Monday, April 22, 2019

Fiat rritë çmimin e modeleve 500 dhe 500 Abarth

Kërkesa për këto vetura po bie, ndërsa Fiat vendosë t’ju rrisë çmimin Kohëve të fundit, kërkesa për vetura të vogla ka rënë në masë të...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Që nga 25 maji do të ndodhin ndryshime të mëdha tek telefonat e mençur

Në botën dixhitale janë ditët e “notification panic”. Më 25 maj do të hyjë në fuqi, pa mundësi për ta shtyrë, rregullorja e re...

Telefoni i palosshëm i Samsungut, vitin e ardhshëm

Sipas një raporti të ri nga Korea Jugore, smartfoni më i përfolur i palosshëm i Samsungut pritet të zyrtarizohet në muajin shkurt të vitit...

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për të marrë ekranin më...

Tani mund të kërkoni para nga miqtë tuaj në WhatsApp

WhatsApp shtoi aftësinë për të transferuar para brenda aplikacionit të saj të mesazheve vitin e kaluar. Funksioni aktualisht kufizohet vetëm në Indi, një nga tregjet...

Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji – pamje që vijnë nga...

Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë dollar, por ofron një...

Mercedes Class A L Berlina “pushton” Kinën

Mercedes Benz ka prodhuar një variant të Klasit A që fillimisht do të jetë e disponueshme vetëm për tregun kinez. Mercedes Class A L Berlina...

BMW M8 do të vijë në tre forma të ndryshme

Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...

Lëshohet iOS 11.3.1 – zgjidh një problem me ekranet jo origjinale të iPhone-ve

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri për iOS - versionin 11.3.1. Ky "update" sistemon një problem lidhur me ekranet jo origjinale. iOS 11.3.1 përmirëson...

Lajmet e Fundit!

Pochettino “tallet” me Realin

Pochettino ka shuar zërat që e lidhin me Realin, duke thënë se aktualisht gjendet në “klubin më të mirë në botë”. Emri i Mauricio Pochettinos...

Premiere: 2TON – Urime (video)

Këngëtari i mirënjohur 2TON vjen me këngën më të re "Urime" Kujt ja ka kushtuar këtë këngë ? Music: 2ton & Croel P Text: 2Ton In Art Studio https://youtu.be/hqHR1COCDXM

Shpërthekohet rusja më seksi në botë, na tregon më shumë se që duhet

Viti 2015-të natyrisht mund të konsiderohet si një prej viteve ku fal Kim Kardashian-it, interneti u mbush plot me femra seksi nga vende të...

Pse femrave u pëlqejnë aventurierët dhe bien gjithmonë pre e tyre

Femrat janë gjithmonë në kërkim të atij djalit të mirë të cilin do e tradhtojnë ose braktisin për djalin e keq. Sharmi shumëshekullor i aventurierit! Mund...

20 ushqime që do të pastrojnë arteriet tuaja në mënyrë natyrale dhe ju mbrojnë...

Është e vërtetë se sëmundja kardiovaskulare është një vrasës i madh. Një nga shkaqet kryesore për sulme koronare dhe goditje janë arteriet e bllokuara...

Më të shikuara!