Monday, August 19, 2019

Vret tre nipat dhe vetvritet

gjarja tragjike e ndodhur sot në mesditë në lagjen Butel të Shkupit Nga tereni por edhe nga ato policore mëson se P. T. i lindur...

Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Itali, ku nga mediat vendase raportohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në autostradën...

Temperaturat e larta gjatë vikendit

Sinoptikët parashohin një javë me temperatura shumë të larta,sidomos gjatë  vikendit pritet që temperaturat  të jenë edhe deri ne 40 gradë celcius. Parashikimet e sinoptikëve...

Zaev: Zhvendosja e deponisë në Tetovë, së shpejti në seancë qeveritare

Kryeministri Zoran Zaev gjatë takimit me përfaqësues të organizatë ekologjike “Eco Guerilla” tha se zhvendosja e deponisë në Tetovë, së shpejti do të diskutohet...

Prej nesër në Maqedoni cigaret me çmim të ri

Prej nesër fillon muaji i ri dhe me këtë fillojnë të zbatohen çmimet e reja të cilat duhet të kushtojnë 4 denarë më shumë,...

BANORI I SARAJIT I REVOLTUAR ME AUTORITETET KOMUNALE: HEDH MBETURINAT PARA OBJEKTIT TË KOMUNËS

Një banor i komunës së Sarajit i revoltuar me faktin se autoritetet komunale nuk kanë mbledhur mbeturinat para shtëpisë së tij, ka vendosur që...

Gjykata Themelore vendos sot rreth kërkesave të PSP-së

Gjykatësit nga këshillat penal nga Gjykata themelore Shkup 1, sot do të vendosin rreth aktakuzave dhe kërkesave për përcaktim të masave për kujdes dhe...

Gruevski dhe Mijallkovi për 24 orë në burgun e Shutkës, te Grupi i Kumanovës?!

Prokuroria Speciale Publike kërkon arrestim të Nikolla Gruevskit, Mile Janakievskit, Gordana Jankullovskës, Kiril Bozhinovskit dhe Martin Mrotugjerit në rastin “Titanik”, që ka të bëjë...

Çmime të reja të energjisë elektrike në Maqedoni

Më së voni, deri nesër do të dihet se çfarë çmimi të rrymës do të paguajm nga 1 korriku. Komisioni Rregullator Energjetik (KRRE) do...

PSP-ja në mesditë konferencë shtypi për aktakuzat

Prokuroria publike për ndjekje të veprave penale të cilat dalin nga përmbajtja e ndjekjes së komunikimeve (PSP) sot në mesditë do të mbajë konferencë...

Lajmet e Fundit!

Tragjedi për familjen shqiptare, 15 vjeçari me dy miqtë bëhen copash në aksident (...

Një tragjedi ka ndodhur ditën e sotme në Qiparisja të Greqisë, aty ku një 15 vjeçar shqiptar ka mbetur i vdekur së bashku me...

Djali dhe burri i ranë dëshmor por, i ndërpresin penzionin

Shaha Haziri, të cilës i ranë dëshmorë në luftë djali dhe burri, jeton e vetme në fshatin Verbovc të Drenasit. Ajo nuk po arrinë...

Zaev: Qytetarët nuk do të lejojnë një autoritarizëm të ri

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në intervistë për “Civil Media” deklaron se “kjo është pikë ku nuk ka kthim prapa. Secila përpjekje që këto...

Sot vendoset për Gruevskin dhe bashkëpunëtorët e tij

Këshilli Penal i Gjykatës Themelore pritet që sot të vendos rreth kërkesës së Prokurorisë Speciale për marrjen e masës së paraburgimimit për kreun e...

Zyrtare: Barcelona transferon edhe një lojtar

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për mbrojtësin Yerry Mina Qendërmbrojtës kolumbian, Yerry Mina ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Barcelonën dhe ka klauzolë 100...

Më të shikuara!