Saturday, June 15, 2019

Rasti “TNT”, PSP-ja kërkon paraburgim të ri për Gruesvkin

Prokuroria speciale ka kërkuar paraburgim të ri për Nikolla Gruesvkin për rrënimin e objektit “Kosmos”, të biznesmenit Fijat Canoski. Kjo kërkesë e Prokurorisë Speciale vjen...

Agjenti maqedonas që di shumëçka për rastin e Kumanovës gjendet në Greqi, ja detajet?!

Ish-shefi i njësisë antiterroriste të MPB-së në Maqedoni, D.Vuçkoviq i cili po vuan burg në Greqi, kërkon që të mos ekstradohet në Maqedoni, për...

Miratohet paketa sociale, 12 mijë denarë për familjet pa të ardhura

Me shumicë votash, Kuvendi miratoi pakon e ligjeve sociale. Tre ligjet që morën dritën jeshile, do të mundësojnë që familjet pa të ardhura, të...

Reka i përgjigjet Pendarovskit, pas ftesës për t’u bërë pjese e kabientit!

Hapin e parë që presidenti i ri i shtetit, Stevo Pendarovski e ka marrë sapo është sistemuar në rezidencën presidenciale në Vodno, ka qenë...

Humb jetën motoçiklisti në rrugën Kërçovë – Ohër

Një person ka ndërruar jetë në një aksident automobilistik pranë fshatit Drugovo, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur rreth një orë më parë midis...

Cyrihu në vendin e dytë në botë me pagat më të larta

Nëse dëshironi të ardhura të larta dhe një jetesë më të mirë, atëherë duhet të shkoni të jetoni në San Francisko. Qyteti amerikan ka lënë...

Situata alarmante, Maqedonia dhe Shqipëria po mbetet pa mjekë

Shteti do të subvencionojë specializimin për mjekësinë familjare, si stimulim për mjekët e rinj që dëshirojnë të punojnë si mjekë amë dhe si specialistë...

Qeveria gjermane i kërkon Bundestagut hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union. Mihael Rot,...

Maqedonia e Veriut bën hapin e madh njeh patentat e Kosovës

Kuvendi miratoi unanimisht Marrëveshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për njohje reciproke të patentave për shoferët. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski...

“Fluturojnë” çmimet e naftës dhe benzinës, ja ndryshimet që do ndodhin nga mesnata

Kompanitë vendore të biznesit të naftës edhe këtë javë do t’i diktojnë vet çmimet në pompat e benzinës. Ndërkohë kompania “MakPetroll” në faqen e saj...

Lajmet e Fundit!

Bashkëshortja e Granit Xhakës pozon me aktoren e njohur turke

Ato po kalonin kohë të mirë në shoqëri të njëra-tjetrës. Leonita Lekaj, bashkëshortja e futbollistit Granit Xhaka, ka publikuar në rrjetin social Instagram një...

Këta janë 2 ministrat që mbrojnë ”shqiponjat shqiptare”

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin 2 protagonistët kryesor në ndeshjen Serbi-Zvicër ku ata i dhanë fitoren kombëtares së tyre me golat e realizuar...

Ylli i Arsenalit na bën të gjithëve krenarë, Xhaka : Jam shqiptar

Disa ditësh, ylli i Arsenalit, Granit Xhaka ndodhet në Kosovë aty ku edhe sot do të zbresë në fushën e blertë për ndeshjen përballë...

Shkëndije Mujaj Nuk Është Normal, Kjo Video Tregon Gjithçka Për Këtë

E famshmja Shkëndije Mujaj si duket është duke kaluar kohë të mirë në Kosovë. Në videon e fundit të publikuar ajo shihet në një...

Vuani nga tensioni i lartë? Ja çfarë çaji duhet të pini

Tension i lartë i gjakut (hipertensioni) është njohur si vrasësi i heshtur për dy arsye: shumica e njerëzve nuk e dinë se vuajnë nga...

Më të shikuara!