Saturday, June 15, 2019

“I Verbri” I Kërkon Ndihmë Vajzës Bukuroshe, Por Shikoni Çfarë Ndodh!

Një djalë ka vendosur të bëjë një eksperiment social. Ai hiqet si i verbër dhe kërkon ndihmë te një vajzë që t’i marrë një...

FOTO/ Kuriozitete të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

Në Skoci lindin më shumë flokëkuq se sa në krejt pjesën tjetër të botës Krokodili nuk e nxjerr dot jashtë gjuhën e vet Është e pamundur...

Donte të martohej me të bijën, por i japin vjehrrin. Ngjarja e rrallë ka...

Ishte organizuar gjithçka në detaje dhe dasma shkoi për mrekulli, por kur cdo gje mbaroi, humorin ua prishi nje detaj jo pak i rendesishem. Kjo...

Videoja e shqiptarit, hit në fb: Një peshk i tij kushton 1.5 milion franga

Videoja e tij është klikuar mbi 2 milionë herë ndërsa është shpërndarë më shumë se 19.000 herë, duke marrë mbi 13.000 komente Ka njerëz që...

Për 20 vite rjesht e ndoqën shqiponjën me GPS, studiuesit bëjnë zbulimin mahnitës (FOTO)

Studiuesit e një universiteti në Kazakistan i vendosen shqiponjës GPS në trupin e saj duke e ndjekur për gati 20 vite rrugët që ajo...

Gjyshin e largojnë nga familja, por ky gjestë i nipit te tij 4 vjeçarë...

Nëse i trajtoni prindërit tuaj me dashuri dhe respekt, fëmija juaj ka të ngjarë të bëjë të njëjtën gjë për ju.Një burrë i moshuar...

Askush nuk e dinte: Punëtori i thjeshtë kurseu 11 milionë euro, në fund i...

Askush që e njihte Alan Naimanin nuk e dinte se ai kishte grumbulluar një sasi kaq të madhe të parave. Punëtori kursimtar blinte rroba...

Vendi më i sigurtë në botë – i mbrojtur nga mijëra tonë çeliku ku...

Në shtetin amerikan të Kentakit ekziston një fortesë e quajtur Fort Knox, e cila është sinonim i sigurisë në të gjithë botën. Emri i saj...

Jeni kuriozë t’i dini? Këto janë faktet e panjohura të anijes “Titanik”

Pothuajse të gjithë e njohin historinë bazë të Titanikut, anijes britanike të pasagjerëve që u mbyt gjatë udhëtimit të saj të parë pas goditjes...

Infermierja adopton vajzën që nuk e vizitoi askush pas ardhjes në jetë (VIDEO)

Një drejtoreshë e Infermierisë së Massachusetts, e cili në fund të çdo ditë pune mori vizitonte një fëmijë që kishte në spitalin e saj,...

Lajmet e Fundit!

Policia bastis një shtëpi në Gostivar në lagjen Bregu i Vardarit

Dje mbrëma (3-shkurt) rrethë orës 20 e 50 minuta, në rrugën ,,Bregu i Vardarit,, në Gostivar,, me urdhër të gjykatësit, nga ana e pjestarëve...

Karla e serialit ‘Kloni’, ndez rrjetin me foto seksi

Padyshim është njëra ndër aktoret më të njohur në shtetin brazilian.Juliana Paes u bë shumë e njohur edhe në Kosovë me rolin e Karlas...

Policia Jep Detaje Për Aksidentin e Mbrëmshëm

Policia e Kosovës ka konfirmuar se mbrëmë, rreth orës 00:57 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku te rreth-rrotullimi kryesor në Prishtinë, ku si...

Anxhelina tregon format në Nju Jork

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj këto ditë ka qëndruar në Shqipëri.Me t’u kthyer në Nju Jork, ajo ka vazhduar aktivitetet atje dhe këtë e tregon edhe...

“Njerëz të padukshëm”, nëna he.roinë e shtatë fëmijëve nga Tropoja rrëfen sfidat e një...

Gazetarja Anjeza Maja per te realizuar nje histori tjeter emocionuese dhe frymezuese per ciklin “Njerez te Padukshem”, ka udhëtuar në qytetin e Tropojës ku...

Më të shikuara!