Sunday, August 18, 2019

Nikolla Gruevski me pranga në duar (Video)

Për ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski sot do të vendos gjyqi i Budapestit Se çfarë vendimi do të merret do të mësohet pas seancës,...

Holanda mbetet e shqetësuar për sundimin e së drejtës në Maqedoninë e Veriut

Ligji për Prokurorinë Speciale Publike (PSP) mbetet kriter i rëndësishëm për marrjen e datës për negociatat për anëtarësim në BE. Sipas ambasadorit të Holandës në...

Shqiperia tjetër!

Silvana Beu Nëse të ëndërrosh pak është e rrezikshme, zgjidhja nuk është të ëndërrosh më pak, por të ëndërrosh më shumë, të ëndërrosh gjatë gjithë...

Zhurnal: “Abaz Gjuka” thuaj Ali Ahmetit të mos lejon Luboteni, dhe fshatërat tjera rreth...

Aksionet policore në vendbanimet shqiptare tanimë si duket janë bërë “traditë” në Maqedoninë e Veriut. Sot në orët e para të mëngjesit është zhvilluar...

Banorët e Lubotenit bllokojnë fshatin me traktor, nuk e japin duhanin

Banorët e Lubotenit të Shkupit që prej mëngjesit u rrethuan nga forcat policore, kanë bllokuar daljen e policisë në shenjë revolte për konfiskimin e...

Veton Latifi pjesë e Këshillit të Sigurisë

Profesori universitar Veton Latifi është zgjedhur pjesë e Këshillit të Sigurisë të Maqedonisë së Veriut, një nga organet më të larta të sigurisë që...

BE këmbëngul: S’ka negociata të reja për Brexit

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian paralajmëruan këdo që e fiton garën për t’u bërë kryeministër i Britanisë se marrëveshja për Brexit-in, apo daljen e këtij...

Hysni Ismaili, ministri i ri i Kulturës në Maqedoninë e Veriut

Hysni Ismaili pritet të jetë ministri i ri në kabinetit qeveritar, që do të drejtojë Ministrinë e Kulturës, njofton Alsat. Hysni Ismaili është profesor universitar...

Boban Iliq sërish dënohet me gjashtë vjet burg për vr.a.s.j.en e Almir Aliut

I akuzuari Boban Iliq, për vrasjen e vogëlushit Almir Aliu, sërish është dënuar me gjashtë vjet burg. Gjykata Penale e Shkupit edhe në rigjykimin e...

ASH: Zyrtarët e përgjuar të BDI të dorëhiqen për arsye morale, Gjykatat të bëjnë...

Po bëhën pothuajse 2-3 javë që shqiptarët dhe gjithë qytetarët e vendit me vëmendje po i dëgjojnë përgjimet nga të ashtuquajturat “bomba”, përmes të...

Lajmet e Fundit!

Kaos te Gjermania: Ozil dhe Gundogan duhet të largohen nga Kombëtarja!

Mesut Ozil dhe Ilkay Gundogan nuk po gjejnë paqe që pas fotos së shumë diskutuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Të dy janë...

Prindërit në punë, dadoja abuzon me foshnjën pa e ditur se ka kamerë në...

Të gjithë prindërit kur kërkojnë një kujdestare për fëmijët, mundohen të gjejnë më të mirën të mundshme. Por, pavarësisht kërkimeve për një dado perfekte, janë...

Jetmir Rexhepi – 25 vjet Karrierë Artistike

Mbrëmë u mbajt koncerti i "25 vjetorit të karierës" të këngëtarit të mirënjohur i këngës së pastër shqipe Jetmir Rexhepi,ku musafir ishin Ansambli Kombëtar...

Punëtori administrativ transferon ileegalisht më shumë se një milion denarë

Është ngritur kallëzime penale kundrejt 46-vjeçarit nga Shtipi. Personi në fjalë ka transferuar në mënyrë të jashtëligjshme një milion denarë, nga llogaria bankare e punëdhënësit...

Shtyhet seanca gjyqësore kundër Mijallkovit dhe Jankulloskës

Seanca gjyqësore për rastin “Shënjestra – Fortesa” është shtyrë. Arsye për shtyrjen e seancës ka qenë pasi nuk janë përmbushur kushtet për mbajtjen e...

Më të shikuara!