Thursday, February 21, 2019

Gruevski: Jam njeri i lirë në Hungari, Maqedoninë e presin probleme

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, tha se Serbia nuk ka të bëjë fare me vendimet e tij për të kërkuar azil në Hungari. Në intervistën...

Këtë lajm patjetër ta kenë lexuar Milenko Nedelkovski dhe Biljana Vankovska! (FOTO)

Sedati arriti të gjejë udhëtarin që e kishte ndihmuar atë të mbijetonte nën autobusin që u rrëzuaa në Laskarc. Vetëm për të qenë gjallë...

Aksiident i rëndë në rrugën Tetovë-Jazhincë, një person humb jetën dhe një i lënduar

Një banor 50-vjeçar nga fshati Dobrosht ka humbur jeten, ndërsa një femër me lëndime të rënda trupore është transferuar në Klinikën e Shkupit pas...

Kërkohen aktor/e për filmin e parë horror shqiptar në Maqedoni nga regjisori Xhafer Saliu

Shqiptarëve të Maqedonisë Veriore ju mungojnë projektet filmike në përgjithësi por së fundmi regjisori Xhafer Saliu ka vendosur të realizojë një film horror shqiptar...

Takimi Zaev-Ahmeti: Nuk kemi ende emër të kandidatit me të cilin do të dalim...

Takimi i partnerëve të koalicionit Zaev-Ahmeti sapo ka përfunduar. Pas takimit Ahmeti theksoi se nuk kanë marrë asnjë vendim për ndonjë kandidat me të cilin...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm Të lutemi Deri më tash janë identifikuar kufomat...

Policia e Gostivarit rrit konrollet e autobusëve në Gostivar

Gjatë vikendit që kaloi (16/17 shkuart) në rajonin e Sektorit për punë të brendëshme Tetovë, është realizuar kontroll-aksion për Alkool, me të cilë gjithësej...

Gostivar, Treni del nga binarët nuk ka të lënduar

Sot (18-shkurt) rrethë orës 06 e 45 minuta, në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, është denoncuar se treni për pasagjerë i cili ka...

Aksidentohet 11 vjeçari nga fshati Grupçin

Në rrugën regjionale Shkup-Tetovë, në fshati Grupçin të Tetovës, dhe (17-shkurt) rrethë orës 17 e 20 minuta, vetura e tipit ,,Ford Galaxi,, me targa...

Lajmet e Fundit!

Sa kalori largoni gjatë seksit?

Për disa njerëz, djersitja në palestër nuk është mënyra më e mirë për të kaluar një të premte mbrëma. Por ndryshe nga se kemi...

Manchester City mbulon me ar Guardiolën, deri në 2021

Të kesh Pep Guardiolën si trajner është një luks i madh për cilëndo skuadër evropiane dhe për t’i shpëtuar kërcënimit nga mësymja e skuadrave...

Ilaçet e ndryshme mund të shkaktojnë trashje

Nëse merrni pilula kontraceptive dhe terapitë hormonale, ilaçe kundër depresionit, hipertensionit, artritit reumatid, migrenës, e deri tek ilaçet për sëmundje të zemrës, mos u...

Gjyshja shqiptare 114 vjeçare, e që dëshironte të shkojë edhe njëherë në haxhxh

Në Maqedoni ishte gruaja më e moshuar e cila tani ka mbushur plotë 114 vjet. Bëhet fjalë për gjyshen shqiptare nga fshati Luboten i...

Tentoi ta ndez cigaren vajza, goditet pa paralajmërimi(video)

  Derisa një vajzë e re dhe një mashkull po bisedonin në rrugë dhe dukeshin se janë duke u kënaqur në shoqërimin e njëri-tjetrit, ndodh...

Më të shikuara!