Sunday, August 18, 2019
Home World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Ndodh mrekullia, fëmija gjendet i gjallë brenda ortekut

Fëmija i moshës 12 vjeç, djaloshi sapo ishte larguar nga një pistë e përcaktuar e qendrës së skive në La Plagne, ishte i shoqëruar...

Dy shqiptarët bëjnë si pilotë të Formula 1, por në fund e pësojnë keq

Dy të rinj shqiptarë kanë tentuar të bëjnë rolin e pilotit të Formula 1, ndërsa tentuan t’u iknin karabinierëve. Por në fund, dy shqiptarë...

Aksident tragjik në rrugën Zherovjan – Pirok një i vdekur dy të lënduar

Një ka humbur jetën dhe dy mbetën të lënduar rëndë në një aksident në rrugën Zherovjan – Pirok. Nga burime jozyrtare vetura Alfa Romeo me...

Maqedonia e para në rajon për korrupsion

Transparency International ka publikuar indeksin e përceptimit të korrupsionit për vitin 2017. Ajo që lë për të dëshiruar është se çrrënjosja e korrupsionit në...

Gjetja e trupave të viktimave pas rrëzimit të aeroplanit mund të zgjasë një javë

Operacioni i kërkim-shpëtimit në zonën e rrëzimit të aeroplanit jashtë territorit të Moskës mund të marrë një javë, kanë thënë autoritetet ruse. Si pasojë e...

Kurdët rrëzojnë helikopterin turk, Erdogan: Do ta paguajnë

Recep Taip Erdogan u zotua për hakmarrje ndaj luftëtarëve kurdë në veriperëndim të Sirisë, pas rrëzimit të një helikopteri turk në afërsi të qytetit...

Si në filma, grabitësit marrin mbi 20 milionë euro në makinën me para

Një grabitje si në filma të Hollywoodit, ka ndodhur, përgjatë kufirit Francë-Zvicër. Grabitës që paraqitën si hidraulikë i rrëmbyen vajzën një shoferi që merrej me...

MPPS: Trajtim falas për fëmijët me autizëm

Fëmijët me spektër të autizmit të moshës nga 2 deri në 9 vjet, nga familjet e rrezikuara sociale do të marrin trajtim dhe terapi...

US Ambassador Lu’s ‘bomb’: The elections won by Trump were hacked

US Ambassador to Albania Donald Lu made a strange declaration today related to the 2016 US presidential elections, won by Donald Trump. Speaking about...

Lajmet e Fundit!

Kontrollonte gjysmën e tregut të kokainës në Tiranë, arrestohet 25 vjeçari

Policia e Tiranës finalizoi me sukses operacioni antidrogë i koduar ”Fresku”, ku për pasojë një person u vu në pranga, ndërsa u sekuestruan në...

Vajza e vogël pi ilaçe dhe pret damarët me brisk

Një vajzë 13-­vjeçare ka tentuar të vetëvritet mbrëmjen e së shtunës dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve në ambientet e Qendrës Spitalore “Nënë...

Shpërthejnë ujërat atmosferik në sheshin kryesor të Prishtinës

Sheshi Nënë Tereza në Prishtinë është shndërruar në fontanë shkaku i shpërthimit të ujërave atmosferik. Një video e bërë në këtë shesh shfaq pamjen se...

A e keni ditur këtë për vëllezërit Haradinaj?

Vëllezërit Haradinaj janë ata të cilët janë të bashkuar gjithmonë dhe ndajnë gjithçka së bashku.Ata kanë shumë gjëra të përbashkëta, si shkuarja në luftë...

Televizioni A2, partneri ekskluziv i CNN në Shqipëri, nis rekrutimin e stafit

A2, kanali televiziv i lajmeve në partneritet ekskluziv me CNN, ka nisur zyrtarisht procesin e rekrutimit të stafit në Shqipëri. Aktualisht, A2 po kërkon...

Më të shikuara!