Tuesday, July 16, 2019

Angazhimi i rinisë për të parandaluar shpërnguljen (Video)

Fenomeni I shpërnguljes së rinisë është se rinia gjithnjë nuk sheh perspektivë në këtë vend. Kështu thonë përfaqësues të sektorit joqeveritar në Tetovë. Ky...

Asnjë gjurmë nga Nikolla Gruevski, dita e hënë po afrohet

Edhe më tej, nuk ka asnjë gjurmë nga ish kryeministri Nikolla Gruevski. Pasi që ditën e premte tentativat e korrierit të gjykatës u treguan...

Ish ushtarët kundër shuarjes së sekretariatit për Marrëveshjen e Ohrit

Iniciativa parlamentare për ndryshimin e Ligjit mbi funksionimin e institucioneve shtetërore si dhe shuarjen e Sekretariatit për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe shndrimin...

Gostivari, privohet nga liria grabitësi serik

Pas denoncimit, Sektori për punë brendëshme Tetovë-Zyra e jashtme për punë kriminalistike Gostivar, ka zbardhur në tërësi, 27 vjedhje të rënda, të kryera nëpër...

MËSIMET E MISTIKËS DHE NDIKIMI NË HAPËSIRAT TONA GJEOGRAFIKE

Shkruan: Syrja ETEMI Nga burime dhe informacione të ndryshme të akceptuara qoftë nga arsimi formal, qoftë ai joformal, kuptojmë se atdheu i mistikës është Azia,...

Tre ministra për të njëjtën punë!

Të shumta janë rastet kur nuk dihet se cilat janë kompetencat e sakta të shumë agjencive, sepse ndodhë që të kenë përputhje me detyrat...

Shkollat po mbesin pa nxënës, familjet ikin në perëndim

Kjo orë mësimi në shkollën fillore “Bajram Shabani” në Kumanovë ishte e fundit për nxënësin e klasës së parë Milot Emini. Ai shfrytëzoi këtë...

“Maqedonia e Veriut”, cilët janë hapat e mëtejmë nga Athina e Shkupi

Deri në mbrëmjen përpara votimit, jashtë ndërtesës së Kuvendit grek pati përleshje të dhunshme e turma lëshoi fishekzjarrë dhe flakadanë, duke lënë kështu të...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm Të lutemi Deri më tash janë identifikuar kufomat...

Në aeroportin e Shkupit pritet udhëtari i dy miliontë

Ivana Nikolloska nga Prilepi, e cila jeton në Melburn, është udhëtarja e dy miliontë në Aeroportin e Shkupit. Ajo paradite arriti nga Doha me aeroplanin...

Lajmet e Fundit!

Luana ‘dogji’ meshkujt me fustanin e shkurtër

Ndryshimet e fundit të prezantueses, Luana Vjollca u mirëpritën nga publiku. Herë bionde e herë brune, Vjollca gjithsesi në çdo paraqitje të saj duket...

Nobelisti shqiptar zotohet se do arrijë të gjej ilaçin kundër kancerit !

Shqiptari Ferid Murati është shumë afër zbulimit të ilaçit kundër kancerit. Ferid Murati lindi më 14 shtator të vitit 1936 në Whiting, Indiana, ShBA,...

Arratiset Saimir Tahiri nga Shqipëria

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili ndodhet nën hetim nga Prokuroria mësohet se është larguar nga Shqipëria. Sipas informacioneve bëhet me dije se...

Shtrëngata në Prishtinë

Mbrëmë në Prishtinë ka mbretëruar mot me reshje shiu dhe bubullima. Poashtu kishte edhe shtrëngata. Mendim Rugova ka arritur të kap foto mahnitëse nga kjo...

“Ballistët” me reagim ndaj MPB-ës dhe SPB-Tetovë

Të nderuar drejtësi ndajtës, ju e dini shumë mirë që nga themelimi i shoqatës tonë të tifozëve nacionalizmi dhe racizmi nuk kanë qenë materie...

Më të shikuara!