Friday, April 19, 2019

Kandidatët e BDI-së Për Zgjedhjet Lokale

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së që po mbahet në mjediset e selisë në Reçicë të vogël, Arber Ademi është zgjedhur zëdhënës i Shtabit...

Teuta Arifi Lëshon Në Përdorim Ujësjellësin e Ri Të Tetovës

Në prani të mediumeve, Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi, sot ka lëshuar në përdorim ujësjellësin e ri të qytetit. Ajo shoqërohej nga...

IBRAIMI, SHKARKIMI IM NGA KSHZ-ja JOLIGJOR

Anëtari i PDSH-së në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ), Bedredin Ibraimi, sot në konferencë për shtyp tha se tentimi për shkarkimin e tij nga...

Rrahje midis udhëtarëve në autobus

Një tetëmbëdhjetëvjeçar mbrëmë është lënduar me thikë gjatë një zënke midis udhëtarëve në autobusin e Ndërmarrjes publike për transport, i cili ka lëvizur drejt...

Gati 1 milion euro për deponitë në Maqedoninë lindore

BE ka siguruar 975.000 euro për mbështetje teknike për krijimin e sistemit për menaxhim për mbeturina për dy rajone, edhe atë për rajonet lindore...

Ligji për shqipen kalon leximin e parë në Komisionin për sistem politik

Ligji për shqipen kaloi leximin e parë. Në Komision për Sistem Politik debati u orientua kryesisht në akuza ndaj shumicës e cila sipas opozitës...

Vidhet Një Veturë Në Tetovë

Dyzet e dy vjeçari Z.Z. nga fshati Sedllarë e Poshtme të Tetovës ka raportuar se dje , (12 shtator) nga autorë të panjohur i...

Dy Shtetas Të Maqedonisë Gjenden Të Vdekur Në Medvegjë

Mbrëmë rreth orës 23 janë gjetur trupat e pajetë të dy shtetasve të Maqedonisë në minierën “Lece” që gjendet afër Medvegjës në Jug të...

Qytetarët e Maqedonisë nuk i besojnë policisë as ushtrisë

Analiza e Eurobarometrit tregon se Qytetarët e Maqedonisë nuk i besojnë policisë dhe shtetit të vet, duke radhitur Maqedoninë në fund të listës së...

Një nxënëse e shkollës së mesme nga Bogovinja është lënduar gjatë rrëzimit nga autobusi

  Një nxënëse e shkollës së mesme e moshës 17 vjeçare nga Bogovinja, ka marrë lëndime të rënda në kokë dhe në gjendje jo kontaktuese...

Lajmet e Fundit!

Luftojeni inflamacionin duke e shtuar këtë ushqim në pjatën tuaj

Të gjithë e kemi përjetuar ndonjëherë ndjesinë e ënjtjes, skuqjes apo dhimbjes dhe nxehtësisë pas një vrapimi, e që kjo përkthehet në inflamacion. Në rastin...

Bënin kërdinë me mallrat kondrabandë punonjësit e policisë

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë 7 persona, nga të cilët 3 doganierë, 1 punonjës policie, 3 shtetas, si dhe 2 të tjerë...

Inspektorati në aksion për kapjen e një hoxhe që organizoi iftar në shkollën e...

Një video e cila thuhet se është bërë në shkollën fillore “Krste Petkov Misirkov” në Radovish të Maqedonisë ka ndezur kritika në media dhe...

Zhvishet Charlotte Crosby!

Një ndër femrat më të bukura të showbizz-it është padyshim Charlotte Crosby. Ajo njihet shpesh për postimet e saj provokuese dhe ekspozimin e formave...

Ja cilat janë dobitë e dardhës

Dardha, ky frut i ëmbël përbën një burim të madh vitaminash dhe kripërash minerale. Dardha, ky frut i ëmbël përbën një burim të madh vitaminash...

Më të shikuara!