Friday, April 19, 2019

Pasion apo çmenduri? Varet në rreth 200 metra lartësi, duke përdorur vetëm njërën dorë...

Ky është momenti kur një person shfaqet duke bërë “stërvitje të çmendura” ndërsa varet në rreth 200 metra lartësi, nga një ndërtesë e lartë...

Babai i saj është njeriu më i pasur në botë, si jeton vajza më...

Është i ditur fakti se prindërit dhe fëmijët e pasur jetojnë në bollëk dhe pa pasur asgjë mangët. Kanë gjithë çfarë mund të dëshirojnë,...

Tri qytetet më të mira në botë për të jetuar, mes tyre edhe vendi...

Për çdo vit, zgjidhen vendet më të mira në botë për të jetuar. Në bazë të natyrës, ekonomisë, arsimit e shumë faktorëve të tjerë...

Biznesmeni 26-vjeçarë kërkon të dashur: “Dua një vajzë që të më dojë mua, jo...

Një biznesmen i ri, i cili fiton plot 66 mijë paund në muaj ka shprehur hapur zemëratën ndaj femrave që lidhen me të për...

Një grua i hapi derën një njeriu dhe pas 2 javësh gjen këtë në...

Në Minneapolis, Shtetet e Bashkuara, Abi ka një kafe të quajtur Abi’s Café. Përveç të qenit pronare, gruaja gjithashtu punon brenda ambienteve dhe i...

E pabesueshme, ja si stërviten policia vietnameze (VIDEO)

Padyshim që çdo shtet dëshiron që të ofrojë imazhin e një policie të fortë, por padyshim Vietnami e fiton këtë garë. Përmes një videoje me...

E thotë shkenca, femrat vozisin më mirë se meshkujt

Femrat shpesh cilësohen si shofere të dobëta, por një hulumtim i ri tregon se në fakt ato janë më të mira prapa timonit sesa...

Mësuesja kineze i barti të gjithë nxënësit një nga një, në anën tjetër të...

Të gjithë e kanë çmuar lartë përkushtimin e mësuese të njohur vetëm me mbiemrin Li, pasi që kreu orarin mësimor në një ditë me...

8-vjeçarja kishte turp të këndonte, por më pas e la jurinë pa fjalë (Video)

Duket se fenomeni i shfaqjeve muzikore si ‘The Voice’ tashmë është bërë shumë i popullarizuar në botë. Kemi parë shumë performanca të ndryshme nga fëmijë...

Gjobitet zvicerani që ua hoqi sorrave folenë nga pema

Një banor 59-vjeçar i Bernës është gjobitur, pasi ka hequr folenë e sorrës nga një pemë, në mënyrë të paligjshme. Për të dënuarin është...

Lajmet e Fundit!

Bota po armatoset. Në 2017-n u shpenzuan 1.73 trilion dollarë për armë

Shpenzimet ushtarake në mbarë globin mbërritën nivelin e tyre më të lartë në vitin 2017, që prej Luftës së Ftohtë. Raporti i fundit i Institutit...

Aksident i rëndë në Tetovë, katër persona të lënduar, njëri me plagë të rënda

Një aksident që ka ndodhur pak çastesh më parë në afërsi të Komunës në Tetovë, kanë mbetur të plagosur 4 persona njëri me lëndime...

Motra e Kim Kardashian Pozon “Topless”

Kendall Jenner ka pozuar sërish “topless”, këtë herë në fushën e të brendshmeve “La Perla”. Ylli 21-vjeçar nuk zhgënjen kurrë dhe këtë herë pritet që...

Ndërmarrjet publike, propozim për emërimin e zv.drejtorëve

Pushteti arsyeton propozim-ndryshimet ligjore për ndërmarrjet publike të cilat përveç drejtorit, parashihet të kenë edhe zv.drejtor. Sipas tyre, implikimet financiare mbi buxhetin e shtetit...

Elvana e Emina e Kallin Greqinë

Dy bukuroshet shqiptare janë bërë bashkë. Bëhet fjalë për këngëtaren Elvana Gjata dhe modelen Emina Çunmulaj, të cilat po shijojne bukuritë e ishullit Mykonos të...

Më të shikuara!