Sunday, August 18, 2019
Home Lifestyle

Lifestyle

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

“Nuk e dija që ishte milioner dhe as që e kam problem se është...

“Nuk e dija që ishte milioner” , Adelina Tahiri tregon kur për herë të parë njohu burrin Martesa e Adelina Tahirit me avokatin maqedonas Serjoza...

Rozana rrëfehet për jetën private: Dua të bëhem nënë sa më shpejt

Ditën e sotme Rozana Radi prezantoi këngën e saj pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike”. Përpara se të këndonte këngën e saj, Rozana ju përgjigj një...

Të vishesh mirë do të thotë të jesh i suksesshëm?

Edhe pse shprehja thotë ‘Mos i shiko gunën, por shikoi punën,’ studimet e fundit kanë treguar se lidhja midis këtyre të dyjave qenka më...

Striptistja nga Beogradi bën simbolin e shqiponjës. A do u pëlqejë kjo serbëve?

Një striptiste nga Beogradi, e quajtur Sandraka qenë e ftuar për një intervistë të pazakontë në një emision radiofonik mëngjesi. Me një maskë në fytyrë,...

Albana Osmani ndan një lajm të gëzuar me fansat

Moderatorja e njohur Albnana Osmani ka ndarë një lajm të gëzuar me të gjithë fansat dhe ka kujtuar se nuk pranon njeri t’i shkojë...

Vajza kujdes! Ky aksesor nuk duhet t’ju mungojë kurrsesi gjatë kësaj vere

Çantat e kashtës janë aksesori që jo vetëm do të plotësojnë outfitin tuaj këtë verë, por do e ngrenë këtë të fundit në një...

Në këtë shtet, nëse kryen marëdhënie pa marëveshje nga të dyja palët, quhet përdhunim!

Në Suedi ka hyrë në fuqi ligji i ri i cili cilëson përdhunim çdo lloj akti seksual që kryhet pa një marrëveshje fillestare, qoftë...

Njihuni me Jennifer Lopezin brazilian

Me forma fantastike dhe një vokal të mrekullueshëm, Anitta i ka të gjithë përbërësit për t’u bërë një yll i muzikës botërore. Aktualisht ajo po...

Njihuni me Shkelzen Bucollin, luanin që është shembull edhe për finlandezët

E vërtetë që shqiptarët tashmë mund t’i gjeni në mbarë botën duke treguar punë e shumë suksese e duke zbardhur fytyrën vendit të tyre...

Bogovinasi që “vesh” dhe zbukuron veturat në Zvicër

Enes Tairi me ekipin e tij për çdo vit vesh mbi 300 vetura, prej veshjes me shkrime normale, deri në paketimin komplet Kur flasim për...

Lajmet e Fundit!

Hidhet shorti për Ligën e Kombeve: Kosova në grup me Azerbajxhanin, Maltën dhe Ishujt...

Kosova ka mësuar kundërshtarët për Ligë e Kombeve pas shortit që u hidh në Lozanë të Zvicrës. Shorti e hodhi legjenda e futbollit bjellorus, Alexander...

Si të humbisni peshë në dy javë me mënyra krejt natyrale

Në këtë artikull do të mësoni për trajtime natyrale të cilat mund t’i bëni në shtëpi dhe ju ndihmojnë të humbisni në peshë në...

“Gjaku nuk humbet”: Mërgimtari nga Ankaraja merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare

Qytetari nga Ankaraja me origjinë shqiptare merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, nga Ankaraja por me origjinë...

Erdogan uron shqiptarin që mori postin e kryetarit të Parlamentit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka uruar Mustafa Shentop për postin e kryetarit të Parlamentit. Erdogan tha se Aleanca Popullore e Partisë së tij...

Të flesh më gjatë të ndihmon të humbasësh peshë

Ngado që ta shohësh, ngelet një lajm i mirë; edhe fle më gjatë, edhe humbet në peshë! Sipas një studimi të Kings College në...

Më të shikuara!