. Dhe nëse ka...

Apple dëmshpërblehet me 539 mln dollarë nga Samsung

Një gjykatë amerikane ka urdhëruar “Samsung Electronics” t’i paguajë “Apple”-it plot 539 milionë dollarë dëmshpërblim për kopjimin e karakteristikave të “iPhone”-it të saj origjinal. Vendimi...

Në garë me pilotin automatik, kush do të fitojë

E ardhmja do të garantojë në rrugë automjete me autopilot, por më parë ato duhet të mposhtin në garë shpejtësie njerëzit. E teksa teknologjia vijon...

Lajmet e Fundit!

Askush s’i do serbët, Sportingu shkarkon Mihajlovic për 8 ditë

Serbët s’i do askush, edhe kur janë profesionistë. E kanë sherrin në gjak. Në një kohë që bëri bujë kalimi i Sinisha Mihajlovicit te...

Kështu nuk e keni parë asnjëherë Teuta Selimin

Teuta është pjesë e profesionit më fitimprurës në Kosovë. Shumat marramendëse që merr për një dasmë duket se të gjitha po ia kushton pamjes...

Oriola, seksbomba shqiptare që ka vendosur t’i lërë meshkujt pa gjumë !

Ajo është një nga modelet më seksi në vendin tonë, e cila aktualisht është bërë pjesë e labelit OTR të reperit Noizy. Megjithatë modelja Oriola...

Shikoni këtë super-femër, është doktoresha më seksi në botë

Belle Lucie është një nga modelet më seksi, e cila gjithmonë vë në pah linjat trupore seksi. Por përveç se është modele, ajo ka edhe...

Angela Merkel Alarmon Botën Dhe Kosovën: Kjo Do Të Ndodhë Menjëherë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka komunikuar Serbisë se forcimi i ligjit dhe normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është një kriter i rëndësishëm për...

Më të shikuara!