Monday, April 22, 2019

Shqiptarja vetëm 17 vjet synon majat e shtatë kontinenteve (Video)

Mrika Nikqi i ka vetëm 17 vjet, por ajo ka synime të mëdha dhe atë për një kohë të shkurtër. Vajza nga Peja, ka në...

“Më ndihmo që të shikoj fëmijët!” Motra i kërkon falje vëllait pas shumë vitesh

Sonte në programin “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua historia e Esmeraldës, vajzës nga Tirana. Në moshën 14-vjeçare, ajo ishte njohur në...

Studenti vendos të izolohet në një fshat të vogël për t’i shpëtuar kredisë

Një amerikan 29-vjeçar ka vendosur të largohet nga Shtetet e Bashkuara dhe të shkojë në një fshat të largët në xhungël në Indi, e...

Ferrari i lë të gjithë gojëhapur në Gjenevë

Në panairin e makinave në Gjenevë, Ferrari shfaqi veturën më të re, F8 Tributo – pasardhësi i 488 GTB. Prodhuesi italian prezantoi modelin e ri,...

Vendet europiane që janë anashkaluar nga vizitorët

Franca dhe Italia janë fantastike, por ç’të thuhet për disa vende të Europës që janë më pak të njohura? Mali i Zi, Qipro, Finlanda…, janë...

Thyhet rekordi, super makina ‘Bugatti’ shitet për kaq miliona dollarë!

Firma Bugatti ka shitur makinën më të shtrenjtë në treg për 11 milionë dollarë. Çmimi real nuk dihet, por kjo shitje ka thyer rekordin...

E rrallë, babai ofron miliona euro për këdo që martohet me vajzën e tij

Një prind është i gatshëm të paguajë më shumë se 278 milion euro për atë që do marrë vajzën e tij për nuse. Arnon Rodthong,...

Makina luksoze braktiset në kanal, ja arsyeja

Një makinë luksoze është braktisur në një kanal pasi shoferi humbi kontrollin dhe e nxorri nga rruga. Lamborghini që kushton 270 mijë paund u...

Pastruesi gjen 300 mijë euro në autobus, nuk do e besoni se çfarë bën...

Një pastrues në Londër ka gjetur para disa orësh një zarf më shumën, 300.000 euro në autobus. Pastruesi mund t’i kishte mbajtur lekët dhe t’i...

Tahir Shabani, merr titullin “Ambasador Nderi dhe Komisioner i Lartë për Paqen Botërore”

Zyra e Misionit Diplomatik për Paqe dhe Zhvillim ka nderuar me titullin e lartë “Ambasador Nderi dhe Komisioner i Lartë për Paqen Botërore”, zotin...

Lajmet e Fundit!

ISH-BASHKËSHORTJA E ALBI NAKOS RRËFEN RAPORTET QË KA ME BALERININ DHE TË DASHURËN E...

Prej dy netësh po trasmetohet live nga ‘Pallati i Kongreseve’, festivali ‘Kënga magjike’. Këtë vit në krahë të producentit Ardit gjebrea janë dy vajzat simpatike...

Kryeministri dhe ministri i Arsimit të mbajnë përgjegjësi për gjendjen e rënduar në arsim

Lëvizja Studentore “Studim, Kritikë, Veprim” me anë të një komunikate ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit në sektorin e arsimit. Sipas kësaj Lëvizje...

Roma kërkon ta përsërisë të pamundurën kundër Liverpoolit, formacionet e mundshme

Roma do të kërkojë ta përsërisë rikthimin e pamundur sonte kundër Liverpoolit, ngjashëm siç e bëri ndaj Barcelonës një fazë më herët në Ligën...

Mihrije Braha, Nuk Ndalet Së Provokuari

Pak muaj e ndajanë Mihrije Brahën nga rrumbullaksimi i plot 50 viteve mbi supe. Megjithatë mosha është vetëm numër për gruan e Naim Abazit. Ajo...

Kjo është Amma ,muslimanja e parë që synon Formula 1

Kur ishte fëmijë i pëlqente të luante me kukullat Barbie, por nuk i përbuzte makinat. Tani në moshën 18 vjeçare garon për Formula 4...

Më të shikuara!