Thursday, March 21, 2019

Policia:Shkak i vrasjes, mosmarrëveshtje familjare

Pasi MPB ka konfirmuar ngjarjen tragjike në Kondovë ka dalë edhe me informatat e para zartare. Zëdhënësi Ivica Ilievski deklaroi se në ngjarjen e...

Zoran Zaev:Urime festa e Fitër Bajramit në gjuhën Shqipe

Kryeministri i Maqedonis Zoran Zaev uron besimtarëve musliman festën e Fitër Bajramit edhe në gjuhën Shqipe.

Vrasje e katërfisht në Glumovë:Vëllai vret vëllain dhe dy djemt

Vrasje e katërfishtë në Gllumovë: Dorasi vret vëllain, dy djem të vëllezërve dhe veten. Në Gllumovë . Dorasi, Shaban Sulejmani fillimisht e ka vrarë vëllun...

Frame Press: Urime Festa e Fitër Bajramit

Portali Frame Press të gjithë  besimtarëve myslimanë ju uron festën e Fitër Bajramit. Qofshi gjithmonë në Paqe dhe Lumturi. Paqja, Harmonia, Lumturia dhe Begatia...

Çdo ditë e më pak nxënës dhe studentë në Maqedoni

Gjatë pesë viteve të fundit, sistemi arsimor, pa asnjë përjashtim, ka pësuar rënie në numrin e nxënësve, respektivisht studentëve. Bazuar ne te dhënat e...

VMRO: LSDM-ja të zbardh marrëveshjen me Bullgarinë

VMRO – DPMNE sërish ka kërkuar nga kryeministri Zoran Zaev të tregoj se çfarë përmban marrëveshja e fqinjësisë së mirë me Bullgarinë ndërsa e...

Planet e qeverisë për reforma, në fokus të vizitës së eurokomisarit Han

Planet për reforma, të qeverisë së re të Maqedonisë, do të jenë në fokus të vizitës së Komisarit për zgjerim të BE-së Johanes Han,...

Porojit me vështirësi i kthehet normalitetit pas vërshimeve

Fshati Poroj i Tetovës dalë ngadalë po i kthehet normalitetit, pas përmbytjeve të 5 qershorit. Sistemi i ujësjellësit është stabilizuar, ndërsa është pastruar edhe...

Mesazhi i Reis ul Ulemasë së BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi, me rastin e...

Kryetari i Bashkësisë fetare islame në Maqedoni, Sulejan efendi Rexhepi, me rastin e Bajramit të Ramazanit, u dërgoi mesazh besimtarëve të fesë myslimane. "O Allah,...

Ja në sa ora do të falet Festa e Fitër Bajramit

NJ O F T I M Bashkësia Fetare Islame e RM njofton besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit do të jetë: 25.06.2017 (...

Lajmet e Fundit!

Halil Kastrati dhe Gold AG vizitojn ish-luftëtarin i cili po përballet me një sëmundje...

Halil Kastrati dhe Gold AG vizitojn ish-luftëtarin i cili po përballet me një sëmundje të rëndë. Hoxha Halil Kastrati, dhe Gold AG sot kan vizituar...

Pse nuk na duan më kosovarët?!

Ben Andoni Ka kaq kundërshti në gjërat që thuhen, kaq mosnjohje dhe më shumë përfolje, saqë çdo gjë që lidhet me Kosovën merret e shndërruar...

Jo avokodo, por fara është superushqim, shihni përdorimet

Është po aq i vërtetë dhe interesant. Farat e avokadove janë të mbushura plot me ushqyes që mund të ofrojnë disa përfitime shëndetësore për...

E kritikojnë për operacione plastike, reagon Leonora Jakupi

Fotografia e fundit e këngëtares shqiptare, Leonora Jakupi u komentua mjaft shumë në mediat rozë. Këngëtarja nga Drenica, Leonora Jakupi ka postuar një imazh në...

Hoxha Zekirja Bajrami ka një porosi për ata që ndryshojnë profilet në shenjë zie...

Imami i mirnjohur nga Shkupi, Zekirja Bajrami vjen me një porosi për të gjithë ata persona që ndryshojnë profilet e tyre me shenjën e...

Më të shikuara!