Thursday, February 21, 2019

Njihuni me inxhinjerin shqiptar që po ndërton urën Metropolinate në Dubai !

Arkitektë e inxhinierë ndërtimi shqiptarë kanë gjetur veten në të gjitha anët e botës. Ata po ideojnë e ndërtojnë projekte të mëdha, duke qenë...

Pse skuqet fytyra kur ndihemi në siklet?

Ne skuqemi kur adrenalina zgjeron kapilarët në të cilët qarkullon gjaku në lëkurë. Disa shkencëtarë e lidhin këtë reagim me një mekanizëm të “sulmit...

Historia ëmbël e Mehrit

Hibba Amar, nje blogere interneti ka treguar rrefimin e saj personal lidhur me mehrin, apo dhuraten martesore. Ajo e fillon tregimin ne kete menyre: –...

9 gjeste që zbulojnë se keni në krah një zotëri të vërtetë

Megjithëse sot kemi prirjen të mendojmë se format e mirësjelljes po zhduken gradualisht, disa burra vazhdojnë të mos i marrin si të mirëqena ato...

Madhësia apo forma? Ja kush është më e rëndësishme në seks

Madhësia apo forma e penisit është pika kryesore e debatit kur flitet për kënaqësinë e një femre. Ama një studimi i ri ka riparë...

Sulmoi Ismail Qemalin, Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim deputetit turk

Në Përvjetorin e 106-të të Pavarësisë, vëmendja është zhvendosur tek figurat që shkruan historinë e Shqipërisë dhe i qëndruan përkrah Ismail Qemalit, për të...

Sa interesante! Kjo është mosha pas së cilës ulet rreziku nga vdekja

Jetëgjatësia e njerëzve mund të rritet me kohën. Një studim i fundit pretendon se, pas moshës 105-vjeçare, rreziku i vdekjes te njerëzit ngadalësohet, e...

Kjo shtëpi ujore që përfshin edhe një avion, është ëndrra e çdo lundruesi!

Të jetosh në ujë mund të kthehet nje nje eksperience unike nëse ky projekt ide i jahteve nis te zhvillohet ndonjehere. Plani për një shtëpi...

Fotografia që tronditi opinionin shqiptar më 6 mars të vitit 2000

Ish-redaktori teknik i gazetës “Bota sot” Faheredin Spahija, vite më parë, kishte publikuar një fotografi të përbashkët të presidentit historik dr. Ibrahim Rugovës dhe...

Aventura e çmendur, nis rrugëtimin i vetmuar në Oqeanin Atlantik

Francezi Jean-Jacques Savin po përgatitet të kalojë Oqeanin Atlantik në një kapsulë portokalli në formën e një fuçie duke përdorur vetëm fuqinë e rrymave...

Lajmet e Fundit!

Mediat e Huaja Flasin Për Eva Muratin

Moderatorja e njohur e sportit ka bërë mediat e huaja të flasin. Eva Murati është cilësuar si një nga femrat më të bukura shqiptare. Ajo...

Shpërthen ashpër dhe rëndë këngëtarja Xhesika Ndoj

Këngëtarja Xhesika Ndoj shpesh ka qënë që qendër të vemendhes të mediave roze, po ashtu ajo shpesh është "sulmuar" me komente nga ndjekësit e...

KURBANI POSTREFERENDUM

Bashkim Aliu Mbaroi fushata e referendumit të shumëpritur në IRJM, dhe me të përfundoi edhe sfilata e slloganeve pompoze dhe retorikës së rrejshme proevropiane dhe...

U përleshën, pastaj ai e qëlloi’, dëshmitari rrëfen krimin në Tiranë

Ariela Murati u përlesh me Aldison Belulajn para se ai të nxirrte nga brezi një pistoletë pa leje dhe ta qëllonte në kokë, duke...

Ja çfarë i bën alkooli trupit tuaj

Konsumi i alkoolit është shumë i lartë, sidomos në radhët e të rinjve në vendet e zhvilluara. Ky është dhe shkaku kryesor i incidencës...

Më të shikuara!