Monday, August 19, 2019

Digjen tre shitore në qendër të Gostivarit (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm rreth orës 2 e 45 minuta, janë përfshi nga zjarri tre lokale që ndodhen në bulevardin “Vëllezërit Gjinoski” në pjesën qendrore...

Protesta e Arsimtarëve dhe Administratës së Komunës Bogovinës

Të revoltuar nga mos zgjidhja e ngërçit politik në komunën e Bogovinës, Sindikata rajonale e Arsimit (SASHK-ut) mbajtë protestë për mos marrjen e rrogave mbi...

Dënohen 16 vozitës në Pollog

Uikendin e kaluar në kuadër të aktiviteteve të përforucara në komunikacion që një kohë të gjatë I ndërmer Sektori për Punë të Brendëshme në...

Interesim i ulët për regjistrim në paraqitjen e dytë në shkollat e mesme profesionale...

Në shkollat e mesme publike në Maqedoni gjatë ditës së sotme është realizuar paraqitja e dytë në afatin e qershorit për regjistrimin e nxënësve...

Në komunën e Bogovinës, mbi 500 vetë janë pa paga

Të revoltuar nga mos zgjidhja e ngërçit politik në komunën e Bogovinës, Sindikata rajonale e Arsimit paralajmëron protesta më 6 korrik. Thonë se tash...

SHFUQIZOHET PROGRAMI KEMBRIXH NË SHKOLLAT E MESME PUBLIKE

Qeveria ka sjellë vendim për shfuqizimin e programit Kembrixh në shkollat e mesme publike. Në njoftimin e Qeverisë thuhet se përcaktimi i saj dhe...

ËSHTË HUMBUR NJË 80 VJEÇARË NGA SHEMSHOVA

Është humbur një i moshuar 80-vjeçarë nga fshati Shemshovë i komunës së Jegunovcit. Familja Aliti njofton se anëtari i familjes së tyre Alimurat Aliti...

Digjet trafostacioni kryesore në zonën e 7 në Gostivar (video)

Digjet trafostacioni kryesore në zonën e 7 në Gostivar, i tërë qyteti me fshatrat përreth mbeten pa rrymë elektrike. Ekipet e zjarrfikesve kanë dalur në...

Revoltohen të burgosurit në Idrizovë, ia vënë zjarrin ambulancës

Pak para disa çasteve ka shpërthyer zjarr në burgun e Idrizovës. Sipas të burgosurve, zjarri ka shpërthyer në ambulantën e burgut. Të burgosurit konfirmojnë se...

Sa herë Zaevi është pyetur për “Monstrën”

Zbardhja e padrejtësisë dy dekadëshe ndaj shqiptarëve, nuk u realizua edhe pas shumë premtimeve të bëra dhe shpresës së rrejshme të ngjallur gjatë publikimeve...

Lajmet e Fundit!

Ju rikujtojm heroin e Reçakut! (VIDEO)

Beqir SINA – New York Dita e sotme shënon 20 – vjetorin e një prej ngjarjeve të përgjakshme në fshatin Reçak të Shtimes, masakrës kur...

Takim Trump-Kim Jong-un, Presidenti i SHBA pranon ftesën e liderit të Koresë së Veriut

Dy njerëzit që e çuan botën në prag lufte, shumë shpejt mund të ulen përballë njëri-tjetrit në atë që do të përbëjë një takim...

Prejardhja e Vitit të Ri

Konstantini përpos se ndryshoi parimet kryesore të fesë Krishtere, ai ndryshoi edhe festat, ku në krishterizëm solli festat e paganëve romak, ashtu si bëri...

2Ton dhe Donjeta sjellin këngën e re “Sa gabime”

Reperi nga Ferizaji, 2Ton dhe artistja e re, Donjeta kanë publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Sa gabime” Kanë sjell projektin e ri...

Aksident në Kamjan, Vetura fluturon nga rruga

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në fshatin Kamjan, ku vetura me targa të GV ka fluturuar jashta rruge. Një burrê dhe dy gra...

Më të shikuara!