Thursday, April 18, 2019

No posts to display

Lajmet e Fundit!

Gjermania njeh patentat e Maqedonisë

Qytetarët e Maqedonisë të cilët kanë patentë shoferi të Maqedonisë derisa qëndrojnë në territorin e Gjermanisë nuk do të kenë nevojë për leje ndërkombëtare....

Aksident i rëndë në rrugën Gostivar – Kërçovë, humb jetën një person

  Një person ka humbur jetën në aksidentin rrugor që ndodhi në mëngjesin e sotëm në rrugën magjistrale Gostivar – Kërçovë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi...

Vizita e Haradinajt reflekton një frymë të re të raporteve Kosovë – Maqedoni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj nesër do ta vizitoj Maqedoninë, ndërsa do të realizojë takim me kryeministrin Zoran Zaev, liderin e BDI-së,...

Merkel: Shqipëria faktor stabiliteti në rajon

Qeveria e kancelares Angela Merkel vlerëson se ne Tirane nuk ka aktivitete ose parti që e mbështesin idenë e bashkimit me Kosovën dhe se...

Kërcasin pelumbat në Durrës, të shtiënat me aranmë trondisin qytetin bregdetar

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mesditë në qytetin e Durrësit, duke shkaktuar panik te qytetarët. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në...

Më të shikuara!