Thursday, February 21, 2019

Ja detajet e përleshjes të armatosur në Tetovë

Mbrëmë 20 minuta pas mesnatës ka ndodhur një incident i armatosur në një bar në Tetovë, ku si pasojë është plagosur me armë zjarri...

MOTI SOT, ME VRANËSIRA DHE RRESHJE TË SHIUT

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, rreshje të shiut të cilat në pjesët jugore dhe lindore pritet të jenë më të dendura....

Përgjaket lokali “Barcode” në Tetovë, shumë të plagosur, ka edhe te vdekur (video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në kafeterinë Barcode në Tetovë, ku pas zënkës dhe rrahjes mes dy grupeve ka ardhur deri tek...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Lika: Ligji për shqipen brenda 100 ditëshit

Pas polemikave të shumta në opinionin publik lidhur me Ligjin për gjuhën shqipe dhe pas ultimatumit të LR PDSH-së se nëse nuk miratohet brenda...

Qeveria e Maqedonisë e kufizoi koston e shpenzimeve

ryeministri, zv.kryeministrat, ministrat pa resorë, Sekretari i Përgjithshëm, zyrtarë të tjerë të zgjedhur dhe anëtarë të sigurisë në Qeveri, nga tani do tu lejohet...

Tetovë, shoferi me ‘BMW X6’ shkel 17 vjeçaren dhe ik nga vendi ngjarjes

Në bulevardin “Ilinden” në Tetovë, dje pasdite (13 korrik) në ora 17 dhe 40 minuta ka ndodhur një aksident me makinë ku janë të...

Baily takohet me kryetarin Ivanov

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në “Vilën Biljana” në Ohër e priti ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jess Baily. Në...

Harxhime marramendëse në MPB

Gjatë qeverisjes së OBRM-PDUKM-së, zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) kanë shpenzuar shumë para pnga buxheti i shtetit për dreka, e darka. Ministri,...

Taravari ka lajm të mirë për Haxhilerët

Me iniciativën e Ministrit të Shëndetësisë, Dr. Arben Taravari dhe në marrëveshje me Institutin e Shëndetit Publik dhe Qendrat për Shëndet Publik është vendosur...

Lajmet e Fundit!

Tyla Mahnit Plazhin, e Zjarrtë Në Të Kuqe

Dhe, Tyla Carr dëshmoi pse ka qenë kështu, derisa po shijon pushimet në Spanjë. Ylli 23 vjet dukej mahnitëse në bikini të kuqe, duke treguar...

Rreth tetë mijë kompani të Maqedonisë mund të përfitojnë nga mbështetja financiare qeveritare

Zorica Apostolova, Ministre pa resor, e obliguar për investime të jashtme thotë se rreth tetë mijë kompani të vendit do të mund të përfitonin...

Erdogan takon Trumpin dhe Putinin në Paris

Presidenti turk, Rexhep Tjip Erdogan njoftoi sot se planifikon të takohet me homologët e tij amerikan dhe rus, Donald Trump dhe Vladimir Putin, gjatë...

1.2 kg kokainë në shtëpi, arrestohet çifti shqiptaro-grek

Një shtetas shqiptar dhe mikesha e tij greke janë arrestuar të hënën, të akuzuar për posedim dhe trafik droge. Policia ka bërë publike dhe një...

Lajmi për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë e tronditi mbarë diasporën shqiptare

Mbeta i ngrirë kur mora lajmin për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë. Nuk kam fjalë për të shprehur keqardhjen e madhe, por vetëm dua të shprehë...

Më të shikuara!