Sunday, May 19, 2019

Ahmeti sot takon liderët e tjerë shqiptar

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka ftuar sot liderët e partive parlamentare shqiptare në takim të përbashkët, i cili është planifikuar të mbahet në...

Moti sot me diell dhe temperatura të larta

Moti gjatë ditës së sotme në vend do të jetë me diell dhe stabil. Gjatë mesditës temperaturat do të rriten deri në 38 gradë Celsius. Në...

Tjetër tërmet sot në Ohër

Një tërmet me magnitudë prej 2,9 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar sot në mëngjes në orën 3:52 në rajonin e Ohrit. Observatori sizmologjik...

Ndërprerje disaorëshe e komunikacionit në aksin Mavrovë – Dibër në Rajçicë

Komunikacioni në aksin Mavrovë – Dibër në pjesën nga fshati Rajçicë – Dibër sot prej orës 13 deri në orën 17 do të ndërpritet...

Nesër fillon regjistrimi i nxënësve në arsimin e mesëm

Në shkollat e mesme publike në Maqedoni nesër dhe pasnesër (28 dhe 29 qerhsor) është afati i parë i paraqitjes dhe regjistrimit në afatin...

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni rregullator për energjetikë sot ka shpallur vendimin më të ri në bazë të të cilit lirohen derivatet e naftës . Benzina lirohet për...

Me pasaportë të Maqedonisë mund të udhëtohet pa viza në këto shtete

Sipas indeksit të pasaportës, liri më të madhe për udhëtim nëpër botë kanë gjermanët dhe banorët e Singaurit, të cilët nuk kanë nevojë të...

Maqedoni: Ja çfarë dokumente ju duhen nëse udhëtoni jashtë shtetit me veturë të huaj

Vera është periudha kur shumica e njerëzve vendosin të udhëtojnë jashtë kufijve shtetëror më së shumti me veturë. Nëse edhe ju jeni njëri nga ata...

Tmerr: Një taksist maqedonas e mbyll një djalosh në veturë, ndërsa jashtë veturës ia...

Një taksist nga Manastiri e ka përdhunuar një vajzë përderisa djaloshin e ka mbyllur në veturë. Incidenti ka ndodhur të premten në mbrëmje rreth...

Aksident në fshatin Pirok të Tetovës

Një aksident trafiku me persona të lënduar ka ndodhur rreth orës 00:00 në fshatin Pirok të Tetovës. Sipas burimeve të portalit Telegrafi.mk, mësojmë se vozitësi...

Lajmet e Fundit!

Real Madrid po nënshkruan marrëveshje rekorde

Real Madrid ka rënë dakord për një marrëveshje rekorde me Adidas me një vlerë prej 110 milion euro. Me këtë marrëveshje, Real Madridi do të...

Shiko çfar goli ka shënuar Bale (video)

Gareth Bale me një gol të veçant ka kaluar Real Madridin në epërsi 3:1 ndaj Real Sociedadit.   http://www.dailymotion.com/video/x612qfo

Ronaldo shtron iftare për Palestinën, ndan 1.5 milionë euro nga xhepi i tij

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të...

Kaltrina Selimi në një pozë të ëmbël me bashkëshortin

Këngëtarja e njohur Kaltrina Selimi tash e sa kohë është zhvendosur me vendbanim në Londër, ku jeton me bashkëshortin dhe djalin e saj Tristanin Këto...

Përmbyset makina në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident rrugor është regjistruar paraditen e sotme në autostradën Durrës-Tiranë, në Maminas, ku një makinë është batuar. Mjeti me targa AA 689 SI ka...

Më të shikuara!