Monday, July 22, 2019

Fiat rritë çmimin e modeleve 500 dhe 500 Abarth

Kërkesa për këto vetura po bie, ndërsa Fiat vendosë t’ju rrisë çmimin Kohëve të fundit, kërkesa për vetura të vogla ka rënë në masë të...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Që nga 25 maji do të ndodhin ndryshime të mëdha tek telefonat e mençur

Në botën dixhitale janë ditët e “notification panic”. Më 25 maj do të hyjë në fuqi, pa mundësi për ta shtyrë, rregullorja e re...

Telefoni i palosshëm i Samsungut, vitin e ardhshëm

Sipas një raporti të ri nga Korea Jugore, smartfoni më i përfolur i palosshëm i Samsungut pritet të zyrtarizohet në muajin shkurt të vitit...

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për të marrë ekranin më...

Tani mund të kërkoni para nga miqtë tuaj në WhatsApp

WhatsApp shtoi aftësinë për të transferuar para brenda aplikacionit të saj të mesazheve vitin e kaluar. Funksioni aktualisht kufizohet vetëm në Indi, një nga tregjet...

Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji – pamje që vijnë nga...

Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë dollar, por ofron një...

Mercedes Class A L Berlina “pushton” Kinën

Mercedes Benz ka prodhuar një variant të Klasit A që fillimisht do të jetë e disponueshme vetëm për tregun kinez. Mercedes Class A L Berlina...

BMW M8 do të vijë në tre forma të ndryshme

Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...

Lëshohet iOS 11.3.1 – zgjidh një problem me ekranet jo origjinale të iPhone-ve

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri për iOS - versionin 11.3.1. Ky "update" sistemon një problem lidhur me ekranet jo origjinale. iOS 11.3.1 përmirëson...

Lajmet e Fundit!

ÇLIRIMI I MEKES, FITORE E SHUMËFISHTË

Bashkim Aliu Çlirimi i Mekes është njëra nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë islame e cila dëshmoi për fitoren e madhe të besimit në...

Barcelona ndryshon emrin e stadiumit

  Mediat e ndryshme raportojnë se Barcelona ka vendosur t’ia ndryshojë emrin stadiumit të famshëm Camp Nou.Ky ndryshim do të bëhet si pjesë të një...

“Tërbon” Fansat Me Format Bombastike !

Të gjithë mund ta kujtojnë këngëtaren Linda Halimi në performancat e saj të para, e cila është shfaqur me disa kilogramë më shumë, por...

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e Oliver Spasovskit

VMRO-DPMNE-ja ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme Oliver Spasovski. Kjo parti opozitare e akuzon Spasovskin se e ka shndërruar MPB-në në...

Do të habiteni! Ja pse qentë bëjnë gropa në tokë

Pronarët dhe adhuruesit e qenve me siguri shumë herë kanë pyetur përse ndonjë katërkëmbësh deri në rraskapitje bën gropa në tokë. Njerëzit të cilët jetojnë...

Më të shikuara!