Friday, August 23, 2019

Kështu hudhen para në dasmat Shqipëtare (video)

Kështu hudhen para në dasmat Shqipëtare! https://www.facebook.com/ShqiperiaJonee/videos/1931947177026271/

Ky është festivali më i çuditshëm në Botë: kërcejnë mbi bebe (Foto)

Një person i veshur si djalli kërcen mbi foshnjat në festivalin më të çuditshëm vjetor në Spanjë. Ai quhet “El Coalcho”, apo kërcimi mbi fëmijët,...

10 makinat më të sigurta në botë për vozitje (Foto)

Kur bleni veturë, sigurisht që mendja ju shkon të siguria. Çdo ditë e më shumë ka rritje të aksidenteve në komunikacion, atyre me fatalitet. Sigurisht,...

Knaqësia e Ramazanit Siri

Siri Knaqësia e Ramazanit vazhdon edhe pse janë në luftë ato Agjërojnë O Allah ndihëmoi muslimanve ku do që janë.

Sofra Dardane 2017 ne Bajram Cur.

https://www.facebook.com/FramePressMedia/videos/714804115374268/

Pamje fantastike nga lugina e luleve në Indi

Kjo pamje e mrekullueshme vjen nga lugina e luleve është e cila gjendet në Indi. Ky park madhështor të ofron pamje spektakolare kur në gjithë...

Në mjegull

Ndërtesa të shumta janë mbuluar nga mjegulla në Rizhao, provincën Shandong të Kinës.

Gjumi në natyrë

Raphael dhe Miriam (R) paraqiten si të ftuar në dhomën e gjumit të Zero-star-hotel në natyrë të krijuar nga artistët zviceranë Frank dhe Patrik...

Fishekzjarri në kamp

Në Gaza një palestinez rrotullon një fishekzjarr në një kamp refugjatësh gjatë një ndërprerje të energjisë.

Shtrëngata në Prishtinë

Mbrëmë në Prishtinë ka mbretëruar mot me reshje shiu dhe bubullima. Poashtu kishte edhe shtrëngata. Mendim Rugova ka arritur të kap foto mahnitëse nga kjo...

Lajmet e Fundit!

Tragjike në Kuçovë, e reja i jep fund jetës me helm

Një vajzë 22 vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Burime nga policia kanë bërë me dije se ngjarja ka ndodhur...

Njihuni me nënën e Adrola Dushit, nga ajo e paska marrë bukurinë

Adrola Dushi është një ikonë bukurie. Ish-Miss Shqipëria, është një ndër vajzat që do të mbahen mend gjatë sado vitet të kalojnë. Mirëpo, bukuroshja...

Përleshja në Tiranë, policia jep detaje të reja për të plagosurit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë. Disa persona janë përleshur, ngjarje e cila ka përfunduar në përdorjen e armëve. Burime...

Policia e Gostivarit arreston disa shtetas të huaj për keqpërdorim të qëndrimit turistik

Sot (14 nëntor) në periudhë prej ora 04.00 deri ora 07.00, në qytetin e Gostivarit, është kryer kontroll aksion për zbulimin e shtetasve të...

Ramush Haradinaj: Dikur kam mbledhur hekura në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duket se nuk e ka aspak problem të rrëfejë punët që ka bërë përpara se të merrej me politikë. I...

Më të shikuara!