Tuesday, February 19, 2019

Thaçi: Kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse vjen nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se “kandidat i pranueshëm për PDSH-në do të ishte nëse...

Presidencialet, Gashi: Kandidati duhet të përfaqësojë të gjithë qytetar

Ka frymë pozitive për kandidat të përbashkët të partive politike dhe kjo është gjë shumë e mirë”, kështu ka deklaruar pas takimit me kryeministrit...

Zaev: Ju uroj mirëseardhje investitorëve të rinj,presim investime nga shteti mik Shqipëria!

Kompanitë shqiptare të interesuara të investojnë në fusha të ndryshme në Maqedoninë e Veriut dje realizuan takim me kryeministrin Zoran Zaev dhe një pjesë...

AKSIIDENTI I AUTOBUSIT, DY PACIENTË LËSHOHEN PËR KURIM SHTËPIAK (VIDEO)

Dy pacientë nga spitali i 8 Shtatori janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi gjendja e tyre shëndetësore është përmirësuar. Kështu, në spitalin 8 Shtatori,...

Vankovska: Opinioni nuk e kuptoi fjalën “ironi”, tani po më kërcënoojnë

Profesoresha Biljana Vankovska, e cila ironizoi me aksidentin tragjik në rrugën Shkup-Tetovë, thekson se nuk ka bërë lidhje të padëshiruar mes masakrës së vitin...

Zaev sot do të zhvilloj takime me Gashin dhe Thaçin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do...

Gruevski: Si na braktisi Ahmeti në momentin e fundit për formimin e Qeverisë (VIDEO)

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski në njē intervistë ekskluzive për televizionin serb TV Pink, ka folur mes tjerash edhe për partnerin e koalicionit, Bashkimin...

Ja si u mbrojtën Thaçi dhe Ibrahimi me fjalët përfundimtare në rastin “Titanik”

Avokati i të akuzuarve, Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi, Elver Iseni në fjalët përfundimtare në procesin gjyqësor për rastin e PSP-së “Titanikut 2”, ka...

Sot në ora 16:00 do të bêhet varrimi i Mahir Abazit

Me shumë dhimbje e përjetuam lajmin tronditës për aksidentin tragjik që mori jetën e Mahir Abazit (33 vjeçar) nga fshati Çellopek -Komuna e Bërvenicës...

Gruevski: Plotësohet platforma e Tiranës, do të ndërohet flamuri dhe hymni i Maqedonisë Veriore

Gazetarja: A do të ndërohet flamuri dhe hymni ? Gruevski: Në platformën e Tiranës ishte e paraparë por nuk mund të them diçka sepse nuk...

Lajmet e Fundit!

Veturën në vlerë 1 milion euro e shkatërron një orë pas blerjes

Kishte blerë veturën në vlerë një milion euro dhe doli ta provojë në një nga rrugët e Munihut. Pronari i McLaren Senna, identiteti i të...

Kjo është medalja të cilën do ta fitojnë Zaev dhe Cipras (FOTO)

Kryministri i vendit Zoran Zaev dhe homologu i tij grek Aleksis Cipras do të qëndrojnë deri të dielën në Konferencën për Siguri që do...

Deputetja Gjermane me orë 7 mijë euro, shpërthejnë rrjetet sociale!

Deputetja në parlamentin gjerman duket se ka shkaktuar shumë polemika, pasi ekspozoi orën e saj rolex prej 7300 euro. Bëhet fjalë për Sawsan Chebli, e...

Çfarë është pagjumësia?

Pagjumësia (Insomnia) është një problem i shpeshtë i gjumit, i cili mund të ndikojë në kualitetin tuaj të jetës. Njerëzit me insomnia kanë probleme të...

Vdes duke shkuar në xhami muezini i Xhamisë së re në Lagjen e Trimave

Sot në orët e hershme të mëngjesit, rrugës për në xhami, ka ndëruar jetë muezini 53 vjeçar i xhamisë së re në Lagjen e...

Më të shikuara!