Sunday, April 21, 2019
Home World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Ndodh mrekullia, fëmija gjendet i gjallë brenda ortekut

Fëmija i moshës 12 vjeç, djaloshi sapo ishte larguar nga një pistë e përcaktuar e qendrës së skive në La Plagne, ishte i shoqëruar...

Dy shqiptarët bëjnë si pilotë të Formula 1, por në fund e pësojnë keq

Dy të rinj shqiptarë kanë tentuar të bëjnë rolin e pilotit të Formula 1, ndërsa tentuan t’u iknin karabinierëve. Por në fund, dy shqiptarë...

Aksident tragjik në rrugën Zherovjan – Pirok një i vdekur dy të lënduar

Një ka humbur jetën dhe dy mbetën të lënduar rëndë në një aksident në rrugën Zherovjan – Pirok. Nga burime jozyrtare vetura Alfa Romeo me...

Maqedonia e para në rajon për korrupsion

Transparency International ka publikuar indeksin e përceptimit të korrupsionit për vitin 2017. Ajo që lë për të dëshiruar është se çrrënjosja e korrupsionit në...

Gjetja e trupave të viktimave pas rrëzimit të aeroplanit mund të zgjasë një javë

Operacioni i kërkim-shpëtimit në zonën e rrëzimit të aeroplanit jashtë territorit të Moskës mund të marrë një javë, kanë thënë autoritetet ruse. Si pasojë e...

Kurdët rrëzojnë helikopterin turk, Erdogan: Do ta paguajnë

Recep Taip Erdogan u zotua për hakmarrje ndaj luftëtarëve kurdë në veriperëndim të Sirisë, pas rrëzimit të një helikopteri turk në afërsi të qytetit...

Si në filma, grabitësit marrin mbi 20 milionë euro në makinën me para

Një grabitje si në filma të Hollywoodit, ka ndodhur, përgjatë kufirit Francë-Zvicër. Grabitës që paraqitën si hidraulikë i rrëmbyen vajzën një shoferi që merrej me...

MPPS: Trajtim falas për fëmijët me autizëm

Fëmijët me spektër të autizmit të moshës nga 2 deri në 9 vjet, nga familjet e rrezikuara sociale do të marrin trajtim dhe terapi...

US Ambassador Lu’s ‘bomb’: The elections won by Trump were hacked

US Ambassador to Albania Donald Lu made a strange declaration today related to the 2016 US presidential elections, won by Donald Trump. Speaking about...

Lajmet e Fundit!

I riu shqiptar i dëshpëruar: Dua të iki sa më parë në Gjermani

Për shumë vite me radhë, mosha e re e popullsisë është konsideruar nga ekonomistët si shpresa më e madhe e Shqipërisë drejt zhvillimit të...

Shkup: Njeriu i sakrificës që asnjëher nuk pranon lëmoshë

Varfëria nuk njeh komb apo moshë. Por kur njerëzit në moshë kanë munges të parave, kjo është fatkeqësi e dyfisht. “Këtë plak e mbaj në...

Filipçe: Numri i personave që kanë ndruar jetë ka shkuar në 13

Numri i viktimave ka arritur në 13, ndërsa rreth 40 persona të tjerë janë shtruar në Spitalet e shkupit pas lëndimeve që kabnë marrë...

Dedikimi më i bukur i Besa Kokëdhimës

Në familjen Kokëdhima dje ishte një ditë e veçantë, politikani dhe babi i familjes Koço Kokëdhima festoi ditëlindjen. E dimë të gjithë se ai...

Beniada Nishani Zhvishet, Gjithçka Origjinale Në Trupin Tim

25-vjeçarja e lindur në Durrës, por e rritur në Itali, Beniada Nishani (Jakiç), duket se nuk po ndalet në karrierën e saj si modele...

Më të shikuara!