Sunday, August 18, 2019

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Ndëroi jetë Pedagogu i Sh.f. “Abdyl Frashëri” Bogovinë

Ndëroi jetë personaliteti,pedagogu më i respektuar, më punëtor,njeri i palodhur,njeri i arsimit dhe dijes... Pedagogu i Sh.f. "Abdyl Frashëri" Bogovinë

Gjatë përleshjes me policinë mbetet i vrarë i arratisuri i dënuar me 25 vjet...

Një i dënuar me 25 vjet burg për vrasje, në përpjekje për t’iu shmangur policisë, ka mbetur i vrarë në Tetovë. Bëhet fjalë për...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Tetovë, 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa çastesh në lagjen Vardarska, afër xhamisë së Rinisë në Tetovë. Sipas informacioneve jozyrtare një 25 vjeçar i...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Lajmet e Fundit!

Gazeta gjermane zbulon datën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Gazeta gjermane, “Frankfurter Rundschau” ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se marrëveshja tashmë është përfunduar dhe do...

20 vjeçari nga Maqedonia arrestohet si i dyshuar për sulmin në Bruksel

Gjatë fillimit të javës së kaluar, autoritetet belge kanë arrestuar një shtetas 20-vjeçar nga Maqedonia, me vendbanim në Hasselt të Belgjikës, i dyshuar se...

Theren me thikë 2 vëllezërit shqiptarë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë, D.H., 21 vjeç dhe A.H., 24 vjeç janë plagosur me thikë rreth mesnatës në daljen e një pikë lojërash fati në...

Gostivari, privohet nga liria grabitësi serik

Pas denoncimit, Sektori për punë brendëshme Tetovë-Zyra e jashtme për punë kriminalistike Gostivar, ka zbardhur në tërësi, 27 vjedhje të rënda, të kryera nëpër...

Tro.nd.itet Tirana nga super-gr.ab.itja në Ri.nas, 2 milionë euro të vje.dh.ura dhe 1 i...

Tirana është tronditur sërish këtë mesditë nga një grabitje e përgjakshme në aeroportin e Rinasit. Një makinë e blinduar e transportit të parave është...

Më të shikuara!