Saturday, August 17, 2019

Dita e parë e Bajramit, 26 qershori, ditë jopune për të gjithë qytetarët e...

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, kumtoi se konform Ligjit për festa, dita e parë e Fitër Bajramit, gjegjësisht 26 qershori i vitit 2017...

NË KUFIRIN SERBI – MAQEDONI U GJETËN 150.000 EURO, JA KU ISHIN FSHEHUR (FOTO)

Doganierët në vendkalimin kufitar Serbi-MAqedoni (afër Preshevës) kanë konfiskuar 130.000 euro të pa lajmëruara që kishte tentuar ti fshehë një turk me shtetësi holandeze...

Kur do të përfundojë vendosja e filtrave në ”Jugohrom”

“Shpresoj se brenda një afati të arsyeshëm, maksimalisht për 8 muaj, i gjithë sistemi filtrues do të jetë gati për punëtorinë numër 2 që...

Qeveria maqedonase debaton për integrimin në BE dhe NATO

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka filluar seancën tematike kushtuar konfirmimit të drejtimit të prioriteteve urgjente reformuese. Pas seancës tematike, me fillim në orën 13:00...

Media austriake: Shkupi e Athina kërkojnë zgjidhje të kontestit të emrit

Shkupi kërkon zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, për ti hapur rrugë integrimeve euro-atlantike, shkruan fillimisht “Der Standard”. Vizita e parë e ministrit të...

Lazim Destani do të garojë për komunën e Tetovës?!

  Biznesmeni i mirënjohur shqiptar nga Tetova, Lazim Destani përflitet si kandidat i mundshëm për zgjedhjet e ardhshme lokale në komunën e Tetovës.Një parti politike...

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, ka arritur në Prokurorinë Speciale, ku duhet...

Ende nuk dihet nëse Mijallkov është ftuar në cilësinë e të dyshuarit në rastin “Tortura”, gjegjësisht për arrestimin e Lube Boshkoskit, ose bëhet fjalë...

Rasti “Brodeci”, familjari i Mijallkovit pjesë e gjykatësve të Strasburgut që refuzojnë ankesën

Avokatët mbrojtës të të akuzuarve të rastit të Brodecit, të njohur si Stuhija Malore, kundërshtojnë vendimin e Gjykatës Evropiane për Liritë dhe të Drejtat...

Bujar Osmani: Gjuha shqipe do të përdoret në nivel nacional

Ligji i ri për gjuhë duhet që ta avancojë gjuhën shqipe nga përdorimi zyrtar në nivel lokal, në përdorim zyrtar në nivel qendror, deklaroi...

Në Ohër diskutohet për turizëm, synohet ngritja e Ballkanit në nivel të lartë

  Rreth njëqind përfaqësues nga institucionet shtetërore të obliguara për zhvillimin e turizmit, hotelierisë dhe operatorë turistik nga Maqedonia, Serbia, Shqipëria, Bullgaria, Kosova dhe Mali...

Lajmet e Fundit!

Njihuni me biznesmenin shqiptarë që po ‘tund’ shtetin spanjoll

Ndonëse nuk është përfolur shumë, por ai është shqiptari që po 'tund' për momentin shtetin spanjoll. Është nga Tetova por jeton në Palma de...

“Ozil do të rikthehet në Madrid nëse vazhdon të luajë kështu çdo javë”

Ylli i Arsenalit është duke kaluar në një formë të mirë me Arsenalin në këtë stinor, dhe kjo i ngjan me formën sa ishte...

Gostivarasit privohen nga liria kapen me lëndë n*rko*tikke në Bogovinë

Punonjësit e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, dje (20-shkurt) rrethë orës 14 e 30 minuta, në fshatin Bogovinë e Tetovës, kanë ndaluar...

Gjendja e komunikacionit në Maqedoni në këto momente

Ndërmarrja Publike ”Rrugët e Maqedonisë” bën të ditur se komunikacioni në Maqedoni zhvillohet në kushte dimërore, në rrugë me korsi të lagështa. Në perëndim...

Xheni provokon nga shtrati, po Benardi ku është?

Xheni dhe Benardi vazhdojnë të mbeten një nga çiftet e preferuar të publikut që kanë bërë për vete shumë fansa. Deri tani duket se...

Më të shikuara!