Thursday, April 18, 2019

Policisë prononcohet për tragjedinë në Gostivar

Në qytetin e Gostivarit në rrjedhën e lumit Vardar ka qenë e sulmuar një vajzë 17 vjeçare nga fshati Zdunjë e Gostivarit e cila...

Aleanca për Shqiptarët do të votojë për marrjen e mandatit të Gruevskit

Deputeti nga radhët e Aleancës së Shqiptarëve, Surija Rashidi, sot pasi doli nga koordinimi për formimin e Trupit për Pajtim Nacional, në një pyetje...

Aksident trafiku në rrugën lokale Tetovë – Pirok

Dje (5 nëntorë) rrethë orës 17 e 50 minuta, në rrugën lokale Pirok -Tetovë, në fshatin Pallçisht i Poshtëm, ka ndadhur aksident trafiku në...

bastisje në shtëpinë e 37 vjeçarit nga fshati Pirok i Tetovës.

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, dje (5 nëntor) në periudhë prej ora 13 e 30 minuta, deri ora 14...

Breshëri plumbash në drejtim të hotelit “Aleksandar Palace”

Në Shkup rreth orës 3 të mëngjesit, disa plumba ishin shkrepur në drejtim të hotelit “Alexander Palace” në Shkup. Nuk ka të lënduar, janë dëmtuar...

POLICIA DISIPLINON BALLISTËT DHE VOJVODËT

Në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, sot u organizuan, gjegjësisht u mbajtën dy takimr të veçanta, të grupeve të tifozëve ,,Vojvodët,, dhe ,,Ballistët,,. Në...

Qentë në Tetovë duke pritur autobusin

Vendi në të cilën janë fotografuar qenë në qytetin e Tetovës, është i frekuentuar shumë nga njerëzit pasi afër gjendet stacioni i autobusëve, parku...

Mesazh prekës nga BABAI i 17 vjeçares që humbi jetën në Gostivar

Familja Mexhiti nga fshati Zdunjë i komunës së Gostivarit është mbuluar në zi dhe në pikëllim të thellë. Prej mbrëmë vajza e tyre, Xhejhanja...

Reagon Zaevi për rastin e 17 vjeçares që u mbyt në lumin Vardar

Kryeministri, Zoran Zaev shprehu keqardhje për rastin tragjik në Gostivar, ku një vajzë 17 vjeçe u mbyt në Vardar duke ikur nga qentë endacak. Zaev...

Taravari komenton rastin e 17-vjeçares mbrëmë në Gostivar

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka folur për vdekjen e 17 vjeçares në Gostivar, derisa po ikte nga qentë endacak “Të nderuar Banorë...

Lajmet e Fundit!

Policia Financiare heton objektet e projektit “Shkupi 2014”

Policia Financiare ka hapur disa procedura parahetimore rreth projektit “Shkupi 2014”, ku do të hetohet edhe ndërtimi i objektit të Arkivit Shtetëror, Muzeut Arkeologjik...

Spinaqi është i shkëlqyeshëm, por nëse e bëni këtë gjë, ai mund t’jua shkaktojë...

Spinaqi është ushqimi i preferuar i Popajit, pasi që e bën të fortë dhe të pamposhtur, por në jetën reale, pavarësisht se është i...

Droga ‘skunk’ në tregun turk, konsullata: Nga Shqipëria nuk vijnë vetëm prodhimet vendase

Konsullata e Përgjithshme në Stamboll ka reaguar pas shkrimit të gazetës turke “Daily Sabah“, për trafikun e lëndëve narkotike dhe një lloji të ri...

E drejta e azilit në BE: Çfarë duhet të dini

Si shpërndahen refugjatët brenda BE dhe kur kontrollohet zona e Shengenit? Rregullat për të drejtën e azilit në nivel të BE nuk janë shumë...

Gruevski i veshur me fustan të grave kaloj kufirin

I veshur si një gruaje, ish kryeministri i vendit të Maqedonisë, i cili ishte në ikje nga Maqedonia në Budapest, kaloi kufirin për të...

Më të shikuara!