Thursday, February 21, 2019

Aksident Komunikacioni Në Rrugën Tetovë – Jazhincë

je rreth orës 16.30 në rrugën regjinale Përshevcë-Jegunovc, ka ndodhur një aksident komunikacioni në të cilin 19-vjeçari A.R nga fshati Tearcë, duke drejtuar veturën...

Lirohet Nga Të Gjitha Akuzat Lirim Jakupi

Lirim Jakupi, ish-luftëtari i tri luftërave në trojet shqiptare, atë të Kosovës, të Luginës së Preshevës, Medvegjës e Bujanocit, si dhe luftës së Maqedonisë,...

Vazhdimi i Seancës Për Rastin“Lagjja e Trimave”

Gjykata themelore Shkup 1 sot ka caktuar vazhdimin e seancës për rastin “Lagjja e Trimave” në të cilën 37 persona akuzohen për terrorizëm dhe...

Shkupi Dhe Sofje Japin Shembull Se Si Duhet Të Zgjidhen Problemet

“Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë është shembull se si dy shtete munden që vetë ta zgjedhin problemin i cili ka ekzistuar shumë...

Ja Kush Do Të Jetë Ministri Nga Maqedonia Në Qeverinë Kryeministrit Rama

Edi Rama fitoi bindshëm zgjedhjet në Shqipëri, duke i krijuar atij komoditetin që ta krijojë vet Qeverinë, pa ndonjë partner e edhe për të...

Nëse Nuk Zyrtarizohet Gjuha Shqipe, Maqedonia Nuk Do Të Ekzistojë

Deklarimet e qeveritarëve se nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe por vetëm avancim të saj, kanë ngjallur reagime të ashpra të Lëvizjes...

Ku Buron Sëmundja Infektive Që Mori Dy Jetë ?

Agjencia për Ushqim dhe Veterinari (AUV), në bashkëpunim me shoqatën përgjegjëse veterinare dhe persona profesionistë nga Fakulteti i mjekësisë veterinare, kanë dalë në terren...

Zaev dhe Borisov, përkulen para varrit të Goce Dellçevit

Me rastin e Ditës të Republikës – 2 Gushtin, Bordi organizues për manifestimin e festës pranë Qeverisë të Republikës së Maqedonisë, në koordinim me...

Xhaferi më 6 gusht shpallë zgjedhjet lokale

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, prezantimin e 100 ditshit të punës e nisi në gjuhën shqipe. “Faleminderit, sa për njoftim pres konferenca do të shkoj...

Seanca për shkarkimin e Zvërvlevskit do të vazhdojë nesër

Vazhdimi i seancës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, do të vazhdojë nesër. Kështu tha sot kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi. “Për shkarkimin e...

Lajmet e Fundit!

‘Nuk u mërzite duke reklamuar b*thët’’, Kejvina Kthella i jep përgjigjen që e lë...

Velina e “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut me postimet që ajo bën në profilin e saj në “Instagram”. Ajo...

Ligj i ri për makinat dizel, do ju ulet çmimi me 50% pas vitit...

Pas vitit të ri, çmimet e veturave dizel do të ulen deri në 50 për qind, paralajmërojnë mediumet evropiane. Kjo për shkak se veturat...

Besi i shpreh dashurinë Xhensilës në një formë që nuk ua kishte marrë mendja

Xhenisila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë padyshim një nga çiftet më të pëlqyer të showbizit shqiptar. Kjo sepse të dy karakterizohen nga dy personalitete...

Pamje fantastike nga lugina e luleve në Indi

Kjo pamje e mrekullueshme vjen nga lugina e luleve është e cila gjendet në Indi. Ky park madhështor të ofron pamje spektakolare kur në gjithë...

“Haradinaj e dogji Kuvendin për Demarkacionin”, kjo është vota e LDK-së për këtë marrëveshje

Në seancën e 7 dhjetorit në Kuvendin e Kosovës u diskutua edhe për marrëveshjen e Demarkacionit. E kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj polemizoi me...

Më të shikuara!