Friday, April 19, 2019

Pse skuqet fytyra kur ndihemi në siklet?

Ne skuqemi kur adrenalina zgjeron kapilarët në të cilët qarkullon gjaku në lëkurë. Disa shkencëtarë e lidhin këtë reagim me një mekanizëm të “sulmit...

Kulla “Eiffel” pret vizitorin e 300 miliontë

Kulla “Eiffel” është gjallëruar nga muzika dhe është veshur për festë, ndërsa pret vizitorin e saj të 300 miliontë, që kur është hapur në...

Pozicionet e Seksit Që Çojnë Femrat Në Qiellin e 7-të

Femrat mendojnë për seks aq shpesh, sa për të mos thënë më shumë se meshkujt. Ato fantazojnë vazhdimisht dhe për kohë të gjatë. Këto...

Gomari i Gërvish Makinën 300 Mijë Euro

Në Fogelzberg të Gjermanisë ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Pronari i një gomari mund të paguajë një gjobë të mundshme prej 6000 eurosh...

4 Rastet Kur Nuk Duhet Të Pini Kurrë Kafe

Mos na keqkuptoni: Ne e duam kafen! E dimë që është provuar shkencërisht se kafja të zgjat jetën. Studime të ndryshme kanë treguar se kjo...

Njihuni Me Teknikat Që Do Ju Bëjnë Super Të Suksesshëm

Nuk do të na bënte keq, sikur të mësonim disa dredhira dhe mësime për të ecur përpara në jetë. E dimë shumë mirë që...

Letra Sekrete e Enver Hoxhës Mbi Seksin !

Çështjet e dashurisë së lirë duhet të shtrohen drejt dhe me guxim e sidomos për anëtarët e partisë. Por s’mjafton të shtrohet drejt por...

Tiparet Që Meshkujt i Vlerësojnë Shumë Tek Një Femër

Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Të gjitha ato mundohen të duken sa më mirë, por çfarë vlerësojnë meshkujt te femrat...

Burri i Fal Tradhëtinë Vlonjates!

Një grua në Vlorë ka braktisur bashkëshortin dhe dy vajzat dhe është larguar me të dashurin e ri. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, burri...

Spektakël i Bukur Nga Zogjtë Në Qiellin e Stambollit Gjatë Thirrjes Së Ezanit! (Video)

çfar spektakëli i bukur nga zogjtë në qiellin e Stanbollit gjatë thirrjes së ezanit!

Lajmet e Fundit!

Avokati i njohur “godet” keq liderët e Kosovës, zbulon planin e Serbisë për Asociacionin

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ditë më parë ka thënë se Serbia do ta mbështes komunitetin...

Shqiptarët në Itali ‘harrojnë’ atdheun

Pavarësisht se shqiptarët janë grupimi i dytë më i madh i emigrantëve në Itali pas rumunëve, kur bëhet fjalë për dërgesat e parave drejt...

Fjolla Morina kalon limitet: Publikon foto lakuriq nga shtrati

Ajo është komentuar gjithmonë si një nga këngëtaret më provokuese shqiptare. Prej disa kohësh Fjolla Morina nuk ka sjellë asnjë projekt të ri muzikor,...

Lajmi i fundit : Nëna hedh vajzën e saj nga kati i pestë, më...

Një ngjarje sh*okuese ka t*ronditur Athinën në Greqi pak orë më parë. Një grua h*odhi vajzën e saj të vogël nga ballkoni i katit...

Ushqimet që mund t’i zëvendësojnë lehtë vezët

Nëse për ndonjë arsye nuk mundeni ose nuk dëshironi të hani vezë, mos u brengosni, sepse ka zëvendësime adekuate. Një nga zëvendësuesit e vezëve është...

Më të shikuara!