Saturday, June 15, 2019

Ngjarjet e përgjakshme në Parlament: Në Prokurori thirret edhe Çavkovi

Prokuroria për krim të organizuar në fillim të korrikut do t’i ftoj deputetët në videot e paraqitura, por edhe pjesëtarët e policisë mes tyre...

Universiteti i Tetovës në skaner, do të ndodhë revizion i detajuar?!

Ministria e Arsimit do të iniciojë revizion të plotë në Universitetin e Tetovës. Siç mëson INA, ministrja Renata Deskoska ka bërë të ditur se...

Dita e parë e Bajramit, 26 qershori, ditë jopune për të gjithë qytetarët e...

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, kumtoi se konform Ligjit për festa, dita e parë e Fitër Bajramit, gjegjësisht 26 qershori i vitit 2017...

NË KUFIRIN SERBI – MAQEDONI U GJETËN 150.000 EURO, JA KU ISHIN FSHEHUR (FOTO)

Doganierët në vendkalimin kufitar Serbi-MAqedoni (afër Preshevës) kanë konfiskuar 130.000 euro të pa lajmëruara që kishte tentuar ti fshehë një turk me shtetësi holandeze...

Kur do të përfundojë vendosja e filtrave në ”Jugohrom”

“Shpresoj se brenda një afati të arsyeshëm, maksimalisht për 8 muaj, i gjithë sistemi filtrues do të jetë gati për punëtorinë numër 2 që...

Qeveria maqedonase debaton për integrimin në BE dhe NATO

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka filluar seancën tematike kushtuar konfirmimit të drejtimit të prioriteteve urgjente reformuese. Pas seancës tematike, me fillim në orën 13:00...

Media austriake: Shkupi e Athina kërkojnë zgjidhje të kontestit të emrit

Shkupi kërkon zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, për ti hapur rrugë integrimeve euro-atlantike, shkruan fillimisht “Der Standard”. Vizita e parë e ministrit të...

Lazim Destani do të garojë për komunën e Tetovës?!

  Biznesmeni i mirënjohur shqiptar nga Tetova, Lazim Destani përflitet si kandidat i mundshëm për zgjedhjet e ardhshme lokale në komunën e Tetovës.Një parti politike...

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, ka arritur në Prokurorinë Speciale, ku duhet...

Ende nuk dihet nëse Mijallkov është ftuar në cilësinë e të dyshuarit në rastin “Tortura”, gjegjësisht për arrestimin e Lube Boshkoskit, ose bëhet fjalë...

Rasti “Brodeci”, familjari i Mijallkovit pjesë e gjykatësve të Strasburgut që refuzojnë ankesën

Avokatët mbrojtës të të akuzuarve të rastit të Brodecit, të njohur si Stuhija Malore, kundërshtojnë vendimin e Gjykatës Evropiane për Liritë dhe të Drejtat...

Lajmet e Fundit!

Aktivistja Irena Ristiq, shpif për rrethanat që ndërroi jetë vajza në Gostivari! (FOTO)

Liridona Vejseli Aktivistja e të drejtave të njeriut Irena Ristiq po shpif. Këtë e them me të drejtë ketë pasi ajo ka shkruar një sërë...

De Biasi i zbulon të gjitha: E ardhmja ime dhe merkatoja e Seria A-së…

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, dha një intervistë të gjatë për “Tuttomercato Web”. Ai foli në lidhje me të ardhmen e tij, por...

Berisha është Ibrahimovici shqiptar !

Besart Berisha ka ndryshuar zyrtarisht ekip pasi ka kaluar nga Melbourne Victory-ia në kampionatin japonez të futbollit te kryesuesit e Sanfrecce Hiroshima. Një lëvizje shumë...

Tensione në Kuvend e Shqipërisë, deputeti Noka i hedh miell kryeministrit Rama (video)

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë u shoqërua me tensione dhe përplasje mes pozitës e opozitës. Në momentin që në sallën e...

Mbahuni! Enca ju provokon keq me imazhin e fundit

Si gjithmonë edhe tani emri i këngëtares Enca Haxhia s'ka se si të mos përmendet në media kur ajo publikon ndonjë fotografi. Në Snapchat së...

Më të shikuara!