Monday, May 20, 2019

NË KUFIRIN SERBI – MAQEDONI U GJETËN 150.000 EURO, JA KU ISHIN FSHEHUR (FOTO)

Doganierët në vendkalimin kufitar Serbi-MAqedoni (afër Preshevës) kanë konfiskuar 130.000 euro të pa lajmëruara që kishte tentuar ti fshehë një turk me shtetësi holandeze...

Kur do të përfundojë vendosja e filtrave në ”Jugohrom”

“Shpresoj se brenda një afati të arsyeshëm, maksimalisht për 8 muaj, i gjithë sistemi filtrues do të jetë gati për punëtorinë numër 2 që...

Qeveria maqedonase debaton për integrimin në BE dhe NATO

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka filluar seancën tematike kushtuar konfirmimit të drejtimit të prioriteteve urgjente reformuese. Pas seancës tematike, me fillim në orën 13:00...

Media austriake: Shkupi e Athina kërkojnë zgjidhje të kontestit të emrit

Shkupi kërkon zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, për ti hapur rrugë integrimeve euro-atlantike, shkruan fillimisht “Der Standard”. Vizita e parë e ministrit të...

Lazim Destani do të garojë për komunën e Tetovës?!

  Biznesmeni i mirënjohur shqiptar nga Tetova, Lazim Destani përflitet si kandidat i mundshëm për zgjedhjet e ardhshme lokale në komunën e Tetovës.Një parti politike...

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, ka arritur në Prokurorinë Speciale, ku duhet...

Ende nuk dihet nëse Mijallkov është ftuar në cilësinë e të dyshuarit në rastin “Tortura”, gjegjësisht për arrestimin e Lube Boshkoskit, ose bëhet fjalë...

Rasti “Brodeci”, familjari i Mijallkovit pjesë e gjykatësve të Strasburgut që refuzojnë ankesën

Avokatët mbrojtës të të akuzuarve të rastit të Brodecit, të njohur si Stuhija Malore, kundërshtojnë vendimin e Gjykatës Evropiane për Liritë dhe të Drejtat...

Bujar Osmani: Gjuha shqipe do të përdoret në nivel nacional

Ligji i ri për gjuhë duhet që ta avancojë gjuhën shqipe nga përdorimi zyrtar në nivel lokal, në përdorim zyrtar në nivel qendror, deklaroi...

Në Ohër diskutohet për turizëm, synohet ngritja e Ballkanit në nivel të lartë

  Rreth njëqind përfaqësues nga institucionet shtetërore të obliguara për zhvillimin e turizmit, hotelierisë dhe operatorë turistik nga Maqedonia, Serbia, Shqipëria, Bullgaria, Kosova dhe Mali...

Loja “vrasëse”, ja si i “gllabëron” fëmijët Balena blu (VIDEO)

Specialistët e sigurisë dhe privatësisë japin alarmin për lundrimin e fëmijëve në internet jashtë kontrollit të prindërve, duke u bërë kështu pre e lojërave...

Lajmet e Fundit!

Tetovë: Deponia e egër në flakë!

Sot rreth orës 13:00 deponia e egër në Tetovë po digjet,shkaqet nuk dihen. Ekipi i zjarëfiksve ka mbëritur dhe po punon për shuarjen e zjarit. https://www.facebook.com/1935139430099079/videos/1953316734948015/

Media italiane tregon lokacionin: Ja ku vajzat shqiptare prostituojnë

Prostitucioni vijon të mbetet të mbetet një problem për kryeqytetin italian Romë, ku vajza e gra nga shtete të ndryshme shesin trupin e tyre...

Nuk i shkonte askush për ta vizituar në spital, infermierja birëson vogëlushen

Një infermiere ka birësuar një vazjë të vogël të cilën askush nuk shkonte ta vizitonte gjatë kohës që kishte qëndruar në spital. Vogëlushja Gisele kishte...

E thotë shkenca, femrat vozisin më mirë se meshkujt

Femrat shpesh cilësohen si shofere të dobëta, por një hulumtim i ri tregon se në fakt ato janë më të mira prapa timonit sesa...

Adelina Tahiri çmend publikun me të pasmet e saja

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Shkupi, Adelina Tahiri sapo është kthyer nga pushimet super luksoze në Dubai. Siç duket pushimi i ka bërë mirë Adelinës,...

Më të shikuara!