Thursday, February 21, 2019

11-vjeçari e vret ariun, i shpëton tre familjarë (FOTO)

Elliot Clark po ecte në mal afër Game Creek me tre anëtarë të familjes dhe tre qen kur ariu iu ishte vërsulur, raporton Juneau...

Shkaktari kryesor i ‘zënkave’ mes të martuarve

Ndryshe nga ç’mendojnë shumica e njerëzve, shkaktari më i shpeshtë i fjalosjeve mes çifteve nuk është pastrimi i rrobave apo përvjetorët e harruar. Më shumë...

1,03 euro në sekondë Aubameyang në Kinë,paga vjetore?

Aubameyang në Kinë.... 30 milionë euro në vit 2,5 milionë euro në muaj 625.000 euro në javë 89.000 euro në ditë 3.708 euro në orë 61,8 euro në minutë 1,03 euro...

Gjermania nxjerr kartmonedhën me vlerë 0 euro ja për çfarë shërben

Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane, dhe kartëmonedhat do të shiten si suvenire. Me një vlerë prej 0 euro, kartëmonedha nuk ka...

Nëse keni shumë miq në Facebook dhe shumë foto në Instagram, ju mund të...

Rrjetet sociale mund të jenë mënyrë e mirë për tu lidhur me miqtë dhe familjarët, por hulumtimet e reja tregojnë se nëse ju pëlqen...

Turqi, në Bajram pritet të konsumohen 3-4 mijë tonë bakllava

“Prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi është mesatarisht një mijë tonë, prej të cilit vetëm në Stamboll prodhohen dhe konsumohen 200-220 tonë, ndërsa kjo...

E la shkollën kur ishte 15 vjeçe, u bë nënë 17 vjeçe, dhe milionere...

Kanny Kate është shndërruar nga një adoleshente e pa punë në një mbretëreshe me diamante në vlerë prej 250 mijë funte. Apetiti i saj për...

A mund t’ia qëlloni sa vjeçare është kjo vajzë?

Një stiliste nga Tajvani është bërë e famshme në internetit, për shkak të pamjes së saj shumë të re. Sapo e shikoni, mund të mendoni...

15 vjeçarja kthehet në shkollë pas pushimeve verore, askush nuk e njohu (Foto)

Një tinejxhere transeksuale e cila lindi si djalë, shkoi në pushimet verore, mirëpo kur u kthye – ishte shndërruar në vajzë Para se ta ndërrojë...

Ja kur duhet t’i postoni fotot në Instagram, nëse doni shumë ‘Like’

Kanë ikur kohët kur bënim fotografi thjesht për t’i pasur kujtim. Tani gjëja e parë që na shkon ndërmend është që të dalim sa më...

Lajmet e Fundit!

Nuk do ta besoni, Kjo është pasuria e Medës

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare, i njohur me emrin ‘Meda’, jo vetëm gëzon një famë të konsiderushme te mbarë shqiptarët, por ka edhe...

ANALISTËT TALLAVA, UE-ja DHE JAKBARDHËT SERVIL

Bashkim Aliu Në kohën e nëpërkëmbjes së vlerave dhe promovimit të antivlerave në shkallë globale dhe masive, e që ironia të jetë edhe më e...

Shqipëria me pagën më të ulët mesatare në Europë

Shqipëria ka pagën më të ulët mesatare në Europë, pa përfshirë vendet e Ish Bashkimit Sovjetik. Sipas të dhënave të përpunuara nga Wikipedia, bazuar në...

Rrahje masive në Gostivar

Dje (14-nëntor) rrethë orës orës 14.00, në rrugën ,,Vëllezërit Gjinovski,, në Gostivar, kanë qenë të sulmuar fizikishtë 49-vjeçari B.H. dhe 24-vjeçari R.M. nga fshati...

Hudhra, portokalli e çokollata e zezë ulin rrezikun e sulmit në zemër

Sulmi në zemër është një emergjencë mjekësore dhe duhet të trajtohet menjëherë. Sulmi në zemër ndodh si pasojë e mungesës së gjakut në zemër,...

Më të shikuara!