Monday, April 22, 2019

No posts to display

Lajmet e Fundit!

Qytetarët e Shkupit ofrojnë shtëpitë e tyre për familjarët e të lënduarve në aksiidentin...

Qytetarë të shumtë kanë filluar aksione për të ndihmuar familjarët e të lënduarve në aksidentin e tmerrshëm në Llaskarcë të Shkupit, njofton Telegrafi Maqedoni. Anita...

A e dini se Shqipëria ka pasur një fshat që quhej Zvicra, por pse...

Edhe në Shqipëri ka ekzistuar një Zvicër e vogël. Pranë Leskovikut ka ekzistuar një fshat që quhej Zvicër por u zhduk në ditët e...

A është penduar që zgjodhi Shqipërinë dhe jo Kosovën? Si përgjigjet Xhaka

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka zgjodhi kombëtaren shqiptare të futbollit në raport me atë të Kosovës. Në një intervistë të tij për ‘Blick,’ ai...

Emri, Zaev informon sot kreun e shtetit dhe liderët e partive

Është paralajmëruar për sot takim i liderëve për t’i informuar rreth takimit të dy kryeminstrave, Zaev dhe Cipras në Sofje për çështjen e emrit....

Dibër:14 familje të bllokuara nga dëbora, një 50 vjeçar i sëmurë rëndë

Fshati Zall Dardhë në Bashkinë e Dibrës është i bllokuar prej ditësh si pasojë e reshjeve të mëdha të dëborës. 14 familjet e fshatit...

Më të shikuara!