Tuesday, February 19, 2019

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse...

Habiten dentistët, e pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja nëna fëmijës së saj...

Kjo nuk është diçka që mund ta shikoni çdo ditë. Ajo që ka ndodhur është shumë e thjeshtë, edhe pse disi e pështirë. Ky djalë...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetar

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit...

Zaev: Ju uroj mirëseardhje investitorëve të rinj,presim investime nga shteti mik Shqipëria!

Kompanitë shqiptare të interesuara të investojnë në fusha të ndryshme në Maqedoninë e Veriut dje realizuan takim me kryeministrin Zoran Zaev dhe një pjesë...

AKSIIDENTI I AUTOBUSIT, DY PACIENTË LËSHOHEN PËR KURIM SHTËPIAK (VIDEO)

Dy pacientë nga spitali i 8 Shtatori janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar. Kështu, në spitalin 8 Shtatori,...

Vankovska: Opinioni nuk e kuptoi fjalën “ironi”, tani po më kërcënoojnë

Profesoresha Biljana Vankovska, e cila ironizoi me aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, thekson se nuk ka bërë lidhje të padëshiruar mes masakrës së vitin...

Zaev sot do të zhvilloj takime me Gashin dhe Thaçin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do...

Gruevski: Si na braktisi Ahmeti në momentin e fundit për formimin e Qeverisë (VIDEO)

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski në njē intervistë ekskluzive për televizionin serb TV Pink, ka folur mes tjerash edhe për partnerin e koalicionit, Bashkimin...

Ja si u mbrojtën Thaçi dhe Ibrahimi me fjalët përfundimtare në rastin “Titanik”

Avokati i të akuzuarve, Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi, Elver Iseni në fjalët përfundimtare në procesin gjyqësor për rastin e PSP-së “Titanikut 2”, ka...

Sot në ora 16:00 do të bêhet varrimi i Mahir Abazit

Me shumë dhimbje e përjetuam lajmin tronditës për aksidentin tragjik që mori jetën e Mahir Abazit (33 vjeçar) nga fshati Çellopek -Komuna e Bërvenicës...

Lajmet e Fundit!

Ligji për përdorimin e gjuhëve mund të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Opozita maqedonase ka bëtë të ditur se grupi i ekspertëve të OBRM-PDUKM-së ka nisur punën për hartimin e ankesës që do t’i dorëzohet Gjykatës...

Rekomandime të tjera për anëtarësimin në NATO

Maqedonia ka marrë rekomandimet e reja nga takimi me përfaqësues të NATO-s në Bruksel. Sipas zv.kryeministrit Bujar Osmani, vërejtjet e reja janë në kuadër...

Deputetja demokrate përlotet në emision: Rama po nxjerr shqiptarët nga shtëpia

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma është përlotur gjatë emisionit Studio e Hapur me Eni Vasilin. Në përballjen me deputeten e PS-së, Milva Ikonomi,...

Përse femrat pranojnë të bëhen dashnore?

Lidhja me mashkullin e martuar fsheh kurthe të shumta. Këtë rol e pranojnë edhe intelektualet, edhe ato të cilat nuk e angazhojnë edhe aq...

James bëhet me skuadër të re

James Rodriguez do të largohet nga Real Madridi këtë verë.  Kështu të paktën shkruajnë mediet spanjolle dhe ato franceze. Kolumbian, i cili ka gjetur pak...

Më të shikuara!