Thursday, February 21, 2019

Bullgaria ta ndihmojë Maqedoninë të hyjë në BE dhe NATO

Nënshkrimi i marrëveshjes për fqinjësi të mirë midis Bullgarisë dhe Maqedonisë është hap i parë i mirë ndaj përmirësimit të marrëdhënieve midis dy vendeve,...

Kim Mehmeti: Ju tregoj se si zyrtarizohet gjuha shqipe

Analisti i njohur Kim Mehmeti në intervistën e tij për Lajm.tv ka thënë se Ligji për Gjuhët i publikuar ditë më parë në Gazetën...

Historia dramatike e babait:”Ndihmoni fëmijët, janë pa nënë!” (VIDEO)

Këtë radhë hoxha i nderuar Elvis Naçi e ka vizituar një familje në qytetin e drenasit. Kjo ngjarje do të ju prekë thell sepse ka...

Sot u vendos se do udhëtojm ende me bileta të lira me Wizz Air

Marrëveshje për përkrahje financiare për aviolinja të lira do të nënshkruajnë sot ministri i Transportit Goran Sugarevski dhe përfaqësues të aviokompanisë me buxhet të...

Borë e dobët bie në disa pjesë të Maqedonisë

Komunikacioni nëpër rrugë po zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Borë e dobët, që nuk mbahet në rrugë, bie në Manastir, Resnje,...

Talat Xhaferi nis seancën e Kuvendit në gjuhën shqipe

Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, seancën e sotme e filloi në duke folur në shqip, çka edhe zyrtarisht vuri në...

Aksidentohet një këmbësorë në Kumanovë

Me 21.12.2018 rreth orës 12.00 në udhëkryqin nga rruga regjionale Kumanovë-Shën Nikollë dhe rrugës “425” dhe një pjesë nga rruga “Gjorce Petrov” ka ndodhur...

AKSIDENT KOMUNIKACIONI NË QENDËR TË TETOVËS

Një aksident trafiku ka ndodhur në bulevardin kryesor të qytetit të Tetovës kur janë përplasur dy vetura edhe atë Golf dhe Passat. Akisdenti ka ndodhur...

Arrestohen Në Tetovë Dy Përdorues Të Drogës

Mbrëmë (Gusht 28) rreth orës 21 në një shtëpi të braktisur në rrugë “Vëllezërit Miladinovi” në Tetovë, është arrestuar B.A. (34) dhe U.F. (36),...

Policia e Gostivarit ka privuar nga liria dy persona, ja pse!

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë-Stacioni policor Gostivar, dje mbrëma (13-janar) rrethë orës 23 e 45 minuta, në rrugën ,,Zhivko...

Lajmet e Fundit!

Nuk është thjesht ushqim djegës, nuk keni për ta besuar se çfarë mjekët kanë...

Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona. Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizmin mirëpo, nëse e teprojmë me...

Tiranë, e zë dheu poshtë, humb jetën punëtori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë, ku ka humbur jetën një i ri, që ishte duke punuar. Njoftimi i policisë...

Trafik droge drejt Italisë, kapen 800 kg marijuanë

Një operacion i madh i policisë italiane në Bari ka përfunduar me sekuestrimin e 8 kuintalëve kanabis sativa, mijëra euro, 4 makina dhe arrestimin...

Kaq e Pati Dhe Roza, i Shuan Kureshtjen Fansave!

Moderatorja Roza Lati njihet për provokimet e shpeshta që bën ne media dhe në përditshmëri. Roza së fundmi bëri bujë ne rrjet me aventurat e...

Njihuni me gazetaren nga Elbasani që po çmend rrjetet sociale

Istriva Gava është gazetarja më seksi e momentit. Ajo nuk është shumë e njohur në mediat shqiptare, por së fundmi ajo po tërheq shumë vëmendje...

Më të shikuara!