Friday, August 23, 2019

Kjo grua është bërë nënë për 300 fëmijë jetimë

Maxhide Ramadan,, e cila ka humbur bashkëshortin në luftën e brendshme në Siri dhe e cila bashkë me 3 fëmijët e saj u strehua...

Varësia e çuditshme nga e cila kanë filluar të vuajnë gratë shqiptare

Ashtu siç ka të alkoolizuar, të droguar ka edhe njerëz të varur nga blerjet, një varësi e cila njihen me termin “shopaholic”. Shumë njerëz janë...

Hitleri dhe objektet sekrete të pushtetit

Në mars të vitit 1938 pas hyrjes së trupave naziste në Vienë, Hitleri urdhëroi konfiskimin e heshtës së Longinos (sipas Biblës ushtari romak Longino...

Plas gallata në rrjetet sociale, rojet ngatërrojnë presidentin kinez me një nga zyrtarët

Po mbahet në Argjentinë mbledhja me krerët më të lartë botërorë, G20. Të gjithë krerët e lartë po priten me ceremoni nga vendi pritës, teksa...

I vdiq djali në aksident, babai çon të fejuarën e tij në mbrëmjen e...

Rrugën nga shkolla për në shtëpi, një djalë i ri e bëri për herë të fundit, pasi tragjikisht humbi jetën në një aksident fatal. Tragjedia...

S’guxon më kush me e prek Talatin, shihni kë ka shok! (FOTO)

Kryetari i kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi tani më është i paprekshëm pasi ka dal në foto me boksierin shqiptarë Luan...

Si ta kapni “mat” një femër tradhëtare! Mjafton vetëm ky veprim i saji në...

Kur një person është i dashuruar, mbi të gjitha gratë janë në përgjithësi më sentimentale dhe ekspresive. Por në fakt, edhe kur një grua...

Serbia brenda hartës së Kosovës në një libër të Danimarkës (FOTO)

Në një libër të auto shkollës në Danimarkë, paraqitet shteti i Kosovës me një sipërfaqe më të madhe territoriale. Sipas kësaj harte, Kosova kufizohet...

Danimarka është shteti me i lumtur në botë

Danimarka, vitet e fundit është shpallur si shteti ku njerëzit kanë nivelin e lumturisë më të lartë në botë. Për të shuar kuriozitetin na vjen...

Ja sa kohë i duhet një shqiptari të bëjë 1 milionë dollarë

E keni menduar ndonjëherë thellë-thellë se ç’do të bënit nëse do të kishit në dorën tuaj 1 milion dollarë, apo 1 milion euro? Ok,...

Lajmet e Fundit!

“Grupi i Kumanovës” jep deklaratën pas fillimit të grevës së urisë

Që nga dita e diel në mëngjes, pjesëtarë të dënuar nga “Grupi i Kumanovës” filluan me grevë urie, ndër ta janë Valdet Zekaj, Shefqet...

Gjest i madh nga Shkurte Gashi, ndërton shtëpi për një familje skamnore (Video)

Zëri i saj dhe pamja, nuk janë të vetmet tipare të bukura që ajo posedon, Shkurta gjithashtu është edhe shumë bamirëse. Edhpse për këtë nuk...

Stormi, “Stuhia” e Instagramit

Pak kohë më parë pushtoi faqet e para të “PlayBoy” dhe thotë se ndryshe nga shumë modele të tjera, ajo e adhuron që të...

Panxhari i kuq dhe dardha bashkë shërojnë pesë sëmundje: Kur përgatiten sipas kësaj recete!

Nëse dëshironi të hani diçka vërtet të shëndetshme, përzieni dardhën dhe panxharin e kuq! Panxhari është i pasur me minerale, shëron aneminë dhe forcon enët...

E harruan brenda autobusit, nëna shqiptare shpëton 3-vjeçarin

Gjashtë orë i braktisur brenda një autobusi shkolle, i parkuar në një depozitë në periferi të qytetit. I lidhur, me një rrip sigurie, i...

Më të shikuara!