Saturday, June 15, 2019

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Ndëroi jetë Pedagogu i Sh.f. “Abdyl Frashëri” Bogovinë

Ndëroi jetë personaliteti,pedagogu më i respektuar, më punëtor,njeri i palodhur,njeri i arsimit dhe dijes... Pedagogu i Sh.f. "Abdyl Frashëri" Bogovinë

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Gjatë përleshjes me policinë mbetet i vrarë i arratisuri i dënuar me 25 vjet...

Një i dënuar me 25 vjet burg për vrasje, në përpjekje për t’iu shmangur policisë, ka mbetur i vrarë në Tetovë. Bëhet fjalë për...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Tetovë, 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa çastesh në lagjen Vardarska, afër xhamisë së Rinisë në Tetovë. Sipas informacioneve jozyrtare një 25 vjeçar i...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Lajmet e Fundit!

Të qofshim falë Amerikë

Kur të gjithë ia kthyen shpinën Kosovës, ishte gjithmonë Amerika që i doli në krah shtetit të përvuajtur të Kosovës Marrëdhëniet Kosovë-Amerikë, historikisht kanë qenë...

Temperaturat e larta gjatë vikendit

Sinoptikët parashohin një javë me temperatura shumë të larta,sidomos gjatë  vikendit pritet që temperaturat  të jenë edhe deri ne 40 gradë celcius. Parashikimet e sinoptikëve...

Leartës s’ka kush që ia kalon sonte, e ‘la pa fjalë’ edhe Shyhretën

Learta Jakupi është ‘nusja’ më e preferuar e shumë prej fansave të muzikës popullore. Herë pas here, Learta shfaqet me frizura të ndryshme që preferohen...

Vrasja e badigardit shqiptar në Gjermani

Prokurorja gjermane Annette Marquardt ka kërkuar dënim të përjetshëm për shqiptarin i cili për gjakmarrje vrau bashkëkombasin e tij përpara një shkolle në qytetin...

Bie nga ndërtesa, ndërron jetë kumanovari në Shkup

Sot në 15:30 në SPB-Shkup është raportuar se rreth orës 13:30 në zonën industriale “Çojlija” afër fshatit Çojli në Shkup, personi N.N. (68) nga...

Më të shikuara!