Thursday, February 21, 2019

Habiten dentistët, e pabesueshme çfarë i ka nxjerrë nga goja nëna fëmijës së saj...

Kjo nuk është diçka që mund ta shikoni çdo ditë. Ajo që ka ndodhur është shumë e thjeshtë, edhe pse disi e pështirë. Ky djalë...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetar

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit...

Zaev: Ju uroj mirëseardhje investitorëve të rinj,presim investime nga shteti mik Shqipëria!

Kompanitë shqiptare të interesuara të investojnë në fusha të ndryshme në Maqedoninë e Veriut dje realizuan takim me kryeministrin Zoran Zaev dhe një pjesë...

AKSIIDENTI I AUTOBUSIT, DY PACIENTË LËSHOHEN PËR KURIM SHTËPIAK (VIDEO)

Dy pacientë nga spitali i 8 Shtatori janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar. Kështu, në spitalin 8 Shtatori,...

Vankovska: Opinioni nuk e kuptoi fjalën “ironi”, tani po më kërcënoojnë

Profesoresha Biljana Vankovska, e cila ironizoi me aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, thekson se nuk ka bërë lidhje të padëshiruar mes masakrës së vitin...

Zaev sot do të zhvilloj takime me Gashin dhe Thaçin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do...

Gruevski: Si na braktisi Ahmeti në momentin e fundit për formimin e Qeverisë (VIDEO)

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski në njē intervistë ekskluzive për televizionin serb TV Pink, ka folur mes tjerash edhe për partnerin e koalicionit, Bashkimin...

Ja si u mbrojtën Thaçi dhe Ibrahimi me fjalët përfundimtare në rastin “Titanik”

Avokati i të akuzuarve, Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi, Elver Iseni në fjalët përfundimtare në procesin gjyqësor për rastin e PSP-së “Titanikut 2”, ka...

Sot në ora 16:00 do të bêhet varrimi i Mahir Abazit

Me shumë dhimbje e përjetuam lajmin tronditës për aksidentin tragjik që mori jetën e Mahir Abazit (33 vjeçar) nga fshati Çellopek -Komuna e Bërvenicës...

Gruevski: Plotësohet platforma e Tiranës, do të ndërohet flamuri dhe hymni i Maqedonisë Veriore

Gazetarja: A do të ndërohet flamuri dhe hymni ? Gruevski: Në platformën e Tiranës ishte e paraparë por nuk mund të them diçka sepse nuk...

Lajmet e Fundit!

Në Shqipëri sekuestrohet rreth 1 ton kanabis

Policia e Shqipërisë gjatë një operacioni antidrogë ka sekuestruar 1 ton lëndë narkotike kanabis sativa, ndërsa janë ndaluar dy persona, transmeton AA. Në një njoftim...

Mimoza e Seldi publikojnë këngën “Dashni” (Video)

Çifti më i ri i skenës vijnë me bashkëpunimin e tyre më të ri. Bëhet fjalë për të sapo fejuarit, Mimoza Shkodren dhe Seldi...

Banorët e Simnicës Të Gostivarit, Të Tmerruar Nga Infektimi Masiv

Banorët e fshatit Simnicë janë të tmerruar pas ngjarjes së rëndë, kur brenda 48 orëve vdiqën babai dhe i biri ndërsa shumë familjarë të...

Qeveria e Maqedonisë do të pësojë ndryshime, emra të rinj do të përfshihen në...

Tërheqja e ministrit Samka Ibraimoski, si edhe caktimi i një deputeti në pozitën e udhëheqësit të termoelektranës së Manastirit, ka shtuar zërat se do...

Shpërthen bombola e gazit në pikën e karburantit

Shpërthen valvula e sigurisë së impiantit të gazit në një pikë karburanti në afërsi të Stacionit të Trenit në Shkodër duke lënë të plagosur...

Më të shikuara!